Jakmile pejsek začne táhnout, zastavte se. A stůjte tak dlouho, dokud se na Vás pes nepodívá a nepovolí vodítko. Štěňátka většinou rychle pochopí, že se jde když je vodítko povolené, a že se prostě nejde pokud ho napnou. Musíte být trpěliví a opravdu neudělat ani krok s napnutým vodítkem.Vyberte chvilku, kdy se děje okolo něj něco příjemného, jako je krmení, nebo když si s ním hrajete, nebo jej berete ven. Musíte počítat s tím, že se štěně bude snažit sundat obojek škrábáním. Ale měli byste to ignorovat, a jakmile přestane, zahrnout jej pochvalami.Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.
Jak odnaučit štěně kousat vodítko : Jasný pokyn – pro budoucí soužití se psem je nejlepší ho zlozvyk kousat vodítko odnaučit. Řešením je zkrátit a napnout vodítko, aby na něho pes nedosáhl a dát mu jasný pokyn, aby šel u nohy „k noze“. Pokud se k vodítku přesto dostane, rázně ho napomeňte „nesmíš“ nebo „pusť“.
Jak naučit štěně lehnout
Pohlídáte si psa u levé nohy, dáte mu povel "sedni" a povelem „lehni" a motivací na pamlsek psa donutíte lehnout si. Zase je většinou žádoucí, když pejskovi pomůžete. Můžete cuknout vodítkem směrem k zemi, nebo rukou lehce přitlačit na kohoutek psa. Následně psa odměňte.
Co naučit štěně jako první : Jako první se štěnětem cvičte pozornost
Pokud vás štěně nebude vnímat, nemáte trénink. Proto hned od prvního dne učte pejska na jméno. Nejdůležitější je, používat ho vždy v příjemném kontextu. Pejsek si postupně své jméno spojí s něčím příjemným a bude na něj reagovat rychleji.
V průměru platí následující: Štěně do 8 týdnů: Každé 2 hodiny. Štěně do 3 měsíců: Každé 2-3 hodiny. Štěně ve věku 4-6 měsíců: 4-6krát denně
Naučení pejska na jméno je většinou otázka několika málo dnů, maximálně týdnů. Jméno samo o sobě znamená pro psa to, že to, co budete říkat dále, je určeno jemu, že vás tedy má poslouchat a dobře vnímat. Zavolání jména neznamená, že k vám má pejsek přiběhnout (ačkoli se to tak často učí).
V kolika týdnech štěně
Optimální věk pro odběr štěněte je mezi 8 a 12 týdny jeho věku. V tomto období je štěně nejvíce tvárné, rychle si zvykne na nové prostředí, novou smečku, nové pachy i nové situace.Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa
Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.Pro štěňata je kousání přirozeným způsobem, jak objevovat svět. Potřebují se naučit, co už je příliš a co mají dělat místo toho. Zkuste jejich pozornost přesměrovat ke hře s hračkou, třeba interaktivní, s pamlsky uvnitř. Pokud jde o přezubování a růst zubů, pořiďte jim kousací hračky a pamlsky, ulevíte jim od bolesti.
Při učení povelu “sedni” hraje většinou zásadní roli pamlsek. Vyčkejte na chvíli, kdy pes stojí a přiložte mu pamlsek k čumáku, vydejte povel a pohybem ruky směrem vzhůru pak pejska přimějete sednout. Pamlsek mu následně samozřejmě dejte a pochvalte ho. Později ho přestaňte navádět rukou a pouze zavelte“sedni”.
Jak donutit psa lehnout : Stoupnete si před něj a poté dáte pejskovi povel "sedni" s pamlskem mezi prostředníčkem a prsteníčkem nataženou dlaní směrující dolů před jeho zrak. Jakmile se pejsek posadí, nataženou dlaň s pamlskem před jeho zrakem přiložíte na zem před něj s razantním povelem "lehni". Pokud si pejsek nelehne, postup opakujeme.
Jak dlouhé procházky s 2 měsíčním štěnětem : Celková délka procházky (v součtu všech) by neměla být delší než 1,5 km. Nejlepší je začít nejprve kratšími procházkami na zahradě a postupem času prozkoumávat i okolí. Při procházce po okolí ho nepouštějte k jiným psům, dokud nebude očkované.
Jak dlouho být doma se štěnětem
Kdy je ten správný čas Novému členu rodiny musí být minimálně 7 týdnů, ideálně 8 týdnů.
Věk 4 měsíce: aport předmětu, povel lehni a zůstaň, chůze u nohy. Věk 5 měsíců: povel přines, návyk na vodu. Věk 6 měsíců: aport z vody. Stejně jako u lidí, i u psů dochází během dospívání k obměně chrupu.Štěně si obvykle do jednoho týdne zvykne, proto nepodléhejte citovému nátlaku a vydržte! Je velice důležité, aby se chlupáč nepřetěžoval minimálně do svých čtyř měsíců věku. I obyčejné vyšlapávání schodů mu může nenávratně poškodit zdraví, natož potom provozování např. frisbee či jiného sportu.
Jak fena trestá štěně : Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa
Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat. Stisk uvolněte až za několik vteřin.