Kdy se Zastřihuje vinná réva?
Kdy je nejvhodnější doba pro řez vinné révy;

Řez révy provádějte v době, kdy je rostlina ještě ve vegetativním stavu, ale zároveň již skončily silné mrazy. Ideální venkovní teplota pro řez je mezi 6 – 10 °C, což v našich končinách znamená časné jaro neboli v měsících únor a březen.Kdy stříhat vinnou révu S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději.Před nástupem kvetení, ideálně již ve fázi 9 listů, doporučujeme posílit ochranu také proti obalečům. Ti mají obvykle tři generace do roka. Zasahujeme již proti kuklám přezimujícím v borkách starého dřeva. Housenky první generace se živí květními latami a opřádají jemnou pavučinou části květenství.

Jak zastřihnout vinohrad : Nejvíce použivánými typy řezů v našich podmínkách jsou: řez na čípek a řez na hlavu. Řez na čípek se nazývá také řez „na očko“, jelikož révu zastřiháváme na jedno až na dvě očka, tj. jeden až dva boční pupeny. Z nich pak příští rok vyrostou plodné větévky.

Čím přihnojovat vinnou révu

V případě nedostatku dusíku, na který je réva obecně velmi náročná, je možné aplikovat MOČOVINU nebo DUSIČNAN VÁPENATÝ . Pokud pravidelně každým rokem provádíme zásobní hnojení všemi živinami, pak volíme CERERIT, který kromě základních živin obsahuje i mikro živiny.

Jak se starat o vinnou révu : Čas pro osečkování

osečkování, což je zakracování letorostů, které umožní listovou stěnu keře udržovat v přijatelném tvaru. Kvalitní tvar je takový, kdy listová stěna není příliš hustá a listová plocha keře a hrozny jsou dobře osluněné. Zakracování letorostů révy vinné, tzv. osečkování.

Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.

Vždy se snažíme ponechat ty výhony, které jsou nejblíže ke kmínku (nosnému ramenu) a vodícímu drátu. Dalším společným znakem řezu je termín provedení, který standardně nastává od 2/2 ledna do začátku března (v závislosti na vývoji teplot). Řez již neprovádíme pokud po řezu vinná réva výrazně ,,slzí,, neboli roní mízu.

Jak zastřihnout vinnou revu

Vždy se snažíme ponechat ty výhony, které jsou nejblíže ke kmínku (nosnému ramenu) a vodícímu drátu. Dalším společným znakem řezu je termín provedení, který standardně nastává od 2/2 ledna do začátku března (v závislosti na vývoji teplot). Řez již neprovádíme pokud po řezu vinná réva výrazně ,,slzí,, neboli roní mízu.Velmi důležitá je také teplota při aplikaci. Sulku použijte až tehdy, kdy venkovní teplota po tři dny za sebou překročí 15°C.Jak zasázet vinnou révu

Rostliny sázejte 90 až 150 cm od sebe. Jamku udělejte hlubokou 40 až 50 cm podle sazenice, velikost zhruba 40 × 40 cm. Pod kořeny přidejte trošku kompostu nebo substrátu, aby měla hned pro začátek živiny a dobře se ujala. Potom kořeny hezky rozprostřete v jamce, zasypte a pořádně zalijte.

Při výsadbě je dobré použít organická hnojiva, hnůj nebo dobrý kompost. Ideálním řešením je použití hnojiva Trumf Réva nebo Trumf Drobné ovoce organické hnojivo. Jedná se o čistě přírodní (organické) hnojivo.

Jak často zalévat vinnou révu : Jak často bych měl zalévat vinnou révu (Vitis vinifera)

Vinnou révu zalévejte pravidelně, ale mírně, aby půda byla vlhká, ale ne přemokřelá, zvláště během vegetačního období.

Jaké hnojivo na vinnou révu : AGRO Hnojivo pro vinnou révu je hnojivo s nízkým obsahem chlóru a je určeno pro přihnojování vinné révy. Díky optimálnímu poměru dusíku, fosforu a draslíku splňuje požadavky pro zdravý a silný růst révy, bohatou plodnost a vysokou kvalitu hroznů.

Co zasadit k vinné révě

Vysejeme na ni plodiny na zelené hnojení – jetelotravní směsku, svazenku, jetel, vikev huňatou, vojtěšku, tolici dětelovou, či oves, který má výborný fytosanitární účinek. Současně na pozemek rozmetáme uleželý chlévský hnůj nebo kompost, aby se půda obohatila o humus.

řez: v prosinci či lednu odstraňujeme staré dřevo, suché a nepotřebné výhony. Na výhonu ponecháváme jen jeden hrozen. Plodné výhony krátíme za 4-5 listem nad hroznem. Vylamujeme zálistky a ostříháváme uponky.Řízky na množení vinné révy lze odebírat od podzimu, a to v době, kdy opadají vinné révě listy, až do jara těsně před rašením révy. Každý termín má svoje plus i minus. Kde hrozí silné mrazy, které mohou poškodit pupeny, je vhodné odebrat řízky už v říjnu.

Kdy stříhat víno na podzim : Réva by se neměla stříhat, když hrozí silné mrazy (pod -10 °C) proto, že by se mohly poškodit právě sestříhané části. Pozdějším termínem (od března do léta), když už pučí první zelené části, rovněž hrozí, že se réva oslabí.