Kolik gramů pasty na procesor?
Poté se také hodně řeší, kolik pasty na procesor nanášet a já mám v tomto poměrně jasno. Ano, nejlepší je nanášet co nejméně, ale po dotažení si chladič stejně přebytečnou pastu vytlačí ven a pokud ji tam máte moc, tak si akorát zašpiníte hrany procesoru. Nic víc, nic míň bych v tom nehledal.Pokud máte špatnou, nebo starou teplovodivou pastu, může dojít k poškození procesoru (CPU), nebo grafického čipu (GPU). Oprava pak může být velice nákladná. JAK ČASTO PASTU MĚNIT Teplovodivou pastu je třeba měnit alespoň jednou za 2 roky, záleží na kvalitě pasty.Aplikace teplovodivé pasty na procesor s IHS

Aplikace teplovodivé pasty na procesor krytý IHS je bezpečná a v zásadě jednoduchá. Očistíme povrch IHS a chladiče, naneseme na IHS dostatečné množství pasty a nasadíme chladič, který po utažení pastu rovnoměrně rozprostře a přebytečnou pastu vytlačí.

Jaká je nejlepší teplovodivá pasta : Jednoznačným vítězem z hlediska tepelné vodivosti je Thermal Grizzly Conductonaut. Nevýhodou, krom vysoké ceny, je fakt, že jde o tekutý kov, takže vodivý materiál (nesmí se dostat mimo styčnou plochu procesoru s chladičem) a dále jeho korozivní účinky na hliník.

Jak často Přepastovat procesor

Na internetu ovšem najdete rady poněkud jiné – procesor je nutno PŘEPASTOVAT každé tři roky – po dvou letech – jednou za rok – při každém čištění počítače, které provádíme 2x do roka. Déle pasta nevydrží.

Kolik gramů Teplovodive pasty : Na očištěný povrch aplikujeme přiměřené množství pasty. Musí jí být tak akorát, manuál udává 0,5 g (ale jak to chcete odměřit).

Životnost procesoru

Obecně lze říci, že procesor vydrží bezchybně fungovat 7 – 10 let, klidně i déle.

Na hrubé odstranění pasty je lepší použít suchý papírový kapesník, pokud je drolivá, krásně jí otřete. Naopak na dočištění se používají polštářky s Isopropylalkoholem. Prodávají se speciální na CPU, za násobně víc peněz, ale stačí i obyčejné za 15 Kč.

Jak nanést pastu na procesor

Někteří uživatelé proto považují za vhodnější vytvořit kapku pasty uprostřed procesoru, chladič na ní rovnou přitisknout a maximálně ji trochu rozetřít mírným krouživým pohybem, pokud je příliš tuhá. „Rozplácnutím“ kapky se docílí toho, že je všechen vzduch vytlačen ven.Nastavení Windows pomocí msconfig.exe

Nejprve se můžete podívat, zda počítač využívá naplno výkon procesoru při startu. Klikněte na záložku "Spuštění počítače" a vyberte "Upřesnit možnosti". Zaškrtněte volbu "Počet procesorů" a vyberte maximální nabízený počet.To má zvýšit tepelnou vodivost a zajistit maximální výkon. Teplovodivou pastu na bázi silikonu, jako je be quiet! DC2, lze použít s jakýmkoliv CPU chladičem a procesorem. Snadno se nanáší, snadno se odstraňuje, je bezpečná a pro většinu uživatelů bude preferovanou volbou.

Pasta se také mění vždy při výměně součástky. U běžných počítačů je vhodné pastu vyměnit cca každé 3 roky.

Proč je nutné chladit procesor : Když procesor, grafická karta, ale i paměti nebo pevné disky operují, zahřívají se. Úkolem chlazení je produkované teplo odvést pryč z počítačové skříně. Chlazení vodou je s námi už pěkných pár let, jak se ale nafukuje taktovací potenciál dnešních komponent, nároky na jejich chlazení rostou také.

Kolik let vydrží počítač : Pokud si dnes koupíte osobní počítač, mohli byste s ním vydržet pět až šest let; cyklus pravidelné modernizace, a tudíž výměny počítačů, se totiž výrazně zpomalil. Alespoň v tomto smyslu promluvil ve středu ředitel Intelu Brian Krzanich. „Životní cyklus osobních počítačů před nutností výměny se prodloužil.

Co nejvíce zpomaluje počítač

V zásadě ale počítač zpomalují pořád stejné problémy: akutní nedostatek operační paměti, krátkodobé vytížení procesy na pozadí, aplikace uzurpující si pro sebe většinu prostředků (často nějaký antivir) nebo náročná webová aplikace, která počítá s hardwarovou akcelerací, již jí ale postarší notebook neumí dodat.

Jaké zásady dodržovat při čištění počítače svépomocí Počítač čistěte ideálně jednou měsíčně a nepoužívejte při čištění komponentů velký tlak.K léčbě paradentózy jsou vhodné pasty s vyšší koncentrací fluoridu cínatého od 1 800 do 2 500 ppm. Naopak nižší obsah fluoridů, kolem 1 400 ppm F, se hodí spíše pro citlivé zuby. Nízká koncentrace je žádoucí také u past pro děti. Do 6 let by měly používat pastu s obsahem 250 až 500 ppm F a od 6 let 500 až 1 000 ppm F.

Jak dlouho vydrží teplovodivá pasta v tubě : U běžných počítačů je vhodné pastu vyměnit cca každé 3 roky.