Kdy se krestane modlí?
Modlete se v průběhu celého dne

Vhodné chvíle pro osobní modlitbu jsou obvykle ráno, když začínáte svůj den, před každým jídlem a také předtím, než ulehnete ke spánku. Neexistuje však žádný „nevhodný“ čas pro modlitbu. Bůh naslouchá vždy, a tak se můžeme modlit „bez přestání“ (1. Tessalonicenským 5:17).Křesťané si ze židovství přinesli zvyk modlit se ve stanovené hodiny. Během doby vykrystalizovaly tři momenty: v devět hodin, v poledne a ve tři odpoledne a to zvláště proto, že se na tyto části dne vázala památka na události z utrpení Páně a na první šíření evangelia.Již ve Starém zákoně nalezneme různé podoby modlitby: žalmy, prosby, díky, přímluvy, vzývání.

Jak zní modlitba : “ Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi. Chléb náš vezdejší dej(ž) nám dnes a odpusť nám naše viny, jako(ž) i my odpouštíme naším viníkům a neuveď nás v pokušení, ale chraň nás od zlého. Neboť tvé je království i moc i sláva navěky.

Jak prosit Boha o pomoc

Není třeba se modlit složitě, mnohdy ke střelné modlitbě stačí říci jen několik slov, například: Bože děkuji za to, co prožívám; pomoz mi prosím; smiluj se nade mnou; mám Tě velmi rád; dej mi sílu toto zvládnout; dej mi potřebnou moudrost; ochraň mne před tímto pokušením, naplň mne svým pokojem a požehnáním; požehnej …

Jak se modlit k Ježíšovi : Text modlitby je „Pane Ježíši Kriste, Synu boží, smiluj se nade mnou (hříšným)“. Tato věta je zpravidla pronášena opakovaně, často s pomocí tzv. modlitebních uzlíků a různých tělesných cvičení. Ježíšova modlitba je dostupná každému, může ji vykonávat kdokoli, kdykoli a kdekoli a jakkoli často.

Většina věřících jsou lakto-ovo vegetariáni. Nekonzumují maso, ryby, alkohol, čaj, kávu a nekouří tabákové výrobky. V této církvi jsou půsty jednodenní, ale i celá postní období. Pravoslavný křesťan se postí každou středu a pátek.

Následuje hymnus (vybírá se jeden ze tří hymnů, podle denní doby), tři žalmy, krátké čtení a závěrečná modlitba. Večerní chvály čili nešpory – Modlí se večer, ideálně při západu slunce. Začínají zvoláním "Bože, pospěš mi na pomoc.

Co se říká při Modleni

d) Začínáme modlitbu s prosbou, aby Bůh naše touhy, vůli, paměť, rozum použil k dobru. e) A nyní prosíme o jeho Ducha: „Prosím, Bože, pomoz mi modlit se! Daruj mi svého Ducha svatého, aby mne v modlitbě vedl. “ (Můžeme prosit svaté, svého anděla strážného, aby se nyní modlili s námi.)Text modlitby je „Pane Ježíši Kriste, Synu boží, smiluj se nade mnou (hříšným)“. Tato věta je zpravidla pronášena opakovaně, často s pomocí tzv. modlitebních uzlíků a různých tělesných cvičení. Ježíšova modlitba je dostupná každému, může ji vykonávat kdokoli, kdykoli a kdekoli a jakkoli často.V modlitbě je dobré vyznat víru, klanět se, smířit se, odpustit, obětovat se, sjednotit se, odevzdat se, ztišit se, přimlouvat se a vyjádřit úmysl jednat. Toto je uvedené také v schématu modlitby, který máte před sebou. Bože, z celého srdce věřím v Tebe, věřím v Tvou přítomnost v mém životě a věřím, že mne máš rád.

Prosíme tě, ó Pane náš, této noci buď naše stráž, ať spočineme v lásce tvé, dopřej nám chvíle pokojné. Když unavené oči spí ať srdce dál u tebe bdí, a ty mocnou chraň pravicí všechny tebe milující.

Po kolika dnech vstal Ježíš : Zmrtvýchvstání) Ježíšovo. Podle líčení evangelií byl Ježíš třetího dne po své smrti vzkříšen/vstal z mrtvých.

Co říká Bible o sexu : Zároveň Bible především skrze mnohé příběhy varuje před sexualitou vylitou z břehů. Tím neodsuzuje sexualitu jako takovou, ale říká pozor, je krásná, je Božím darem, ale bez jistého řádu může ničit. Opakem výše popsaného je, že sex je zcela moje soukromá věc určená pouze k dosažení mého uspokojení.

Co dodržuji křesťané

Všichni křesťané věří v jednoho Boha, vyznávají Ježíše Krista jako Spasitele a Božího syna, uznávají křest (a většinou i další svátosti) a věří v možnost odpuštění hříchů a spásy.

Modlitba breviáře má následující strukturu:

  1. Zahájení
  2. Hymnus.
  3. Žalmy a kantikum se svými antifonami.
  4. Krátké čtení
  5. Zpěv po krátkém čtení
  6. Evangelní kantikum s antifonou.
  7. Prosby.
  8. Modlitba Otče náš

Začínají zvoláním "Bože, pospěš mi na pomoc. Slyš naše volání." a modlitbou Sláva Otci. Dále následuje hymnus, dva žalmy a novozákonní kantikum, krátké biblické čtení a poté modlitba Magnificat. Po jejím skončení se modlí přímluvné prosby (poslední z nich je vždy prosba za duše zemřelých), Otčenáš a závěrečná modlitba.

Jak zakoncit modlitbu : 5) Zpytování Celou modlitbu je vhodné ukončit poděkováním a krátce se ohlédnout, jak se nám v ní vedlo. Velice pomáhá, když si uděláme poznámku o tom, co jsme v modlitbě prožili, jak se nám dařila a co jsme objevili.