Kolik můžu mít Mentoru?
§ 83a – Řízení s mentorem

(3) V registru řidičů mohou být zapsáni nejvýše 4 mentoři sedmnáctiletého řidiče.Mentor. Mentorem může být každý, kdo disponuje expertízou v určité oblasti, má zájem předávat své zkušenosti a dovednosti a chce pomoci menteemu v jeho osobním i profesním rozvoji. Dobrý mentor je ochoten sdílet nejen své úspěchy, ale i neúspěchy, zkušenosti na dané profesní cestě.Jaký správní trest hrozí mladistvému, bude-li řídit bez doprovodu schváleným Mentorem Pokuta 2 500 – 5 000 Kč, zákaz řízení motorových vozidel na 6-12 měsíců.

Kolik stojí mentor : Služby a ceník

Služba Doba trvání Cena
Úvodní konzultace 90 minut 6 000 Kč
Následná konzultace 60 minut 4 000 Kč
Konzultační balíček 3x 60 minut 10 500 Kč
Dlouhodobý mentoring 6 x 60 minut 18 000 Kč

Kde musí sedet mentor

Tento mentor musí sedět vedle řidiče, pozorně sledovat provoz na pozemních komunikacích a chování řidiče, a v případě potřeby mu poskytnout radu.

Co musí splnit mentor : Jaké jsou povinnosti mentora při doprovázení mladistvého řidiče Sedět na místě vedle řidiče, sledovat situaci v provozu a chování mladistvého, v případě potřeby poskytnout odbornou radu. Nebýt pod vlivem alkoholu a JNL, být zdravotně schopen k výkonu činnosti mentora, plnit podmínku bezúhonnosti (0 b a bez ZŘMV).

Jaké jsou povinnosti mentora při doprovázení mladistvého řidiče Sedět na místě vedle řidiče, sledovat situaci v provozu a chování mladistvého, v případě potřeby poskytnout odbornou radu. Nebýt pod vlivem alkoholu a JNL, být zdravotně schopen k výkonu činnosti mentora, plnit podmínku bezúhonnosti (0 b a bez ZŘMV).

mentor nesmí být pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. mentor nesmí vykonávat tuto činnost v případě, že by byla jeho schopnost výkonu snížena v důsledku jeho zdravotního stavu. mentor je povinen na výzvu policisty, vojenského policisty, strážníka obecní policie nebo celníka prokázat svou totožnost.

Jaký je rozdíl mezi koučem a mentorem

Jaký je rozdíl mezi koučinkem a mentoringem v profesní rovině Mentoring je založen na předávání zkušeností, znalostí, rad a inspirace. Zatímco koučování vás otázkami podpoří v přemýšlení a uvědomění si vlastních zkušeností, možností nebo priorit, aniž by kouč sám do procesu vstupoval se svými názory nebo nápady.Protože jde o vztah založený na důvěře, mentee se může zeptat na cokoliv. Neexistuje hloupá otázka! Mentor by měl aktivně naslouchat, podporovat menteeho zvídavost a dávat zpětnou vazbu. Neměl by kritizovat a ani říkat menteemu, co má dělat.Tady je pár tipů, na co se ptát:

  • Koho obdivujete
  • Co byste o mě chtěl/a vědět
  • V čem si myslíte, že jste unikátní / vaše podnikání
  • Jaké jsou vaše očekávání ode mě, jako mentora
  • Jaký typ vedení potřebujete a jak dlouho
  • S tímto aktuálně bojuji já. Jaká je vaše zkušenost
  • Zajímám se o XYZ. Jaká je vaše největší vášeň


Mentor je obvykle zkušenější či starší člověk, který se stará o mladšího a méně zkušeného svěřence (mentee), je mu oporou i rádcem, pomáhá mu lépe poznat sebe sama, svůj potenciál a své schopnosti.

Jak funguje mentor : Mentoring spojuje jedince, který má mnoho znalostí a zkušeností (mentor), s někým, kdo stejné znalosti a zkušenosti ještě nezískal (mentee). Mentoring je ve své podstatě příležitostí pro mentee a mentora učit se jeden od druhého. Umožňuje předávání znalostí mezi dvěma nebo více lidmi ku prospěchu všech.