Kolik postupuje do play-off?
Do play off postoupí nejlepší tři týmy z každé divize (celkem tedy 12 celků). Dále dvě mužstva z každé konference, která budou mít nejvyšší počet bodů bez ohledu na divize (4 týmy).Play off hokejové extraligy Tipsport ELH 2023/24 začíná ve středu 6. března 2024, kdy odstartují všechny čtyři série předkola. Hraje se na tři vítězná utkání, postupující se ve čtvrtfinále připojí k čtyřem nejlepším týmům po základní části.Týmy, které skončí v základní části na prvním až šestém místě, postupují rovnou do čtvrtfinále play off. Naopak týmy, které se v základní tabulce umístí na sedmém až desátém místě, si zahrají předkolo play off. Předkolo se hraje na dva vítězné zápasy a čtvrtfinále na tři.

Jak funguje play off : Playoff (též play off či play-off) je specifická část herního systému některých sportovních soutěží, která rozhoduje o celkovém vítězi dané soutěže. Playoff následuje po základní části soutěže, v níž se mužstva obvykle utkávají ve skupinách nebo systémem vzájemných zápasů principem každý s každým.

Kdo vyhrál extraligu 2024

Česká hokejová extraliga 2023/2024
◄ 2022/2023
Mistr: HC Oceláři Třinec
2. místo: HC Dynamo Pardubice
3. místo: HC Sparta Praha

Kolik je prodlouzeni v play off : V zápasech play off, tedy ve čtvrtfinále, semifinále a v utkání o bronz, se v případě remízy prodlužuje 10 minut.

Když zápas skončí nerozhodně, pokračuje se samostatnými nájezdy na brankáře. V play-off některých lig (např. NHL, KHL a v případě pátých, šestých či sedmých zápasů české extraligy) se prodlužuje, dokud nepadne vítězný gól. Samostatné nájezdy o vítězi nerozhodují.

Kdo postupuje z Chance ligy

česká hokejová liga, od sezóny 2018/2019 nazývaná podle svého titulárního partnera Chance liga, je druhá nejvyšší hokejová soutěž v České republice. V sezónách 2019/2020 a 2020/2021 vítěz play-off soutěže automaticky postoupil a nahradil poslední tým extraligy ledního hokeje.Chance Liga systém a pravidla soutěže

V základní části se každý s každým střetne čtyřikrát, díky čemuž jednotlivé celky odehrají 52 utkání během stejného počtu kol. V předkole play off se potkají 7. –10. tým tabulky, kteří se vzhledem k napjatému hernímu plánu střetnou pouze na dva vítězné zápasy.Extraliga ledního hokeje

Základní informace
Obhájce titulu HC Oceláři Třinec (2023/24)
Nejvíce titulů HC Oceláři Třinec 6x (pět po sobě jdoucích) VHK ROBE Vsetín 6x (pět po sobě jdoucích)
Vedení
Ředitel Extraligy Martin Loukota

ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje (TELH), nejvyšší české hokejové soutěže, probíhá v termínu od 15. září 2023 do 3. března 2024. V základní části startuje 14 týmů, na 12 nejúspěšnějších po odehrání 52 kol čeká vyřazovací část.

Kolik minut je prodloužení : V některých soutěžích nemůže hra skončit remízou, při které se dělí body, a proto dochází k prodloužení, které činí 2 x 15 minut. Pokud ani po tomto prodloužení není rozhodnuto vstřelením více gólů jedním ze soupeřů, přichází na řadu pokutové kopy neboli penaltový rozstřel.

Kdo postupuje do druhé ligy : Počet sestupujících je součtem čísla 2 a počtu sestupujících klubů z Čech z 2. ligy. Postup do vyšší úrovně: vítěz utkání mezi prvními mužstvy konečného pořadí skupin A a B České fotbalové ligy postoupí do 2. české fotbalové ligy.

Kdo sestupuje z Chance ligy

pozici postupují do předkola play-off. Vítěz Chance ligy bude mít příležitost porvat se v baráži o účast v Tipsport Extralize v ročníku 2024/25. Naopak mužstvo na 14. přičce po základní části sestupuje.

kolo základní části Chance ligy se odehraje v pátek 1. března 2024. Zahajovací duely předkola playoff jsou pak na programu o tři dny později, tedy v pondělí 4. března 2024.Čtvrtfinále Extraliga Play off 2024

• Pardubice vs. Mountfield HK.
  • Sparta vs. Liberec.
  • Brno vs. Litvínov.
  • Třinec vs. České Budějovice.

Kdo nikdy nesestoupil z extraligy : ročníku nováček z Pardubic s novým jménem Slavie Pardubice. Od té doby pardubický klub nikdy nesestoupil z nejvyšší hokejové soutěže.