Kdy vyhledat fyzioterapeuta?
Doporučujeme kontrolovat pohybový vývoj od 6. týdne života, kdy vstupují do funkce svaly zásadní pro správné napřímení páteře a postavení kloubů. Pokud se svaly nezapojí správně, dítě si neideální svalové souhry fixuje a staví na nich. Není tedy dobré čekat, že se odchylky či opoždění spraví sami.Po nekomplikovaném porodu žena začíná postupně cvičit po 12-24 hodinách. Hlavním cílem cvičení je povzbudit krevní oběh a předejít tak tromboembolické nemoci. Je také potřeba zajistit správnou polohu dělohy v dutině břišní a urychlit zavinování dělohy.Kdy začít rehabilitovat Ve většině případů je doporučeno rehabilitovat co nejdříve po úrazu, případně po operaci. Zeptejte se svého ošetřujícího lékaře, kdy nejdříve můžete s nápravným cvičením začít. Rehabilitace představuje důležitou roli v zotavovací fázi a právě fyzioterapeuti jsou zde od toho, aby vám pomohli.

Jak casto se chodi na fyzioterapii : U chronických problémů je z počátku optimální opakovat návštěvu po 14 dnech a následně, když už máte funkční návod, jak si pomoci ve formě cviků, správných pohybových stereotypů nebo režimových opatření, postačí zajít na fyzio cca 1x za měsíc nebo i za delší dobu v případě, že jste úplně bez potíží.

Jak dlouho muze mít miminko zácpu

Občasná zácpa je poměrně normální jev, nicméně pokud stav trvá dva týdny nebo déle, může jít o chronickou zácpu a v tom případě, je třeba navštívit lékaře.

Kdy jít na procházku s novorozencem : S miminkem můžete chodit ven ihned po návratu z porodnice, pokud není teplota nižší než –5 °C. Před první procházkou se ovšem doporučuje nejdříve miminko na venkovní teploty připravit např. častějším větráním (miminko samozřejmě vždy pořádně oblečte a přikryjte dekou).

Kdy je nutné vyhledat pomoc fyzioterapeuta Fyzioterapeuta můžete navštívit kdykoliv, kdy pocítíte jakékoliv problémy Vašeho pohybového aparátu. My však doporučujeme nejdříve navštívit lékaře, který se na Vás podívá jako první a provede vyšetření, díky kterému rozhodne, jaké řešení bude pro Vás to nejlepší.

Mezi 6. až 8. týdnem se objednejte na prohlídku po šestinedělí u gynekoložky nebo gynekologa.

Kolik stojí hodina u fyzioterapeuta

Individuální fyzioterapie

Čas Samoplátce
Fyzioterapie (techniky nehrazené zdravotní pojišťovnou) 25/50 min 600/1200 Kč
Tejpování (zakoupení krabičky tejpu) 300-350 Kč
Aplikace crosstapu 5/10/20 Kč
Manuální lymfodrenáž 50 min 1 200 Kč

Lázeňskou léčebně rehabilitační péči musí pacientovi jako nezbytnou součást léčebného procesu doporučit jeho ošetřující lékař.Můžete se na nás obracet s následujícími problémy:

  • bolesti kloubů,
  • bolesti svalů,
  • bolesti zad,
  • bolesti krční páteře,
  • bolesti hlavy spojené s přetížením krku,
  • sportovní úrazy a přetížení,
  • stavy po operaci kloubů nebo břicha,
  • problémy s jizvou,


Protože každé dítě je jiné, nelze zácpu diagnostikovat podle frekvence stolice dítěte, ale spíše podle její velikosti a konzistence. Pokud vaše dítě trpí zácpou, bude jeho stolice suchá a tuhá nebo také nezvykle malá či velká. Průchod takové stolice může způsobovat namáhání nebo bolest.

Kdy začne mít miminko tuhou stolici : Problémy se zácpou se u dětí mohou projevit v jakémkoliv věku. Asi u 40 % dětí se projeví již v prvním roce života, obvykle po odstavení a přechodu na umělou výživu a pevnou stravu. Některé děti zase trápí zácpa, když se učí chodit na nočník, tedy mezi dvěma až čtyřmi lety věku.

Kdy vyrazit na prvni prochazku : Nejvhodnější doba k procházce s novorozencem je mezi 11-14 hod. Při teplotě mezi -5 °C do -10 °C můžete vyrazit s miminkem ve věku 3-6 měsíců. Procházku byste měli vynechat v případě silného větru.

Kdy jít s novorozencem k pediatrovi

Svého budoucího dětského lékaře by jste měla kontaktovat nejlépe do 2 dnů od propuštění z porodnice a přitom se se sestřičkou také domluvíte na termínu první velké prohlídky.

Fyzioterapie pomáhá při odstraňování vrozených vad pohybového systému, následků zranění či dlouhodobějších nemocech. Fyzioterapeuti jsou tedy důležitou součástí celého rehabilitačního procesu pacienta. Fyzioterapie se prolíná všemi medicínskými obory od neurologie, přes internu až po psychiatrii a další.Prohlídku u gynekologa by měla žena absolvovat každý rok, bez ohledu na to, zda je v aktivním reprodukčním věku nebo již po menopauze. Z prostředků veřejného zdravotního pojištění je plně hrazena. Preventivní prohlídku u gynekologa by měla dívka absolvovat poprvé v 15 letech, a dále 1× ročně, resp.

Kdy jít poprvé ke gynekologovi v těhotenství : Jestli jste teoreticky v 6. či pozdějším týdnu těhotenství, můžete navštívit lékaře. Gynekolog na ultrazvuku po 6. týdnu těhotenství jistí, zda jste skutečně těhotná, vidí bijící srdce miminka a ověří, že se miminko nachází v děloze a nejedná se o mimoděložní těhotenství.