Kolik pít březové vody?
Březová míza je přezdívána „nápojem bohů“, neboť svým složením je unikátní, chutná jemně a lahodně. Podporuje činnost jater, ledvin a střev, tedy zejména funkci trávicího a vylučovacího traktu. Březové míze se přisuzují omlazujícími účinky, detoxikuje a pročišťuje tělo, čímž posiluje odolnost celého organismu.Doporučuje se pít březovou vodu jednou denně 2,5 deci, nejlépe před snídaní po dobu dvou týdnů.Zkušení lidé říkají, že v našich zeměpisných šířkách můžete začít sbírat mízu, jakmile na stromě začnou pučet pupeny. Toto období je od konce března do poloviny dubna, před koncem měsíce již listy břízy odkvetou a mízu pak nelze sbírat.

Jak odebrat březovou vodu : Teď je ten ideální čas: Březová míza se dá sbírat jen po dobu několika málo dní zjara. Nejlepší období je to, kdy stromům ještě neraší listy a kmenem stromu a větvemi proudí životadárná míza. Extrakt, který se zachycuje ze stromu, chutná sladce, obsahuje dost cukru a je bez zápachu.

Jak často pít březovou vodu

Březová voda se pije většinou po dobu dvou týdnů v rámci detoxikační kúry nebo obecně pro posílení organismu. Každý den se vypije jedna malá sklenička, ideálně na lačný žaludek. Kúru je vhodné opakovat každý rok na jaře, tedy v době sběru.

Jak dlouho vydrží Březová voda : Nejzdravější je čerstvá březová voda, která je velmi lahodná a chutná mírně nasládle. Vydrží ale bohužel jen pár dní (v ledničce přibližně pět), pak začne kvasit. Proto je ideální ji vypít hned.

Jarní březová míza je skutečným životabudičem: obsahuje aminokyseliny, antioxidanty, vitamíny (zejména vitamín C) a vysoké množství minerálů (např. hořčík, vápník, železo, zinek, mangan, měď a fosfor). Příjemným bonusem je přírodní cukr (fruktóza).

Pomáhají při onemocnění močových cest, revmatismu, podporují metabolismus. Březové listy jsou obsaženy v řadě léčivých urologických směsí, protože přispívají k vylučování moči – přitom nedráždí ledviny, což je podstatná vlastnost ve chvíli, kdy máte nemocné ledviny a močové cesty.

Jak používat vodu z břízy

Březová voda se výborně hodí jako nápoj na osvěžení kdykoliv během dny. Její osvěžující a povzbuzující účinky ocení i sportovci v průběhu tréninku nebo po fyzické aktivitě. Březová šťáva je vhodná pro každodenní konzumaci. Nápoj může být přirozeně zakalený.Chuť březové mízy je nasládlá s dřevitými tóny. Skvěle chutná vychlazená, dá se z ní připravit sirup nebo lázeň pro vlasy.Tradičně se za nejlepší pro sběr považují tlusté větve rostoucí na jižní straně stromu, ale z praktických důvodů se vrtá většinou do kmene ve výšce půl metru. Do otvoru vsuneme trubičku nebo brčko, pod kterou upevníme libovolnou nádobu – může to být láhev nebo sklenice.

Ze všech bylin a květin, které dnes existují Pod břízu můžete vysadit kosatce nebo konvalinky, sněženky nebo kapradiny, jiřiny nebo krokusy. Lesní brčál a trávníkové trávy budou na mýtině u břízy vypadat docela pěkně a sofistikovaně.

Co roste pod břízou : Rostou zde letní a podzimní jabloně, třešně, špendlíky, švestky. Z ovocných keřů tu najdete vinnou révu, angrešt, rybíz, různé maliny, zahradní i lesní ostružiny, černý bez, šípková růže, aronii, jahody. Zahrada má své skrýše a zákoutí, jezírko je plné žab, žije zde ježčí rodina.

Co zasadit na Stinne místo : Trvalé zastínění snese již zmíněný břečťan, bohyška, prvosenky (petrklíče), lomikámen stinný, kakosty a čemeřice, řeřišnice, hvězdnatec, jaterník, rozchodníky, škornice a hvězdnatce. Mezi vyšší trvalky vhodné do polostínu či stínu pak patří některé zvonky, třemdava, oměj, náprstník, udatna, rodgersie a ploštičník.

Co je možné vysadit pod břízu

Ze všech bylin a květin, které dnes existují Pod břízu můžete vysadit kosatce nebo konvalinky, sněženky nebo kapradiny, jiřiny nebo krokusy. Lesní brčál a trávníkové trávy budou na mýtině u břízy vypadat docela pěkně a sofistikovaně.

Pokud chceme zasadit břízu na zahradě, máme poměrně snadný úkol při sázení. Co se týče místa, bříza se dobře adaptuje na téměř jakékoliv podmínky. Může být na slunci nebo v polostínu. Příliš velká tma jí však spíše škodí.Jakým rostlinám vyhovuje stín

  • Kerblík třebule. Kerblík se často využívá v kuchyni.
  • Libeček lékařský Libeček má své uplatnění v kuchyni i v lidovém léčitelství.
  • Kozlík lékařský Jeho květy nejdříve příjemně voní, později však páchnou.
  • Kostival lékařský
  • Máta peprná
  • Šalvěj lékařská
  • Bergenie.
  • Srdcovka.

Co zasadit kolem chodníku : Z letniček jsou vhodné netýkavky (potřebují však více vody) nebo begónie (Begonia semperflorens). U chodníků mohou vyniknout i některé nižší a kompaktně rostoucí dřeviny, například brsleny (Euonymus fortunei „Emerald Gold“), zimolezy (Lonicera nitida), tavolníky (Spiraea japonica) a další.