Koníčci nemají běžné prsní, břišní a řitní ploutve, které zajišťují pohyb vpřed, nahoru a do stran u většiny ryb. Namísto toho se pohybují s pomocí třepetání malé hřbetní ploutve rychlostí asi 35 pohybů za vteřinu. O manévrování se starají ještě menší ploutve po stranách hlavy.Ryba z čeledi jehlovitých má netypický způsob rozmnožování. Samička po oplodnění naklade vajíčka do vaku, který má na břiše samec. V něm pak potomci rostou. V břiše je nosí asi měsíc.Koníček se tře v období od května do června (jiný zdroj uvádí od března do října), kdy dojde k výběru partnera. Samička následně naklade vajíčka o velikosti 2 mm do břišního vaku samce, který po dobu tří až pěti týdnů chová zárodky uvnitř.
Jak dlouho je těhotný Mořský koník : Po samotném oplození totiž vajíčka v sobě nenosí samička, ale naklade je do zvláštního vaku, který má na břiše samec. V tomto vaku se poté potomci vyvíjejí. "Těhotenské bříško" tak po dobu pěti týdnů nosí sameček. I po vyvržení mláďat z vaku mají sameček se samičkou prohozené role.
Co je mořský ďas
Ďas mořský (Lophius piscatorius Linnaeus, 1758) je druh hlubinné ryby z čeledi ďasovití, která žije téměř ve všech mořích a oceánech tropického a mírného podnebného pásma. Některá data mohou pocházet z datové položky. Jedná se o dravou rybu, která upřednostňuje dna. Pro tato místa má velmi vhodné maskování.
Co to je mořský koník : 1. Mořští koníci nejsou savci, ale ryby. Byli pojmenováni podle toho, že jejich hlavy vypadaly podobně jako koňské hlavy, a byly poprvé objeveny v roce 1810. Jejich vědecký název jeHippocampus, který pochází ze starořeckého jazyka a v překladu znamená koňská mořská příšera.
U koníka mořského nerodí potomky samička, ale sameček. Jejich vývoj totiž probíhá uvnitř otcova těla. Samička musí nejprve předat vajíčka samečkovi a toto předání je spojeno s rituálním pohybem, který připomíná tanec a trvá asi osm hodin.
Potrava. Mořští koníci nejraději jedí živou potravu, v přírodě se živí dafniemi, krevetami, malými kraby a planktonem. Pokud nemáme přístup k živé potravě, lze ji zamrazit. Obvykle jedí velmi pomalu nejlépe bez přerušení.
Kolik let se dožívá Mořský koník
Původ: Východní Atlantik: od Britských ostrovů po Maroko, Kanárské ostrovy, Madeira a Azory, Středomoří, Černé moře. Délka života: Cca 5 let.Ďas mořský (Lophius piscatorius) je dravá ryba, která žije především na dně. Mořský ďas je specialita mezi rybami, maso je velmi delikátní. Z kulinářského hlediska jde o velmi vhodnou rybu, protože kromě páteře prakticky nemá kosti.čtverzubec rudoploutvý nebo japonská pochoutka ryba fugu. Charakteristickou vlastností ryby je nafouknutí v případě ohrožení, některé druhy jsou jedovaté, produkují tetrodotoxin.
U koníka mořského nerodí potomky samička, ale sameček. Jejich vývoj totiž probíhá uvnitř otcova těla. Samička musí nejprve předat vajíčka samečkovi a toto předání je spojeno s rituálním pohybem, který připomíná tanec a trvá asi osm hodin.
Proč se říká koníček : etymologie. Dvojnásobná zdrobnělina substantiva kůň odvozená příponou -(č)ek od již zdrobnělého koník. Význam „záliba“ vznikl jako sémantický kalk napodobením německého Steckenpferd — původně „koňská hlava na dřevěné tyči“, stejně jako anglické hobbyhorse, z nějž vzniklo hobby.
Co jí Mořský koník : Obě skupiny živočichů jsou si v mnohém podobné, také u jehel o jikry a následně i potěr pečuje samec, stejně jako koníčci i jehly žijí skrytě v porostech řas či korálů a obě skupiny se živí drobným planktonem, který nasávají do úzké trubkovité tlamy.
Jaká ryba je nejchutnější
Úhoří maso je bílé, šťavnaté, tučné a lahodné. Nemá kosti a řadí se mezi nejchutnější rybí maso vůbec.
Kaprovité ryby jsou naopak „nejkostnatější“, přičemž nejvíc kůstek se u nich nachází v ocasních částech (kdežto u dravců je tomu přesně naopak). Podle toho se dá odrazit při servírování rybího menu – aby nedošlo k maléru, tak dětem na talíř naložte porce z dravčího ocasu nebo naopak kapří žebra.Tetrodotoxin, který ryby fugu obsahují, je 1200x silnější než kyanid. Jeden čtverzubec fugu může spolehlivě otrávit až třicet lidí. Tetrodotoxin působí postupné ochrnutí svalstva, oběť otravy se udusí při plném vědomí. Doposud neznáme protijed.
Jak se jmenuje nejjedovatější ryba : místo: odranec – obojživelná ryba z kamene a jedu
Strašidelný vzhled ryby odpovídá její pověsti: jedná se o nejjedovatější rybu na světě. Za rok otráví asi 25 plavců v mořích u břehů Austrálie.