Kolik cm anhydridu?
Beton vyžaduje tloušťku cca v rozmezí 50 až 60 milimetrů. Anhydritová vrstva je dostatečná o tloušťce 40 milimetrů běžně se pokládá i tenčí vrstva (35 mm). Není také zapotřebí anhydritovou podlahu vyplňovat ocelovými armaturami.U elektrických podlahových topných systémů je instalační výška do 10 mm. Systémy podlahového vytápění s vodním vedením lze instalovat i v suchém systému. U mokrého systému je instalační výška 90 mm, zde jsou topné trubky položeny přímo pod potěrem a potěr je obklopuje.Důležité jsou též tepelné vlastnosti obou materiálů

Tepelná vodivost anhydritových podlah je o cca 20% vyšší než u betonu. Betonová podlaha však oproti tomu dosahuje vyšší akumulace tepla a tedy i setrvačnosti udržení tepla, což je důležité právě pro podlahové vytápění, ale i jakýkoli jiný způsob vytápění bytu.

Jak dlouho schne anhydrid : Vysychání anhydridové podlahy

Pochůznost litého potěru je ve většině případů po 24 hodinách od pokládky, 50% zatížení snese již po 5 dnech. Prvních 48 hodin po pokládce anhydritové podlahy je bezpodmínečně nutné zabránit přímému slunečnímu záření na plochu právě položené podlahy, vzniku průvanu a teplotám nad 30°C.

Jakou tloušťku anhydritu

Nosnot anhydritové podlahy je ovlivněna i podkladem – zpravidla polystyrenem 10-25 cm. Já doporučuji obecně tloušťku anhydritové podlahy v síle 45 mm (v souvislé vrstvě, tedy nad podlahové topení).

Kolik stojí m3 anhydritu : cena za m3 – od cca 4 500/m3 bez DPH. cena za km – cca 40-50 Kč/km.

5) Jakou krytinu mohu použít pro podlahové vytápění Pro podlahové topení lze použít jakoukoliv podlahovou krytinu (dlažba, plovoucí podlaha, dřevěná podlaha, lamino, PVC, koberec), ale její max. tepelný odpor R musí být menší 0,15 m2.

Potřebuje tloušťku minimálně 7 centimetrů, což je nejvíce ze všech druhů potěrů. Je stálý, pevný a doba schnutí je přibližně 5 týdnů. Menší nevýhodou potěru je, že jeho povrch je po uložení značně nerovný a proto je ho nutné zbrousit nebo na beton nanést nivelační potěr.

Co schne rychleji beton nebo anhydrit

Traduje se, že betonové podlahy na bázi cementu schnou rychleji než ty anhydritové – omyl . Rozdíl je v tom, že podlahy cementové mohou mít v době aplikace finální krytiny větší procento zbytkové vlhkosti než podlahy anhydritové.Orientačně se cena anhydritové podlahy může pohybovat v rozmezí 220-350,-Kč za jeden metr čtvereční. Cenu za jeden metr čtvereční nejvíce ovlivní skutečná spotřeba anhydritu a celková plocha podlahy.Dobrý den, anhydritové podlahy jsou zpravidla pochozí 24-48 hodin od realizace. Je to hlavně otázka klimatických podmínek. V zimě (chladu) schne anhydritová podlaha pomaleji a tak jsou pochozí většinou až za dva dny, v létě to může být oněch 24 hodin.

Anhydritová podlaha je zpravidla do 48 hodin od vylití pochozí. Dobu tuhnutí anhydritu ovlivňuje zejména tloušťka, okolní teplota a typ anhydritu (CA30 tuhne rychleji než CA20). Stavbu je možné začít větrat už po 48 hodinách od vylití anhydritu.

Jak urychlit vysychání anhydritu : Anhydritovou podlahu můžete začít vysoušet již po 48 hodinách od vylití anhydritové podlahy. A to tak, že začnete od rána intenzivně větrat, nejlépe průvanem a na noc zavírat. Nejrychlejší vysoušení je ohřát vzduch v objektu třetí den po vylití anhydritové podlahy a nárazově vyvětrat. To opakovat co nejčastěji.

Kolik stojí vylití podlah : Orientační ceník lité podlahy:

cena lité anhydritové podlahy v tloušťce 40 mm cca 240,- Kč s DPH/m. cena lité anhydritové podlahy v tloušťce 55 mm cca 320,- Kč s DPH/m. cena lité cementové podlahy v tloušťce 50 mm cca 330,- Kč s DPH/m. cena lité cementové podlahy v tloušťce 60 mm cca 400,- Kč s DPH/m.

Kolik stojí vybetonovani podlahy

Průměrné náklady na betonovou stěrku se točí kolem 275 až 500 Kč za metr čtvereční. Práce bude stát v průměru obvykle 250 až 400 Kč za metr čtvereční.

Pro polystyrenovou izolaci u podlah nad nevytápěným prostorem je tak třeba zvolit tloušťku 8 cm, doporučená tloušťka činí 10 cm a u nízkoenergetického standardu 16 cm. U tepelné izolace podlahy nepodsklepeného domu je pro splnění minima tloušťka 10 cm, doporučená tloušťka 14 cm a u nízkoenergetického domu pak 20 cm.Ideální vrstva betonové podlahy by měla být průměrně 5 až 6 centimetrů. Tato tloušťka je dostatečná pro to, aby podlaha byla dostatečně pevná a odolná vůči běžným zatížením, jako je chůze, nábytek nebo dokonce lehčí motorová vozidla.

Kolik cm polystyrenu pod podlahové topení : Pokud máte v plánu instalovat v místnosti podlahové vytápění, je potřeba zvolit dostatečnou tloušťku izolace – alespoň 16 cm. Izolační materiál je nutné vložit přímo pod vytápěnou vrstvu, tedy ne pod podhled.