Kdy si cistit zuby ráno?
Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup. Je to z toho důvodu, že po jídle je sklovina na zubech měkčí a náchylná k poškození. Jídlo i pití totiž jemně zuby naleptává. Bezprostřední čištění chrupu zbytečně ztenčuje zubní sklovinu, což může vést k její citlivosti až přecitlivělosti.Pravidelné čištění zubů je nezbytné pro zdraví zubů, dásní a také pro svěží dech. Jestliže si zuby pravidelně nečistíme, vznikají v ústech nežádoucí látky, které jsou příčinou vzniku zubního kazu a onemocnění dásní. Pro zuby je nebezpečný zubní plak.

Proč si čistit zuby večer : Ten máme většinou večer. Během dne se také nahromadily zbytky jídla v mezizubních prostorech, které by pomohly bakteriím se během noci namnožit. Dalším důvodem, proč čistit zuby večer je zubní plak, který se vytváří především během noci, kdy jej nic neruší.

Jak cistit diteti zuby kdyz nechce

Učte dítě čistit si zuby krouživými pohyby tím, že při čištění povedete jeho ruku, aby si správné pohyby osvojilo. Kousací plochy čistěte jemnými pohyby dopředu a dozadu. Zuby si můžete čistit před zrcadlem, aby vaše dítě vidělo, kde přesně právě kartáček čistí – i to by mohlo čištění udělat zábavnějším.

Jak casto cistit prvni zuby : Stačí pravidelné čištění dvakrát denně, po snídani a po večeři. Důležité je nevynechat žádnou skupinu prořezaných zubů a čistit jak kousací plošky zubů, tak ty boční od tváře a od jazyka. Dokonalé vyčištění trvá obvykle 2–3 minuty. Častější čištění, například po každém jídle, je prospěšné, ale není nutné.

Dentální terapeutka Anna Petersonová z anglického hrabství Essex má na načasování čištění zubů jasný názor. Vždy zuby čistit před snídaní, nikoli až po ní. „Existují pro to dva jednoduché důvody. Zaprvé, při konzumaci snídaně se prostředí ve vašich ústech stává kyselejší.

Mezi jídlo, které způsobuje kyselejší pH v ústech než jiné, patří ovoce nebo džusy, ale také kupříkladu káva, nebo i jídla plná cukrů jako jsou sušenky, dorty, cornflakes nebo i čokoláda. Po jejich konzumaci trvá návrat k běžnému pH i 2 hodiny, pokuste se dodržet tedy o něco delší interval před čištěním zubů.

Po čem si nečistit zuby

Důležité je si uvědomit, že žádným chemickým (kosmetickým) prostředkem nelze zubní plak narušit. To lze jen mechanickými prostředky, tedy kartáčkem, mezizubním kartáčkem, případně dalšími pomůckami.Celosvětově má cca 2,3 miliardy (32 % populace) zubní kazy v trvalých zubech. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že všichni dospělí měli alespoň jednou zubní kaz. Přibližně 620 miliónu lidí (9 % populace) mělo zubní kaz v dětství. V posledních letech se zubní kazy stávají častějšími.Kdy začít s čištěním zubů S čištěním zubů se doporučuje začít, jakmile se prořeže první zub, do té doby nemá smysl ústa jakkoli vytírat či vyplachovat. V prvním roce se zuby čistí bez použití zubní pasty, a to 2× denně.

Lékaři doporučují čistit zoubky již od prořezání prvních řezáků. Stíráme je mulovým čtverečkem, který držíme mezi prsty, nebo vatovou štětičkou či navlhčenou gázou. K čistění prvních zoubků také poslouží praktická pomůcka navlékající se na prst, která má na povrchu jakýsi jemný kartáček (tzv. prsťáček).

Jak cistit miminku zuby kdyz nechce : Učte dítě čistit si zuby krouživými pohyby tím, že při čištění povedete jeho ruku, aby si správné pohyby osvojilo. Kousací plochy čistěte jemnými pohyby dopředu a dozadu. Zuby si můžete čistit před zrcadlem, aby vaše dítě vidělo, kde přesně právě kartáček čistí – i to by mohlo čištění udělat zábavnějším.

Kdy se miminku cisti zuby : Děti od 12. měsíce do 3 let. Od 12. měsíce se zuby čistí 2× denně: po snídani a večer před spaním pomocí klasického kartáčku s malou hlavou a měkkými štětinkami za použití krouživých pohybů.

Co se nesmí po dentální hygieně

Po provedení zubní hygieny doporučujeme nekonzumovat silně pigmentovaná jídla či nápoje, jako je kurkuma, káva, čaj, či červená řepa. Vyhnout byste se měli také kouření a konzumaci oříšků, které by mohly podráždit dásně. Doporučujeme první hodinu po dentální hygieně nejíst vůbec, a následně volit kašovité pokrmy.

Zuby si čistěte 2x denně. Vhodný zubní kartáček má malou hlavičku, měkká a rovná vlákna. Kartáček nasadíte „půl na zub/půl na dáseň“, přibližně pod úhlem 45-ti stupňů a čistíte malými, krouživými pohyby, na kartáček netlačíte. Na každém zubu proveďte deset těchto drobných krouživých pohybů.Co nedělat:

Nevyplachujte příliš. Nepoužívejte s agresivní výplachy s obsahem alkoholu. Vyzkoušejte vyplachovat jen jemně slanou vodou. Nejezte tvrdé, křupavé nebo lepivé potraviny, které mohou poškodit krevní sraženinu.

Kolik lidí si Nečisti zuby : Značná většina české populace (94 %) si čistí zuby alespoň 1× denně. 70 % respondentů si čistí zuby 2× denně nebo častěji. Naopak 1 % respondentů si zuby nečistí vůbec.