Kdy začíná slepice snášet vajíčka?
Slepice začínají snášet ve věku 20 až 22 týdnů, tedy zhruba po pěti měsících. Tento věk se však může lišit podle plemene, prostředí a stravy.Denně bude schopna snést vajíčko, pokud jí zajistíte kvalitní krmivo a čerstvou vodu po celý den. Vajec za rok se tak dočkáte kolem 300 až 350 ks vajec. Druhý rok. Slepičky začnou postupně stárnout, velikost vajec bude stejná i počet snesených vajec během dne se ustálí.Slepice dominant začínají snášet v průměru v 21. týdnu věku, což je asi po pěti měsících od narození. Některé slepice mohou začít snášet i dříve, už v 16. týdnu.

Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

V kterou denní dobu snáší slepice

U jednotlivých druhů drůbeže se odlišuje, stejně tak i u jednotlivých plemen a jejich typovému zařazení. Určitou roli hrají série a intenzita sášky. Slepice nejvíce vajec snese kolem 9. hodiny ranní, denní doba snášky se u nich vyměřuje od 5 do 15 hodin.

Jak dlouho slepice snášejí : Průměrná slepice začne snášet vejce ve věku přibližně 5 až 6 měsíců a může pokračovat v produkci vajec až do věku 5 až 7 let. Produktivita slepic je však proměnlivá a závisí na mnoha faktorech, jako je plemeno, výživa a životní podmínky.

Průměrná slepice začne snášet vejce ve věku přibližně 5 až 6 měsíců a může pokračovat v produkci vajec až do věku 5 až 7 let. Produktivita slepic je však proměnlivá a závisí na mnoha faktorech, jako je plemeno, výživa a životní podmínky.

Hybridky – nejproduktivnější nosné slepice

Hybridky vynikají velikostí roční snůšky nad ostatní plemena slepic, když snesou i přes 300 vajec ročně. Snáší tedy téměř jedno vejce denně, takže při jejich chovu rozhodně nebudete mít v kuchyni problém s jejich nedostatkem.

Co nesmí slepice žrát

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.Slepice reaguje na roční období

Někdy nesnáší vůbec, jindy je snáška velmi omezená. Pokud jde o hromadný jev u všech slepic a slepičky jsou jinak zdravé, veselé a běžně aktivní, není potřeba panikařit. Pauza může trvat několik týdnů až měsíců, ale věřte, že si slepičky takovou přestávku určitě zaslouží.

Jak poznat, že se blíží přelomový bod začátku snášky

  • • Slepičí hřeben a laloky se zvětšily a získaly na syté červené barvě.
  • • Slípka začíná být neklidná, shání se po místě, kde bude moci snášet vajíčka.
  • • Bude v kurníku vyhledávat tmavší a klidné prostory.
  • • Dostává se jí časté pozornosti od kohouta.

Jak zjistit jestli slepice snáší : Kloaka: u slepic, které snášejí, bývá kloaka zvětšená, vlhká a zarudlá. U slepic, které nenese, bývá kloaka menší, suchá a bledá. Břicho: u slepic, které snášejí, bývá břicho měkké, pružné a široké. U slepic, které nenese, bývá břicho tvrdé, napjaté a úzké.

Která slepice snáší modrá vejce : Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.

Co nedávat slepicím

Nikdy jim nedávejte citrusy a rebarboru a nevhodná jsou také zelená rajčata a cibule. Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky.

Pokud se slepice navzájem ozobávají, nebo si vyzobávají peříčka, příčinou může být i nedostatek nějaké složky v potravě. Mohou jim chybět bílkoviny (základní stavební kámen peří a vajec). Ty můžete dodat třeba vařeným nesoleným masem, vařenými vejci, moučnými červy atp.Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Co zabíjí slepice : Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.