Kdy vznikl nejstarší stolní osobní počítač?
První osobní počítač byl představen 12. srpna 1981 pod názvem IBM 5150. Počítač měl celých 10 kilogramů, výšku kolem 15 cm a v nitru se ukrýval procesor Intel 8088, který pracoval na frekvenci 4,77 MHz.První stolní počítače se začaly vyrábět v pozdních 70. a 80. letech 20. století, protože tehdy ještě nebyly dostupné žádné PDA ani notebooky.První číslicové počítače byly vyrobeny ve 30. letech 20. století, avšak za jejich vynálezce je přesto považován Charles Babbage, který již v 19. století vymyslel základní principy fungování stroje pro řešení složitých výpočtů.

Jak vznikl název počítač : Původně slovo počítač označovalo člověka, který prováděl výpočty. Změna významu slova ve smyslu označení hardwaru nastala v době projektu Manhattan (vývoj atomové bomby). Za prvního předchůdce počítače lze považovat mechanické počitadlo (tzv.

Kdy byl vyroben první notebook

Psal se rok 1981, když Adam Osborne představil světu první notebook. Zájem o něj měly především velké společnosti a platily za jediný kus v přepočtu 100 tisíc korun.

Co je to ENIAC : ENIAC neboli elektrický číslicový integrátor a počítač stvořili na Pensylvánské univerzitě američtí vědci John Mauchly a John Presper Eckert. Přístroj byl první elektronkový přeprogramovatelný digitální počítač, který byl schopný řešit rozsáhlé spektrum výpočetních úloh.

Nejstarším paleontologickým nálezem, zařazovaným do rodu Homo, je africký Homo habilis, starý až 2,5 milionu let.

V roce 1938 dokončil Konrád Zuse (nar. 1910) prototyp mechanického programovatelného počítače, později nazvaného Z1. Jeho paměť využívala posuvných mechanických prvků, a umožňovala uchovávat cca 1000 bitů.

Jak se jmenoval první počítači nástroj který používali před 2000 lety stáří Babyloňané

1. Jak se jmenoval první počítací nástroj, který využívali před 2000 lety staří Babyloňané Takové zařízení se jmenovalo abakus.Presper Eckert, navrhli konstrukci počítače EDVAC v srpnu roku 1944. Smlouva pro postavení nového počítače byla podepsána v dubnu roku 1946 s počátečním rozpočtem 100 000 dolarů (v přepočtu dnešních zhruba 30 milionů Kč). EDVAC byl doručen roku 1949 do Balistické výzkumné laboratoře v Marylandu.Nejjednodušší způsob, jak zjistit stáří notebooku, je ten, že se podíváte na výrobní štítek na spodní straně přístroje. Datum výroby je tam v mnoha případech uvedeno. Štítky jsou však provedeny odlišně – záleží totiž na výrobci i modelu, jak jsou údaje vyznačeny.

Laptop je starší označení pro obdobu notebooku (název vychází z možnosti použití na kolenou – laptop = počítač na klín). Změna označení tak vyjadřovala zmenšení velikosti a tloušťky (notebook = zápisník, kniha).

Jak fungoval ENIAC : ENIAC se věnoval především vojenským výpočtům, například při vývoji termonukleární bomby. Zvládal 357 násobení a 35 dělení za sekundu, do paměti byl najednou schopen uložit pouhých 20 desetimístných čísel. Vstup a výstup dat obstarávaly děrné štítky, programování se dělo pomocí přepínačů na ovládacích panelech.

Jaký člověk žil nejdéle : Prokazatelně nejdéle žijícím mužem byl Japonec Džiróemon Kimura, který se narodil v roce 1897 a zemřel v roce 2013, žil 116 let a 54 dní.

Kolik se nejvíc dožil člověk

Jeanne Louise Calmentová (nepřechýleně Calment; 21. února 1875 Arles – 4. srpna 1997 Arles) byla francouzská žena, která je považovaná za nejdéle žijícího člověka, jehož věk byl úředně ověřen. Dožila se 122 let, 5 měsíců a 14 dní, čímž je jediným člověkem historie, který se dožil více než 120 let.

Historie počítačů

Generace Rok Součástky
1. 1950 Elektronky
2. 1958 Tranzistory
3. 1964 Integrované obvody
3.1/2 1972 Integrované obvody (LSI)

První sálový elektronkový počítač ENIAC (Elektronic Numerical Integrator and Computer), vyvinutý na Penn State University ve státě Pennsylvania v USA – na snímku z roku 1946. Počítačovou éru zahájil před 75 lety, 12. února 1946, generál americké armády Gladeon Barnes.

Jaké jsou typy počítačů : V součastnosti rozdělujeme počítače do tří základních kategorií: stolní počítače, přenosné počítače a kapesní počítače. Můžeme se setkat i tzv. servery nebo superpočítači.