Kdy vznikl klavír?
Bartolomeo CristoforiKlavír / Vynálezce

Za vynálezce klavíru je považován Bartolomeo Cristofori (1655-1731). O jeho nástroji se dochoval podrobný popis z roku 1709. Za života Cristoforiho se nástroj ještě neprosadil. Vynález zužitkoval Gottfried Silbermann (1683 – 1753) a se svým synovcem a vytvořili středoněmeckou školu klavírního stavitelství.Piano, často označované také jako klavír, má své kořeny ve vývoji klávesových nástrojů v 17. století. Jedním z prvních předchůdců piana byla cembalo, které používalo špalky namísto kladívek, aby vytvořilo zvuk. V roce 1709 vynalezl italský hudebník Bartolomeo Cristofori první nástroj, který dnes považujeme za piano.Dalšími klávesovými nástroji jsou předchůdci dnešního klavíru klavichord a cembalo, které se objevily ve 14. století. Postupně byly přidávány další tóny do oktávy a časem se uspořádání klaviatury ustálilo na dnes používané kombinaci sedmi bílých a pěti černých kláves v oktávě.

Kolik stojí nejdražší klavír na světě : Nejdražší klavír stojí 4 miliony 300 tisíc.

Kolik váží klavír

klavíry. Délka klavírů obvykle dosahuje 1,5 – 3 metrů a váží něco mezi 300 a 600 kilogramy.

Kolik má kláves klavír : 88 kláves. Úplného rozsahu klasického piana dosahuje teprve digitální piano s 88 klávesami, které má 7,5 oktávy. Jeho potenciál dokáží na 100 % využít už jen opravdoví profesionálové.

Obvyklý rozsah varhanních manuálů je 61 kláves (pět oktáv), menší nástroje mohou mít rozsah klaviatur menší než čtyři oktávy. Pedál varhan mívá rozsah 12 až 32 tónů. Syntetizéry mají nejčastěji klaviatury s rozsahem 49, 61, 76 nebo 88 kláves.

Varhany (někdy označované za „královský nástroj“, v mnoha dalších jazycích je název odvozen z latinského organum '(hudební) nástroj') jsou největší a mechanicky nejsložitější hudební nástroj, respektive jsou strojem užívaným v hudbě (varhanní stroj).

Kolik kg váží klavír

Délka klavírů obvykle dosahuje 1,5 – 3 metrů a váží něco mezi 300 a 600 kilogramy. V případě klavírů všeobecně platí, že čím je klavír delší, tím je zvukově lepší, ale zároveň i dražší. Mistral, nejdelší klavír, který PETROF vyrábí, měří 284 cm. Nabízelo by se, že je i nejtěžší, ale není tomu tak.Klavírní křídla váží podle délky od 350 do 600 kg.)Rejstřík označený 4' zní o oktávu výš, 2' o dvě oktávy výš, 16' a 32' rejstřík znějí o oktávu, respektivě o dvě oktávy níž než osmistopý rejstřík. Tónový rozsah pak může dosahovat 6 – 9 oktáv. Proto se říká, že varhany jsou hudebním nástrojem, který má největší tónový rozsah (nepočítáme-li elektronické zdroje zvuku).

organ orgán; varhany(5355)
organs orgány; varhany; množné číslo od #organ (orgán, varhany)(5875)

Co je nejlehčí hudební nástroj : Obecně – dobrý je klavír, je to takový dobrý základ, na který se dá zahrát prakticky všechno a vyloudit z něj čistý tón není zas tak těžké, narozdíl třeba od strunných nástrojů.

Který nástroj má šest strun : Akustická kytara

Běžně se na akustickou kytaru hraje prsty, případně trsátkem. Klasický model má 6 strun, jako u většiny ostatních nástrojů se i zde ale můžeme setkávat s mnohými raritními kousky, které disponují větším počtem strun.

Kolik Píštal mají varhany

Varhany mají dohromady šest a půl tisíce píšťal, tedy o dva tisíce víc, než ty současné ve svatovítské katedrále. Nejmenší měří pouhých sedm milimetrů, naopak nejdelší píšťala přesáhne sedm metrů. Nástroj váží přes 30 tun. O nových varhanách se uvažuje už sto let.

Housle vznikly před rokem 1550 v severní Itálii a nejstarší známé housle postavil Andrea Amati (asi 1505 – asi 1578) v Cremoně, patrně na zakázku francouzského krále Karla IX. Prvenství se však někdy připisuje i G. Duiffopruggarovi nebo G. da Salo.Nejdražší housle světa nejsou stradivárky!

Nejdražší housle světa totiž nejsou dílem Stradivariho dílny. Jmenují se Vieuxtemps Guarneri, jsou staré přes 270 let a byly vydražené za částku přibližně 16 milionů dolarů – tedy 320 milionů korun.

Kdo vymyslel violu : Nástroj však nikdy nebyl vyroben. O více než půl tisíciletí později jej polský klavírista, vášnivý milovník staré hudby a stavitel hudebních nástrojů Slawomir Zubrzycki probudil ze zapomnění. „Leonardo da Vinci vynalezl svůj nástroj mezi lety 1470 a 1480," vysvětluje přívětivý padesátník.