Kdy si nechat udělat tetování?
Papírování nás nijak zvlášť netěší, ale zákon si to žádá. Tak pojďme na to. Tetování představuje porušení integrity člověka, což definuje § 93 Občanského zákoníku v prvním odstavci. Proto potřebujeme mít u mladších 18 let potvrzeno, že s tetováním souhlasí oni i jejich rodič nebo jejich zákonný zástupce.KOHO BYCH TETOVAT NEMĚL/A

  • Netetujte osoby, které jsou pod vlivem alkoholu, drog nebo jiných látek, které zhoršují jejich úsudek nebo koordinaci.
  • Buďte opatrní při tetování na aktivní kožní onemocnění, jako je lupénka, ekzém nebo těžké akné.

Před tetováním:

Den před vaším tetováním je nutné se vyhnout alkoholu, nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a omamným látkám. Tyto faktory ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá pigment a jak bude výsledné tetování vypadat.

Co se stane s tetováním Když zhubnu : Pokud plánujete pořádně zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu, vaše tetování to pravděpodobně příliš nezasáhne. Aby došlo k zásadnějšímu poškození, museli byste tento proces stihnout extrémně rychle, a tím by došlo navíc i k vytvoření strií.

Kdy je nejlepší se tetovat

Nejlepší dobou je zima a podzim. Důvodem je to, že tetování je vlastně jizva s barvou a čerstvé tetování tak bude mít téměř půl roku na zhojení se. Takže v létě, když je Vaše tetování vystaveno slunci, koupání a chlorované vodě je již zcela zhojeno.

Kde tetování bolí nejvíc : Na jakých místech bolí tetování nejvíce Tetování nejvíc bolí na kloubech (prsty, loket, koleno, kotník). Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt.

Prsty, dlaně, stopy

Některá místa na těle člověka prostě nejsou vhodná pro tetování. Kvůli jiné struktuře pokožky na těchto místech tetovací pigment buď nedrží, anebo se rozpíjí. Veškeré obrázky kvalitních tetování na těchto místech jsou čerstvé nebo jen krátce po zahojení.

Na čerstvé tetování dostanete fólii, kterou si po 2-6 hodinách můžete sundat. Místo pak zlehka omyjte a důkladně vysušte. Na vzduchu si tetování samo vytváří ochrannou vrstvu a tělo započne proces hojení. Následujících 30 dní se vyhněte bazénům, sauně, soláriu, UV záření a namáhání pokožky.

Kdy se nesmí tetovat

V případě braní antibiotik se nesmí tetovat až dva týdny po jejich dobrání! Všeobecně je tetování zásah do imunitního systému a už samotný proces tetování dává tělu zabrat. Proto prosím, nechoďte na tetování nemocní a vyčerpaní. Nebude to dobré!Na čerstvé tetování dostanete fólii, kterou si po 2-6 hodinách můžete sundat. Místo pak zlehka omyjte a důkladně vysušte. Na vzduchu si tetování samo vytváří ochrannou vrstvu a tělo započne proces hojení. Následujících 30 dní se vyhněte bazénům, sauně, soláriu, UV záření a namáhání pokožky.Svoje tetování chraňte také před přímým sluncem. Celých pět týdnů po tetování nevystavujte obrázek slunci a mějte ho zakrytý oblečením nebo šátkem. Další dva měsíce pak mažte tetování opalovacím krémem s faktorem minimálně SPF 50.

Určitě ne během léta, kdy se nechává tetovat většina lidí. Nejlepší dobou je zima a podzim. Důvodem je to, že tetování je vlastně jizva s barvou a čerstvé tetování tak bude mít téměř půl roku na zhojení se.

Kde tetování nejméně bolí : Mezi další hodně bolestivá místa patří: krk, podpaží, dlaň, hřbet ruky, loketní jamka, žebra, hrudní kost, klíční kost, vnitřní část stehna, vnitřní strana kolene, holeň, nárt. 3. Na jakých místech bolí tetování nejméně Mezi nejméně bolestivá místa patří: ucho, předloktí, paže, stehno, lýtko.

Proč se nechat tetovat : Důvodem, proč se tetování stalo formou zkrášlování těla poměrně brzy, je fakt, že se dnes, na rozdíl od předchozích generací, lidé cítí mnohem svobodnější, a volí tento druh zkrášlení sebe sama. Tetování se stalo běžnou součástí image filmových hvězd, populárních hudebníků, či sportovců.

Co nedělat při tetování

Co nedělat během hojení tetování

  • Zákaz škrábání Rozhodně nesmíte škrábat strupy, které se během hojení tetování vytvoří.
  • Zákaz opalování a plavání
  • Nepijte alkohol.
  • Zajistěte přístup ke vzduchu.
  • Vyloučte fyzické zatížení
  • Buďte opatrní a pečliví
  • Zvířata.
  • Obraťte se na druhou stranu.


Po dokončení tetování vám místo překryji speciální polyuretanovou prodyšnou fólií, která nepropouští tekutiny, bakterie, viry, zabraňuje vysušování a nepřekáží při sprchování. Značně urychluje proces hojení. Fólii nechte na tetování 5-6 dnů. Po sundání fólie tetování omyjte vlažnou vodou a vysušte papírových ubrouskem.Po dobu tří týdnů nechoďte do bazénů, do slané vody, do sauny nebo do rybníků a jezer. Hrozí zde riziko zanesení infekce do hojící se kůže. Po dobu jednoho měsíce tetování chraňte před sluníčkem a také se vyhněte obloukem soláriu. I poté jej ale natírejte krémem s ochranným faktorem, jinak může barva vyblednout.

Kdy se zacalo tetovat : Historie uměleckého zdobení kůže je velmi dlouhá a její počátky sahají až do eneolitu čili doby měděné. Svědčí o tom i nález slavné mumie Ötziho, datované zhruba k roku 3300 př. n. l. Tetování našeho prapředka v podobě paralelních čar na nohou však zřejmě ještě sloužilo k léčebným účelům.