Kolik očkování má mít štěně?
První očkování štěňat se doporučuje v 6–8 týdnech, druhá dávka se podává ve 3–4 týdnech a poté po 12. týdnu věku. Posilovací očkování proti psince se provádí pravidelně. Parvoviróza (P) je vysoce nakažlivé virové onemocnění, které se nejčastěji vyskytuje u neočkovaných štěňat nebo u štěňat, která nebyla plně očkována.Ideálně by se poslední přeočkování mělo odehrát v 16. týdnu věku nebo později, kdy už není riziko „oslabení“ vakcíny protilátkami z mateřského mléka. Jako poslední v řadě následuje vakcinace proti vzteklině.Očkování proti vzteklině

Ze zákona je každý chovatel povinen nechat očkovat svého psa proti vzteklině ve věku od 3 do 6 měsíců a nadále toto očkování obnovovat (dle použité vakcíny, zpravidla však jednou za rok).

Jaké je povinné očkování psů : Povinná očkování psa: proti kterým onemocněním musí být pes očkován. V České republice je povinné očkovat psy pouze proti vzteklině, ačkoliv Česká republika patří mezi oblasti mimo výskyt tohoto onemocnění. Vzteklina, stejně jako leptospiróza, patří mezi tzv. zoonózy.

Co musí mít štěně

Pro nové štěně budete potřebovat několik základních věcí, včetně misky na jídlo a vodu, krmivo pro štěňata, pelíšek, obojek a vodítko, hračky a nějaké pamlsky. Také je dobré mít základní výbavu na hygienu a péči o pejska, jako jsou kartáče, šampon a léky proti blechám a klíšťatům.

Kdy se štěnětem k veterináři : Pravidelné odčervování

Štěňátko pravděpodobně absolvovalo první očkování a odčervení již u chovatele. Od své matky získal škrkavky, které organismu pomáhají vytvořit protilátky proti parazitům. Štěně by mělo být poprvé odčerveno ve 2. týdnu života.

Cena jednoho očkování se většinou pohybuje mezi 200 až 400 Kč a je v ní zahrnuto vyšetření veterinárním lékařem i aplikace vakcíny. Záleží na množství nemocí, proti kterým je vakcína určena a na výrobci.

V jakém věku je nejlepší si přinést štěně domů Nejlepší věk pro přivedení štěněte je 8 až 10 týdnů.

Kdy se štěnětem poprvé ven

Štěně by nemělo přicházet do kontaktu s ostatními psy až do doby, než bude plně očkováno. Běžně se doporučuje první (nepovinná) vakcinace psů ve věku osmi týdnů. Druhá ve dvanáctém týdnu. Na procházky mezi ostatní psy můžete následně vyrazit ve 13.Veterináři doporučují zachovávat pravidelnost při očkování psů. První se u pejsků provádí ve věku 6 týdnů. Pro dosažení plné imunity organismu psa je nutné přeočkování, které se obvykle provede za 3 týdny po prvním očkování a poté v pravidelných ročních nebo půlročních intervalech.Základní pravidlo je, že čím mladší je štěně, tím častěji ho musíte venčit. V průměru platí následující: Štěně do 8 týdnů: Každé 2 hodiny. Štěně do 3 měsíců: Každé 2-3 hodiny.

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.

Jak často očkovat štěně : V krvi štěnětě se ale po prvním očkování stale mohou vyskytovat zbytky protilátek z mateřského mléka, proto necháváme pejska po 21 dnech očkovat podruhé. Po tomto druhém druhém očkování již v jeho krvi žádné mateřské protilátky nejsou. Štěně očkujeme potřetí ve 12. týdnu, kdy je jeho imnutní system zcela vyzrálý.

Kdy Odčervit štěně před očkováním : Očkování by mělo vždy proběhnout nejméně 14 dní po odčervení. Pes by měl být před očkováním v dobré zdravotní kondici a po očkování byste ho měli nechat v klidu a příliš ho fyzicky nezatěžovat alespoň po dobu jednoho týdne.

Jak dlouho trvá než si štěně zvykne na nový domov

Štěně si obvykle do jednoho týdne zvykne, proto nepodléhejte citovému nátlaku a vydržte! Je velice důležité, aby se chlupáč nepřetěžoval minimálně do svých čtyř měsíců věku. I obyčejné vyšlapávání schodů mu může nenávratně poškodit zdraví, natož potom provozování např. frisbee či jiného sportu.

Celková délka procházky (v součtu všech) by neměla být delší než 1,5 km. Nejlepší je začít nejprve kratšími procházkami na zahradě a postupem času prozkoumávat i okolí. Při procházce po okolí ho nepouštějte k jiným psům, dokud nebude očkované.Kvalitní DYNTEC s.r.o. Očkovací průkaz pes/kočka Dyntec mezinárodní 1ks za 24,00 Kč.

Jak dlouho si hrát se štěnětem : První procházku se štěnětem omezte na přibližně pět až deset minut, aby se neunavilo nebo nebylo přehlceno podněty. V následujících dnech a týdnech můžete procházky prodloužit na 15 až 20 minut.