Kdy se na našem území usadili Germáni?
První skutečně germánské osídlení se v Čechách objevuje zhruba kolem poloviny posledního století starého letopočtu. Nápadně se kryje s posledními fázemi osídlení oppid, což běžně vede k názorům, že za koncem keltské civilizace mohou právě Germáni, společně s tlakem, který na Kelty začínali vyvíjet Římané z jihu.V 5. století přišla neklidná doba stěhování národů a Germány vystřídali naši předchůdci Slované. Byli to první lidé, kteří se natrvalo usídlili na našem území.V krátkosti o Germánech. Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska.

Kdo Kelty vytlačil z našeho území : Období Keltů na našem území trvalo asi 400 let. V průběhu 1. století n. l. byly keltské kmeny z našeho území vytlačeny kmeny Germánů.

Odkud jsou Germáni

Germáni (německy Germanen, z latinského Germani) jsou indoevropská etnolingvistická skupina původem ze Severní Evropy, již lze popsat užíváním germánských jazyků, které se rozvětvily ze starogermánštiny v předřímské době železné. Poprvé byli zmíněni řecko-římskými autory.

Jak se jmenovali germánské kmeny sídlící na našem území : Vedle Markomanů obývali ještě Lygiové- Horní Slezsko, Silingové (větev vandalská) za Krkonošemi, Burgundové na Odře a Vartě, Gotové na dolní Visle, Semnoni v Lužicích a Brambořích, Hermunduři v Sasích a za nimi Langobardové, pak Nariskové za Šumavou. Dalším germánským kmenem, který pronikl na naše území, byli Kvádové.

Kvádové byli germánský kmen, který žil v době římské říše přibližně v oblasti současné Moravy. Patřili k velkému germánskému celku Svébů.

Přibližně 400 let před Kristem se na území Čech usadili Keltové, kterým vděčíme za kalhoty nebo dopravní předpisy.

Co se stalo s Kelty

n. l. (laténská kultura). V 1. století př. n. l. podlehli Keltové po počátečních výbojích nakonec Římanům a byli postupně asimilováni či vytlačeni do Skotska a Irska.Češi jsou potomky slovanských kmenů, jež v 6. století pronikly do střední Evropy a smísily se zde s dosavadním převážně kelto-germánským obyvatelstvem. Mluví češtinou, která patří mezi západoslovanské jazyky.Hunové přišli z Asie, přesto dodnes není zcela známé místo jejich přesného původu. Někteří historikové považují za pravlast tohoto bojovného kmene Korejský poloostrov. V 18. století přišel jako první francouzský učenec Joseph de Guignes s myšlenkou spojitosti mezi Huny a Siungny, kteří byli ve 3.

Přibližně 400 let před Kristem se na území Čech usadili Keltové, kterým vděčíme za kalhoty nebo dopravní předpisy.

Kdo vyhrál Markomanské války :

Markomanské války
Trvání 166–180
Místo Germánie, podél řeky Dunaj, provincií Panonie a Dácie
Výsledek vítězství Římanů
Strany

Kdy přišli Keltové na naše území : Země Bójů ležící kdesi v Hercynském lese

stol. n. l. antický autor Strabón ve svém díle Geographica zemi s názvem Boiohaemum. Odborníci se domnívají, že Keltové přišli na naše území někdy kolem 5. stol.

Která oppida byla v Čechách

Oppida v Čechách jsou rozmístěna v jižní polovině země, většinou mimo agrární oblasti blíže surovinovým zdrojům, a to především podél Vltavy (od jihu Třísov, možná Zvíkov, Nevězice, Hrazany, Závist) a na Berounce (Stradonice), ve východních Čechách se nachází oppidum v Českých Lhoticích.

Moc Keltů ve střední Evropě byla koncem starého letopočtu ukončena germánskými kmeny, které postupně pronikaly od severu (severní Německo, Dánsko, jižní Skandinávie) a vytlačovaly keltské populace. Ty nacházely útočiště zejména v západní Evropě, pozdější římské Galii.Keltové vynikali nejen svou bojovností, ale i vyspělou kulturou. Předměty vyrábějí nejen z bronzu a železa, ale i ze skla. Zdokonalili srp, kosu, rýč, kleště, nůžky, řetěz, hrábě, podkovu, lopatu, krumpáč, kladivo, pilník, vrták., dláto, pilu, mlýnek na obilí a další nářadí.

Jaké geny mají Češi : Geneticky je obyvatelstvo Česka v porovnání s některými jinými zeměmi velmi pestré a zahrnuje kromě 35 procent slovanské populace také třetinu populace s germánsko-keltským původem, 10 procent populace s nordickým (skandinávským) původem a další mají původ například židovský, jihoevropský nebo i sibiřský.