Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“. Od 4 měsíců – učíme pejska zůstat na místě s povelem „čekej“ nebo „zůstaň“, navykáme ho na vodítko a cvičíme chůzi u nohy.Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.Naučení pejska na jméno je většinou otázka několika málo dnů, maximálně týdnů. Jméno samo o sobě znamená pro psa to, že to, co budete říkat dále, je určeno jemu, že vás tedy má poslouchat a dobře vnímat. Zavolání jména neznamená, že k vám má pejsek přiběhnout (ačkoli se to tak často učí).
Kdy se váš pes uklidnil : Ve dvanáctém týdnu ustupuje stádium strachu a přenechává prostor zvědavosti, jak se štěně postupně stává nezávislejší a asertivnější. V tomto období štěně potřebuje spoustu ujišťování od svých blízkých. Ve věku šesti měsíců už štěňata obvykle znají své místo v rodině.
Co by mělo umět štěně ve 4 měsících
Když si kupujete štěně, měli byste počítat s tím, že pejsek nebude potřebovat pouze krmení a domov ale i správnou výchovu, aby neobtěžoval své okolí. Co by mělo štěně ve věku čtyř měsíců umět Měl by zvládat povel sedni, ovládat přivolání, nechat se pohladit a prohlédnou cizím člověkem, ukázat zuby.
Co by mělo umět štěně ve 2 měsících : Věk 2 měsíce: návyk na jméno, chození na vodítku, návyk na hluk na ulici a v domácnosti, vykonávání potřeby na určených místech. Věk 3 měsíce: význam slova NE, sezení na povel, přivolání. Věk 4 měsíce: aport předmětu, povel lehni a zůstaň, chůze u nohy. Věk 5 měsíců: povel přines, návyk na vodu.
Optimální věk pro odběr štěněte je mezi 8 a 12 týdny jeho věku. V tomto období je štěně nejvíce tvárné, rychle si zvykne na nové prostředí, novou smečku, nové pachy i nové situace.
Jako první se štěnětem cvičte pozornost
Pokud vás štěně nebude vnímat, nemáte trénink. Proto hned od prvního dne učte pejska na jméno. Nejdůležitější je, používat ho vždy v příjemném kontextu. Pejsek si postupně své jméno spojí s něčím příjemným a bude na něj reagovat rychleji.
Proč pes kouše do nohou
Kousání do rukou, nohou, oblečení
Pozorovali jste někdy, jak si mezi sebou hrají štěňata a vlastně i dospělí psi ve smečce Přesně tak, jako s vámi – koušou, tahají, trhají a dokonce u toho vrčí. Dobrá zpráva tedy je, že pokud vás štěně kouše do rukou a nohavic, má vás rádo, věří vám a považuje vás za spojence.Přední i zadní nohy jsou uhnuté a mazlíček se tělem tiskne k zemi. Pes je nesoustředěný a cítí neklid. Olizování tlamy – vystresovaný pes si neustále olizuje tlamu v zrychleném tempu. Olizování tlapek – dlouhé olizování či okusování tlapek je známkou nejen stresu, ale také nudy a nervozity.Masáž je proslulá svými uklidňujícími a relaxačními účinky na lidi a není žádný důvod, proč by váš pes neměl využívat stejné výhody. Psí masáž je něco, co můžete udělat doma sami, pejsek se uklidní a začne relaxovat. Nejlepší čas začít je, když je pes připraven k odpočinku.
Celková délka procházky (v součtu všech) by neměla být delší než 1,5 km. Nejlepší je začít nejprve kratšími procházkami na zahradě a postupem času prozkoumávat i okolí. Při procházce po okolí ho nepouštějte k jiným psům, dokud nebude očkované.
Jak dlouho trvá než si štěně zvykne na nový domov : Štěně si obvykle do jednoho týdne zvykne, proto nepodléhejte citovému nátlaku a vydržte! Je velice důležité, aby se chlupáč nepřetěžoval minimálně do svých čtyř měsíců věku. I obyčejné vyšlapávání schodů mu může nenávratně poškodit zdraví, natož potom provozování např. frisbee či jiného sportu.
Jak dlouho být doma se štěnětem : Kdy je nejlepší čas na to přinést štěně domů Je důležité přinést si štěně, když máte několik dní volna, abyste mohli být doma a starat se o ně. Je také nejlepší, aby byl doma během prvních dnů klid a měli jste velmi málo návštěv. Díky tomu se bude vaše štěně moci v klidu zabydlet.
Jak správně trestat štěně
Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa
Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.
Jak potrestat psa, když kousne Netrestat! A to nikdy a v žádném případě. Pokud byste psa za toto chování potrestali způsobíte buď to, že celou věc zhoršíte nebo se pes naopak stáhne do sebe.Někteří psi mohou toto chování projevovat, jako ochranu svého majitele. Možná si žádného ohrožení nebo nebezpečí nevšimnete, ale váš pes ano a chce vás chránit před újmou. Totéž dělají psi, kteří jsou výrazně teritoriální a považují svého majitele za své „území“, které je potřeba chránit.
Jak se pozná že si mě pes vybral za pana : 10 způsobů, jak vám pes dává najevo svou náklonnost
- ① Vrtí ocasem. Pes nepoužívá ocas jen k tomu, aby ukázal, že je šťastný.
- ② Je vám v patách. Pes je společenské zvíře.
- ③ Olizuje vám tvář
- ④ Skáče na vás.
- ⑤ Hraje si s vámi.
- ⑥ Je vám věrný
- ⑦ Spí vedle vás.
- ⑧ Vycítí, že vám není dobře.