Na masáž bychom neměli chodit v případě:
- bakteriálního či virového onemocnění
- zánětlivého žilního i kožního onemocnění
- onemocnění ledvin a jater.
- v době těhotenství
- při onkologickém onemocnění ~ kardiostimulátoru.
- silného diabetu.
- hyperfunkce štítné žlázy.
- akutního ekzému.
Lymfodrenáž – kontraindikace
- Chronickém stavu bronchiálního astmatu.
- Chronické bronchitidě
- Srdečním selhávání
- Hyperfunkci štítné žlázy ( nutné poradit se s lymfologem a endokrynologem!!!)
- Nedostatečně léčeném vysokém krevním tlaku.
- Bolestivé nebo silné menstruaci.
- Prvních měsících těhotenství, šestinedělí a kojení
Pokud se naruší funkce lymfatického systému, obvykle se projeví následující příznaky:
- chronická únava.
- přibírání na váze.
- trávicí potíže.
- revma, artritida a bolesti kloubů
- nevysvětlitelná poranění
- časté bolesti hlavy.
- infekce nosních dutin.
- kožní problémy (akné, vyrážky atd.)
Jak casto chodit na lymfatické kalhoty : Účinky kompresní lymfodrenážní terapie jsou skvělé, a proto mají sportovci nutkání používat jí velmi často, nemělo by se to s ní však přehánět. Optimálně by se terapie měla používat třikrát až čtyřikrát týdně. K docílení dokonalé regenerace a dobré kondice těla je však nutný kvalitní spánek, strava a žádný stres.
Kdy se nesmí masírovat
KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Jak často chodit na lymfodrenáž : Přístrojovou lymfodrenáž je možné provádět každý druhý den nebo dvakrát týdně, dle typu potíží a kýženého efektu. Pro lepší výsledky se doporučuje absolvovat zhruba 10 až 12 procedur.
V omezené míře se doporučují lymfatické čaje, naopak zcela bychom se měli vyhnout alkoholu. Nošení kompresivního prádla, jako jsou leginy, podkolenky či punčochy mohou podpořit účinek ošetření. Napomáhají totiž aktivovat žilně-lymfatický systém. K podpoře efektu lze doporučit i bandáže.
Pohyb a cvičení: Pravidelný pohyb a fyzická aktivita mohou stimulovat lymfatický systém a pomáhat mu odstraňovat odpadní látky. Zaměřte se na aerobní cvičení, jako je chůze, plavání nebo jízda na kole. Masáže: Lymfatické masáže mohou podpořit tok lymfy a odstranění toxických látek z těla.
Jak poznam spatnou lymfu
* Nejčastějším příznakem poruchy lymfatického systému, který jasně vidíte i cítíte, jsou asi otoky. Způsobuje je porucha odtoku lymfy z některé části těla. Nejčastěji jsou postiženy končetiny. * Zpočátku bývá otok nenápadný a vadí nám hlavně to, že nás obtěžuje při pohybu.Jak dlouho lymfodrenáž trvá Lymfodrenáž trvá od 40 – 60 minut, záleží na velikosti ošetřované oblasti a technice nastavaní lymfodrenážního přístroje.Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.
Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.
Co si obléct na lymfodrenáž : Co si mám vzít sebou Je třeba mít s sebou oblečení, ve kterém budete do přístroje zabaleni (např. elastické kalhoty a čisté bavlněné ponožky, nebo bavlněné punčochové kalhoty). Přístroj má několik programů, vybereme Vám ten , který Vám bude vyhovovat nejlépe.
Jak odblokovat lymfatický systém : Způsoby, jak rozproudit lymfu a podpořit odvodnění těla
- Pohyb a cvičení Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému.
- Masáže.
- Pití vody.
- Strava.
- Nohy vzhůru.
- Omezení stresu.
Jak se zbavit ucpaného lymfatického systému
Co ovlivňuje lymfatický systém a jak ho podpořit
- Pijte dostatek tekutin.
- Dýchejte do hrudníku i do břicha, aby se lymfa rozproudila.
- Pravidelný pohyb je jedním ze základních pilířů zdravého lymfatického systému.
- Střídání teplé a studené vody.
- Lymfatická masáž dokáže ulevit od obtíží s lymfatickým systémem.
Nevhodná strava – potraviny, které zahušťují lymfu
- veškeré CHEMICKY upravené potraviny !
- MLÉČNÉ výrobky !
- KÁVA, černý čaj, sladké nápoje, alkohol.
- SMAŽENÉ pokrmy, uzeniny, klobásy, párky.
- LEPEK , celozrnné pečivo, těstoviny, rafinovaný bílý cukr, náhradní sladidla, sůl.
- málo TEKUTIN, špatně zvolený sport, špatné dýchání
Způsoby, jak rozproudit lymfu a podpořit odvodnění těla
Fyzická aktivita je velmi důležitá pro správnou funkci lymfatického systému. Cvičení, jako je chůze, běh, jóga, plavání nebo jízda na kole, pomáhá stimulovat lymfatický tok a odvodnit tělo.
Co si vzít na lymfodrenáž : Je doporučeno vzít si s sebou přiléhavé bavlněné oblečení a ponožky bez lemu. V případě zapomenutí vhodného oděvu, je na recepci k dispozici speciální lymfo-oblek. Během dne je vhodné pít více tekutin. Po ošetření je doporučeno spíše odpočívat, ale může být i lehká procházka, která podpoří účinek lymfodrenáže.