Kdy posílá gynekolog do porodnice?
Váš gynekolog Vás optimálně v 36 + 0 až 37 + 6 týdnu těhotenství odešle do porodnice, kde s Vámi sepíšeme důležité anamnestické údaje. Zhodnotíme riziko těhotenství a stanovíme strategii ukončení těhotenství.Kdy mám po porodu navštívit lékaře Ke svému gynekologovi si naplánujte prohlídku po skončení šestinedělí.Jestliže máte pravidelné stahy, intervaly mezi jednotlivými kontrakcemi jsou asi 5 minut, nelze od nich odpoutat pozornost a musíte se plně každé kontrakci věnovat. Prvorodička by měla pociťovat tyto zesilující stahy alespoň 2 hodiny. Jestliže Vám odteče plodová voda.

Jak probíhá kontrola v porodnici : Součástí každé kontroly je měření krevního tlaku a vyšetření vzorku moči. Stav dítěte sledujeme pomocí ultrazvukového vyšetření a případně také na kardiotokografickém záznamu. V případě potřeby provedeme zevní a vnitřní porodnické vyšetření.

Jak probiha check-in do porodnice

Porodní asistentky s Vámi sepíší podrobnou anamnézu (mějte prosím vyplněn "Dotazník s anamnestickými údaji"). Také Vám zkontrolují ranní moč a změří krevní tlak. Následuje kontrola u lékaře, který provede ultrazvukové vyšetření plodu, probere s Vámi vše potřebné a případně Vám také zodpoví Vaše dotazy k porodu.

Co obnasi registrace k porodu : Doklady k porodu

  1. občanský průkaz (cizinky pas),
  2. těhotenskou průkazku (event. výsledky vyšetření),
  3. kartičku zdravotní pojišťovny,

Prohlídku u gynekologa by měla žena absolvovat každý rok, bez ohledu na to, zda je v aktivním reprodukčním věku nebo již po menopauze. Z prostředků veřejného zdravotního pojištění je plně hrazena. Preventivní prohlídku u gynekologa by měla dívka absolvovat poprvé v 15 letech, a dále 1× ročně, resp.

– Preventivní gynekologickou prohlídku si naplánujte mimo období menstruace, pokud nemenstruujete, můžete jít na vyšetření kdykoli. – Minimálně dva dny před vyšetřením byste neměla používat výplach pochvy, vaginální gely, čípky nebo jiné prostředky a neměla byste mít nechráněný pohlavní styk s ejakulací do pochvy.

Jak probiha check in do porodnice

Porodní asistentky s Vámi sepíší podrobnou anamnézu (mějte prosím vyplněn "Dotazník s anamnestickými údaji"). Také Vám zkontrolují ranní moč a změří krevní tlak. Následuje kontrola u lékaře, který provede ultrazvukové vyšetření plodu, probere s Vámi vše potřebné a případně Vám také zodpoví Vaše dotazy k porodu.V roce 2018 se narodilo na celém světě asi 136 milionů dětí. Většina porodů proběhne mezi 38. a 42. týdnem těhotenství.V okamžiku, kdy vám odteče plodová voda ve větším množství (odtok plodové vody jste tedy jasně identifikovala), je to jasný signál, že byste měla vyrazit do porodnice. Není však nutné panikařit. V klidu se osprchujte, dobalte tašku do porodnice a vyjeďte. Nejpozději do 1 – 1,5 hod.

Pobyt v porodnici vždy závisí na stavu rodičky a miminka. Pokud je vše v pořádku je obvykle délka pobytu po porodu 3–4 dny, po porodu kleštěmi 3-4 dny a po porodu císařským řezem většinou 4 dny.

Co je potreba na matriku před porodem : Na matriku můžete jít kdykoliv v průběhu těhotenství, potřebovat budete těhotenskou průkazku, doklady totožnosti a rodné listy obou rodičů, popřípadě pravomocný rozsudek o rozvodu či úmrtní list manžela. Pokud přiznání otcovství k porodu nedoručíte, získá miminko příjmení po matce a otec v rodném listě nebude uveden.

Co se dělá při registraci v porodnici : Při vyšetření bude lékař a porodní asistentka zjišťovat:

Zkontroluje vám krevní tlak, pulz, tělesnou teplotu. Zeptá se vás na to, s čím se léčíte, na vaše alergie a na léky, které pravidelně užíváte. Zhodnotí dosavadní průběh vašeho těhotenství podle těhotenské průkazky.

Kdy jít na gynekologii v těhotenství

Jestli jste teoreticky v 6. či pozdějším týdnu těhotenství, můžete navštívit lékaře. Gynekolog na ultrazvuku po 6. týdnu těhotenství jistí, zda jste skutečně těhotná, vidí bijící srdce miminka a ověří, že se miminko nachází v děloze a nejedná se o mimoděložní těhotenství.

CO SI VZÍT S SEBOU NA VYŠETŘENÍ:

  1. průkaz pojištěnce.
  2. výsledek mamografického vyšetření, ultrazvuku prsů
  3. menstruační kalendář, první den poslední menstruace.
  4. výsledky vyšetření u specialistů (chirurg, onkolog, ev.
  5. těhotné – průkazku, ranní moč, zprávy a výsledky vyšetření (oGTT apod., štítná žláza,…)

Pociťujete časté pohyby střev doprovázené křečemi a dostavit se mohou i zažívací potíže či zvracení a také křeče v oblasti pánve a konečníku. Nával/pokles energie nebo velmi výrazný pocit únavy. Děložní hrdlo je na základě vyšetření lékaře měkčí a tenčí.

Kdy klesá břicho před porodem : bříško se snižuje. To je způsobeno tím, že dítě klesá hlouběji do pánve. Pokud je to Vaše první těhotenství, žaludek začne klesat asi 3– 4 týdny před porodem, ale pokud jste zkušená matka, břicho můžete mít nižší až těsně před porodem. Dýchat se Vám bude jednodušeji, ale o to víc se zvýší tlak na spodní část břicha.