Kdy se Prosvecuji vejce?
První kontrola: První prosvěcování by mělo proběhnout kolem osmého dne inkubace. Vyjměte násadové vejce z líhně a položte ho na prosvětlovačku. Důkladně si prohlédněte skořápku. Zdravé a oplozené vejce by mělo ukazovat jasnou cévní strukturu a postupně se vyvíjející embryo.Prosvěcování vajec probíhá tak, že vejce přiložte těsně na prosvětlovačku, aby světlo pronikalo přes skořápku. U oplozených vajec je poměrně zřetelně vidět zárodečný terčík od kterého vedou vlásečnice cév.Okolo 10. dne doporučujeme husí vejce prosvítit, abyste zjistili, zda se embrya vyvíjí správně. V oplozených vejcích budou vidět krevní žilky a zárodky, zatímco neoplozená vejce jsou spíše zakalená.

Kdy dát vejce do Dolihne : Vejce mají nejlepší míru líhnutí, pokud jsou skladována po dobu nejvýše 7 dnů před zahájením inkubace a před umístěním do líhně nechána malinko ohřát a pokojovou teplotu, protože náhlé zahřátí může způsobit kondenzaci vlhkosti na skořápce vajec, což může vést k onemocnění a sníženému počtu vylíhnutých mláďat.

Kdy dát vejce do vody

I vejce natvrdo se mohou vkládat rovnou do vařící vody, v takovém případě se vaří devět minut, což je dostatečná doba k provaření bílku i žloutku. Vejce, která chceme uvařit natvrdo, se ale dají vložit i do studené vody a přivést k varu, jakmile začne voda vřít, vypneme plotýnku a vejce necháme ve vodě 10 minut dojít.

Jak často obracet vejce v líhni : Vejce se otáčí ručně, jedno po druhém, minimálně dvakrát denně, o 180°, maximálně se otáčí jednou za hodinu. První otočení se provede třetí den inkubace, a poslední otočení se provádí tří dny před uplynutím inkubačního období podle instrukcí k líhnutí dle typu vajec.

Obecně se dá říct, že začátky těhotenství lze přirovnat k přicházející menstruaci. Kromě bolesti prsou můžete pociťovat i bolest v podbřišku a mít pocit nafouklého břicha. Pokud cítíte nevolnost a nechutenství k jídlu nebo vám vadí vůně, které vám byla doposud příjemná, může se jednat o signál toho, že už jste dva.

Ovulace se většinou každý měsíc pravolevě střídá. O pár procent častěji je oplodněno vajíčko z pravého vejcovodu, možná proto, že napravo ležící párové orgány bývají trochu větší nebo širší. Ve vejcovodu se tedy „kutálí“ směrem k děloze vajíčko (o velikosti 0,2 mm), poháněno tisíci drobounkých kmitajících řasinek.

Kdy může House do vody

Na výběhy zvykáme housata od tří týdnů pozvolna, podle počasí. Pokud se stane, že je jim chladno, nebo se smáčí, musí mít možnost se ohřát. Zejména zpočátku odchovu je důležité, aby byl zdroj tepla snadno dostupný a housata neprochladla. Také na vodu je pouštíme později, protože sama si peří promašťují až od tří týdnů.Jak dlouho sedí kvočna na vejcích Kuřata se líhnou za 21 dnů.Násadová vejce vložíte do otočného roštu v líhni špičatou stranou směrem dolů. Teplota v líhni by se měla pohybovat okolo 37,7°C a buď je nastavena na líhni přímo z výroby anebo je možné si ji nastavit dle potřeby. Nastavenou teplotu v líhni na vejcích doporučujeme odkontrolovat externím teploměrem.

Je také dobré dávat vejce do vody hned a ne až se začne vařit, protože náhlá změna teploty by mohla skořápku poškodit. I když se to může zdát zbytečné, je třeba vodu řádně osolit, sůl skořápku ochrání a udělá ji měkčí a pružnější.

Co dát do vody aby vajíčka nepraskla : Aby vejce při vaření neprasklo, doporučuji použít tyto triky:

  1. Vejce před vařením vytáhni s dostatečným předstihem z lednice a nechej je ohřát na pokojovou teplotu.
  2. Do vody dej sůl nebo ocet.
  3. Širší konec vejce propíchni špendlíkem nebo ostrým tenkým hrotem.
  4. Vejce začni vařit ve studené vodě.

Jak se mají otáčet vajíčka v líhni : Vejce se umístí do lísky a páčka se ponechá ve svislé poloze. První otočení se provede třetího dne inkubace a poslední otočení tři dny před uplynutím inkubačního období podle instrukcí k líhnutí dle typu vajec. Otáčení vajec se provádí pohybem páčky vlevo nebo vpravo (optimální poloha páčky bude úhel 45 ° od svislice).

Co se deje 5 dní po oplodnění

Za šest až sedm dní po oplodnění se blastocysta uhnízdí v děložní sliznici. Buňky se srocují předem daným způsobem. Z části buněk se vyvíjí zárodek, z části podpůrné tkáně vyživující embryo. Za přibližně deset dní po oplodnění se shluk buněk v blastocystě začne přeměňovat v embryo.

Dobrý den, pokud došlo po styku k oplodnění vajíčka, lze těhotenství zjistit pomocí testů již 10-14 dní po styku. Využívá se časných testů, které z přítomnosti choriogonadotropinu (hormon vylučovaný pro udržení těhotenství) jsou schopny určit zda je žena těhotná či nikoliv.Velmi orientačně se uvádí, že při pravidelném cyklu 28 dní dochází k ovulaci 13. až 14. od prvního dne menstruace. Ve dnech kolem ovulace (zhruba 3-5 dní před ovulací a v den ovulace) je nejvyšší šance na otěhotnění, proto jsou tyto dny označovány jako plodne dny.

Jak dlouho trvá otěhotnění po styku : Jako plodné dny jsou označovány 2 až 3 dny před a 2 až 3 dny po ovulaci. Plodné dny určuje skutečnost, že spermie žijí až 72 hodin po pohlavním styku a zralé vajíčko může být oplodněno v průběhu 24 hodin od uvolnění. Čím blíže ovulaci dojde k pohlavnímu styku, tím je pravděpodobnost otěhotnění vyšší.