Kdy zacit pouzivat elektrický obojek?
Kdy začít elektronický obojek používat Elektronické obojky se doporučují používat od 6 měsíců. Pozorně si přečtěte návod od výrobce. Zvolte vhodnou míru impulsu (pes by měl na impuls reagovat, na druhou stranu by neměl pro něho být příliš bolestivý – zakňučení apod.).Nejprve psa zvykneme na obojek

nebo od 3. měsíce. Tedy jakmile si domů přivedeme štěně. Je lepší ho po čase u vás stráveném navykat na obojek.Elektrický výcvikový obojek není určen k celodennímu nošení. Doporučujeme, aby měl pes obojek na krku maximálně 12 hodin. Mějte na paměti, že by nikdy neměl zcela nahradit klasický obojek, proto je důležité jej sundávat po každém výcviku či procházce.

Jak moc Utahnout obojek : Obojek pro psa by vždy měl být utažený tak akorát:

V ideálním případě by mělo být možné mezi obojek a krk vašeho psa volně vložit dva prsty. Toto jednoduché pravidlo patří mezi nejpoužívanější způsoby zjištění míry utažení obojku. Obecně lze říci, že obojek by neměl být příliš utažený, ani příliš volný.

Co je lepší postroj nebo obojek

Obecně pokud chcete psa učit poslušné chůzi na vodítku, je obojek lepší volbou. Procházky se štěňátkem nebo malým psem: Obojek poskytuje lepší kontrolu nad psem. Tím pádem je mnohem snadnější naučit psa chodit na vodítku, jelikož v postroji má mnohem větší motivaci k tahu.

Jak správně používat stahovací obojek : Pro efektivní použití stahovacího obojku je nutné udržet obojek v horní části krku psa, za ušima. Pokud je obojek umístěn ve spodní části krku, pes reaguje táhne více a obojek ho začne škrtit, co není cílem používání stahovacího obojku. Psovod tahá za vodítko směrem vzhůru, ne proti směru táhnutí psa.

Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.

Začněte bez vodítka

S tímto efektivním výcvikem, a zároveň posilováním vzájemného pouta, můžete začít již ve věku osmi týdnů. Pokud je v okolí mnoho podnětů, které odtahují pozornost štěněte, použijte pamlsky nebo hračku jako návnadu. Pokud je tento několikadenní výcvik úspěšný, můžete začít s vodítkem.

Jak dlouho vydrzi obojek proti klistatum

Obojek proti klíšťatům

Šikovný obojek vydrží 6–8 měsíců, tedy po celou sezónu. Voděodolný, pro maximální ochranu obojek nesundávejte a nechte ho pejskovi klidně i během vodních radovánek. Vhodný pro psy starší 2 měsíců.Dobrý den, ihned po vyjmutí a připnutí se začne do srsti psa uvolňovat účinná látka, plná účinnost nastane zhruba po týdnu.Obojek můžete používat například tak, že dáte psu povel, pokud ho nesplní, zmáčknete tlačítko vibrace. Pokud pes povel opět nesplní, zadáte ho znovu a zmáčknete elektrostatický signál. Důležité je, abyste tuto souslednost při výcviku vždy zachovávali a abyste povely dávali vždy stejně.

Fenky jsou oproti pejskům věrnější, milejší a ochotnější k práci, jelikož je pro něj přirozené podřizovat se. Dokáží respektovat autoritu více osob a dětí. Zpravidla bývají menšího vzrůstu s nižší hmotností. Výhodu tak představuje nižší spotřeba krmiva.

Jak velký pelíšek pro štěně : Velikost pelíšku pro psa je klíčová

Stejně tak když zvolíte příliš malý pelech, bude mu nepohodlný. Pejska si proto změřte, když bude odpočívat ve své oblíbené poloze. Stačí vám k tomu klasický krejčovský metr. Pes musí mít v pelíšku cca 10 až 20 cm místa navíc, aby se mohl pohodlně přetáčet.

Kdy začít s výchovou štěněte : S výchovou štěněte začínáme hned od prvních okamžiků, kdy si ho přineseme domů. Důležité je, mít doma již vše nachystané. Nějaký pelíšek, kde by měl pejsek trávit čas spánku a odpočinku, misky na žrádlo a vodu (nejlépe keramické či nerezové), vodítko a obojek, pár hraček.

Proč pes nesmí sůl

12) Sůl a koření

Příliš mnoho soli a koření může způsobit dehydrataci a zdravotní problémy u psa. Proto by měly být dodržovány doporučené dávky.

Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa

Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.

Jak odnaučit štěně tahat na vodítku : Jakmile pejsek začne táhnout, zastavte se. A stůjte tak dlouho, dokud se na Vás pes nepodívá a nepovolí vodítko. Štěňátka většinou rychle pochopí, že se jde když je vodítko povolené, a že se prostě nejde pokud ho napnou. Musíte být trpěliví a opravdu neudělat ani krok s napnutým vodítkem.