Kineziotejpy si svou elasticitu udržují 3 – 5 dní, pak začne výrazně klesat. Tato doba tak určuje jeden cyklus léčby nebo užívání. Po uplynutí 5 dní se musí tejp vyměnit, ale pozor je důležité si nechat 24 hodin na regeneraci a tejp vynechat. V mnoha případech bolesti odezní, pokud ne je možné zahájit cyklus nový.Pokud si je někdo aplikuje špatně, může si ublížit. „Nezpůsobí akutní úraz, mohou ale problém prohloubit. Pokud by někdo například potřeboval úlevu od bolesti, a tím pádem elevaci měkkých tkání, bolest by se v případě špatně nalepeného tejpu pod velkým tahem a ve špatné pozici mohla ještě zhoršit.Tejp se nechává na těle podle techniky jeden až pět dní nepřetržitě. Pro opakování stejné techniky na stejné místo je vhodné nechat mezi aplikacemi odstup alespoň jeden až dva dny pro správnou regeneraci. Během této doby je vhodné kůži promastit a masírovat.
Jak sundat tape bez bolesti :
- Můžete využít speciálního odstraňovače tejpů, který zamezí podráždění kůže a lehce odstraní také zbytky lepidla po tejpu.
- Druhou variantou je sundat tejp ve sprše: namočený a pod tekoucí vodou půjde dolů prakticky bezbolestně.
Proč jsou tejpy barevné
Čistě pro západní pohled je barva pouze módní trend, např. doplněk k oblečení, ale také nutnost barevného rozlišení např. ve sportovních klubech (klubové barvy) a případně rozlišovat určitou barvou techniky aktivující / zvyšující svalový tonus (např. červená, růžová) nebo techniky pro snížení napětí, tlumící (např.
Jak se sprchovat s tejpy : S drtivou většinou tejpů se můžete bez problému sprchovat, jsou obvykle voděodolné a krátké sprchování na ně nemá vliv. Taktéž s tejpy můžete do bazénu, musíte však počítat s rychlejším vymýváním lepidla. Jinak je to už s dlouhým koupáním v horké vodě.
A to především z hygienických důvodů. Pro nás, kdo chceme správně používat tejpy v domácí péči, zakončeme pravidlem. Pásku nosíme 3 až 5 dní bez reaplikace. Pokud chceme lepit nový tejp, necháme tělu 24 hodin pauzu mezi opakovaným lepením.
Pásky se aplikují na kůži v místě bolesti. Fungují jako opora a slouží k tomu, aby si namáhané šlachy a vazy odpočinuly. Taping také pozitivně působí na oběhový a nervový systém. Pomáhá při hojení vnějších jizev, léčbě otoků, zánětů, hematomů a dalších problémů.
Kolik stojí kurz tejpování
Jaká je cena kurzu Dvoudenní kurz "Terapeutické využití Temtex tapu" stojí 5500 Kč. V ceně je zahrnutý materiál, skripta a občerstvení.Jak se o nalepený kinesiotape starat a co nedělat
Kinesiotape nevyžaduje žádnou speciální péči. Nemusíte kvůli němu omezovat pohyb či jiné aktivity. Nedoporučuje se však na nalepený tape aplikovat teplo (nahřívací polštářky, fén, sauna atd.).Nejčastějším probléme je, že špatně drží na kůži. Aby měla aplikace tejpovací pásky kýžený výsledek, je zapotřebí, aby na partii působila po dobu několika dní. Když se po několika hodinách odlepí je její efekt v podstatě nulový. Tejpovací pásku lepíme ideálně na suchou a odmaštěnou pokožku.
Aplikace tejpu a jak poznáte správné tejpování
Tejp se aplikuje na čistou pokožku. Lepí se na protaženou část těla a při stažení se páska svraští a mírně nadzvedne kůži, vazy a svaly. Díky nadzvednutí se zvětší prostor a zmírní se tlak na místo bolesti. Dojde k lepší cirkulaci krve a lymfatického systému.
Jak dlouho trvá masérský kurz : Jak dlouho kurz trvá Kurzy trvají kolem 150 hodin.
Jak casto nosit tejpy : Tejpy jsou pohodlné a nevyžadují speciální péči. Kvalitní tejpy (například již zmíněný ImuMedCZ Tape) jsou lehké a dají se nosit až týden v kuse bez problémů. Doba, po kterou můžete nosit jeden tejp, závisí na povaze problému, pro který je aplikovaný. Neměla by však překročit jeden týden.
Kdy se nesmí masírovat
KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Masér
Odborný směr: | Služby provozní a osobní |
---|---|
Odborný podsměr: | péče o tělo |
Kvalifikační úroveň: | Střední vzdělání s výučním listem tříleté (NSP 3) |
Platové rozmezí: | 23 000 Kč – 38 000 Kč |
Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.
Kdy Nemasirovat : Vůbec nemasírujeme při:
- infekčních a zánětlivých onemocnění
- horečnatých onemocnění (chřipka, rýma,…)
- kožních nemocech.
- nádorových onemocněních.
- zánětech kloubů
- chorobách srdce.
- akutním úrazu, otevřených ránách.
- poruchách krvetvorby a srážlivosti.