Kdy provádět postřik vinné révy?
U středně náchylných porostů se doporučuje těsně před květem jeden postřik. Po odkvětu se provádí ošetření v závislosti na podmínkách šíření a náchylnosti odrůd v intervalech sedmi až čtrnácti dnů až do fáze zaměkání bobulí.Vinaři používají již léty osvědčený Kumulus, nebo přírodní Rock Effekt. Ten navíc můžete použít i na ošetření ovocných stromů. Síra je ve vinohradě potřená také z pohledu výživy vinné révy. Pozn: Kumulus doporučujeme přidávat do každého postřiku a to 0,5%.Řez provádíme v době, kdy by již neměly nastat velké mrazy, které by révu mohly zničit. Réva je totiž nejvíce mrazuvzdorná v neořezaném stavu. Nejvhodnější doba je tedy někdy okolo konce února až března a s teplotou půdy okolo 4°C.

Čím a kdy hnojit vinnou révu : Plné hnojivo použijte poprvé začátkem léta, podruhé začátkem srpna. Na podzim kolem sazenice zryjte půdu a přidejte vyzrálý kompost nebo zetlelý hnůj. Před zimou k sazenici opět přihrňte okolní zeminu.

Jak vypadá plíseň na vinné révě

Na listech se tvoří nažloutlé skvrny, na spodní straně jsou viditelné bělavé sporangiofory. Skvrny později nekrotizují a trhají se. Při napadení květenství nebo hroznů dochází k jejich zasychání. Bobule mohou být napadeny pouze do velikost hrášku, později již choroba nedokáže prorůst pokožkou.

Co na plíseň vinné révy : FOLPAN 80 WG je kontaktní fungicidní přípravek s protektivní účinností proti plísni révové a nepravému padlí s významnou vedlejší účinností proti padlí, botrytidě, červené skvrnitosti révy vinné, nervené spále a bílé hnilobě na révě. Potlačuje růst mycelia a sporulaci houbových patogenů.

Řízky na množení vinné révy lze odebírat od podzimu, a to v době, kdy opadají vinné révě listy, až do jara těsně před rašením révy. Každý termín má svoje plus i minus. Kde hrozí silné mrazy, které mohou poškodit pupeny, je vhodné odebrat řízky už v říjnu.

Vysejeme na ni plodiny na zelené hnojení – jetelotravní směsku, svazenku, jetel, vikev huňatou, vojtěšku, tolici dětelovou, či oves, který má výborný fytosanitární účinek. Současně na pozemek rozmetáme uleželý chlévský hnůj nebo kompost, aby se půda obohatila o humus.

Kdy Zaštipovat vinnou révu

S řezem vinné révy můžete začít kdykoli od začátku roku v období vegetačního klidu, s výjimkou lokalit, kde vinici hrozí pravidelné a silné mrazíky. Tam je lepší odložit řez na co nejpozději. Klidně na začátek jara, tedy koncem března (jarní řez vinné révy).Preventivně se aplikuje postřik fungicidem ihned po odkvětu a poté za týden. Pokud je počasí mimořádně příznivé pro vývoj choroby, lze révu fungicidem ošetřit i před květem. Pokud teplé na vlhké počasí pokračuje i v červenci a réva byla perensporou napadena, můžete v ošetřování fungicidy pokračovat.2x/ rok Dále se doporučuje v systému hnojení révy vinné jednou za 3 roky použít hnůj nebo zahradnický kompost v dávce 4 – 6 kg/ m2. Při použití sušeného, peletovaného hnoje, je dávka 0,8 – 1,2 kg /1 m2.

AGRO Hnojivo pro vinnou révu je hnojivo s nízkým obsahem chlóru a je určeno pro přihnojování vinné révy. Díky optimálnímu poměru dusíku, fosforu a draslíku splňuje požadavky pro zdravý a silný růst révy, bohatou plodnost a vysokou kvalitu hroznů.

Co se stane kdyz snim plíseň : Jednorázové požití plesnivé potraviny nejspíše vyvolá akutní zažívací obtíže nebo přinejmenším odpor k pokrmu omezující jeho požití. Opakovaná a častá konzumace plesnivých potravin může mít mnohem vážnější následky včetně vzniku nádorového onemocnění. Některé plísně ovšem nelze pouhým pohledem zjistit.

Co žere plíseň : Objevil houbu požírající plísně a patentoval ji. Pythium oligandrum je živý organismus, který požírá právě plísně na zdech, pod nehty nebo na zahrádce, aniž by ohrozil lidi či přírodu. A dá se koupit téměř v každé drogerii. "Biorepel na zdiva se prodává ve formě prášku, který se smíchá s vodou a natře na zeď.

Jak se množí vinná réva

Množení révy vinné může být buď vegetativní nebo generativní. Vegetativní množení spočívá v nařezání menších, či větších částí z původní rostliny a zabezpečení jejich dalšího růstu. Například: meristémové množení, štěpování, hřížení, řízkování.

Jak zasázet vinnou révu

Rostliny sázejte 90 až 150 cm od sebe. Jamku udělejte hlubokou 40 až 50 cm podle sazenice, velikost zhruba 40 × 40 cm. Pod kořeny přidejte trošku kompostu nebo substrátu, aby měla hned pro začátek živiny a dobře se ujala.Opora pro vinnou révu je nepostradatelným pomocníkem. Můžete si ji koupit nebo i vyrobit sami. Nejjednodušší stěna vznikne tak, že do jedné roviny umístíte sloupky/tyčky a mezi ně napnete dráty (pozinkované) ve vzdálenostech 25 až 30 cm. Můžete také použít laťkovou mříž.

Jak se starat o vinnou révu : Pro pravidelné a dostatečné vytváření plodů (hroznů) vyžaduje pravidelný specifický řez v zimním období (únor / začátek března) a určité zelené práce během vegetačního období. Réva vytváří souplodí nazývané hrozen s třemi základními barvami plodů – bobulí, modré, červené, bílé/žluté.