Kdy vytáhnout drén ze zubu?
Děkuji za odpověď. “ Dobrý den, dren může být v ráně pouze 24 hodin, na ošetření byste se dostavit měla, jako první pomoc lze také drén z rány vyjmout svépomocí, pokud již nevypadl.Jedná se v podstatě o mikrochirurgické zkrácení kořene zubu odstraněním části tkáně pomocí speciálního biokompatibilního materiálu, který podpoří hojení zánětu. Resekce kořenového hrotu zubu je prováděna v lokální anestesii a je bezbolestná. Tento chirurgický zákrok je časově náročný a trvá přibližně 1,5 hodiny.po extrakci zubů se obvykle nedoporučuje ještě týden ústa vyplachovat. Avšak pokud máte pocit, že Vám v ráně nebo v jejím okolí zůstávají nějaké zbytky jídla, můžete opatrně (šetrně) začít s výplachy (šalvěj nebo heřmánek).

Jak urychlit hojení po vytržení zubu : Doporučujeme Tebodont gel s čajovníkovým olejem. Gel má protizánětlivý účinek, současně postižené místo zklidní a pomáhá regenerovat. Prvních pár hodin nejezte a chlaďte, dobře poslouží i pytlík zmrazené zeleniny 🙂 Pokud máte bolesti, chlaďte nadále a vezměte si běžný lék na bolest dle (Ibalgin 400 mg apod.)

Kdy se vytahuje drén

Dobrý den, dren je lepší vyndat po 24 hodinách a pokud se Váš stav zlepšuje, už nebude třeba zavádět nový.

Jak dlouho nejíst po zubaři : Pít můžete ihned, jíst je vhodné až 1-2 hodiny po zákroku. Dejte si spíše něco studenějšího a měkčího. Opatrně čistěte zuby 2 x denně kolem, do rány nezasahujte ani se z ní nic nesnažte odstranit.

Ledujte postiženou oblast – nejlépe, když již v ordinaci obdržíte chladící gelový sáček. Nelekejte se otoku, místo po zákroku zpravidla oteče, otok je největší až druhý den a přibližně čtvrtý by měl začít ustupovat. V den výkonu a několik dní po zákroku nesportujte (aby zvýšený krevní tlak, nezpůsobil krvácení)

Dobrý den, dren je lepší vyndat po 24 hodinách a pokud se Váš stav zlepšuje, už nebude třeba zavádět nový.

Jak dlouho Nepit kavu po extrakci zubu

Nekuřte, nepijte černou kávu ani alkohol nejméně 24 hodin.Kdy se mohu přestat obávat suchého lůžka Pokud se vám ve dnech po zákrokuvytvoří krevní sraženina, nemusíte si se suchým lůžkem dělat starosti. Pokud se sraženina nevytvoří, měl by proces hojení trvat přibližně týden.Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Nekuřte, nepijte černou kávu ani alkohol nejméně 24 hodin.

Jak se vytahuje drén : V případě nechtěného poškození drénu musíte neprodleně přivolat sestru a lékaře. Po zaléčení chorobného stavu, který byl důvodem k hrudní drenáži, se hrudní drén ruší (vytahuje), což je jednoduchá nekomplikovaná procedura spočívající v přestřižení fixačních stehů a opatrného vytažení drénu během výdechu.

Jak dlouho drén v zubů : V některých publikacích autoři doporučují suturu drénu dobře viditelným šicím materiálem pro snadné odstranění, ale incizní rána nesmí být uzavřena. Přes drenáž přikládáme dobře absorbující krytí. Drén je obvykle odstraněn za 24- 48 hodin v závislosti na velikosti abscesu a schopnosti drénu dále odvádět hnis.

Jak dlouho nekouřit po Plombě

“ Dobrý den, po extrakci zubů se doporučuje nekouřit minimálně v den extrakce a den následující. S jídlem jsou to většinou 3 hodiny nebo do odeznění anestezie.

Je potřeba co nejdříve navštívit zubního hygienistu a provádět správné čištění zubů. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.Nikotin roztahuje cévy a mohl by jste začít třeba více krvácet z míst po osmičkách. Doporučila bych vyplachovat antibakteriální ústní vodou a čistit jemným kartáčkem. Kouření cca po 3 dnech.

Co dělat s krevní sraženinou : Léčba krevních sraženin spočívá v klidu na lůžku. Pacienti užívají speciální léky, které pomáhají krevní sraženinu rozpustit a zabraňují jejímu narůstání. U závažnějších stavů se provádí operace. Cílem léčby je mimo jiné i prevence proti vzniku plicní embolie, opakovaných trombóz a trvalých poškození.