Kdy na masáž?
Velmi prospěšné jsou masáže při omezené hybnosti kloubů, ztuhlosti svalů, po nebo před sportovním výkonem, před a po celkové zátěži psychické, při pocitu únavy, jako regenerace po práci, jako rekonvalescence pro zesláblé tělo po nemoci (avšak s dostatečným časovým odstupem na zotavení, nejlépe po konzultaci s lékařem), …Před masáží je vhodné odložit veškeré šperky, prsteny, řetízky a dlouhé vlasy sepnout sponou nebo gumičkou. Nechoďte na masáž, pokud trpíte zánětlivým onemocněním, dokonce i nachlazením. Při masáži dochází k silnému prokrvení orgánů a začínající nemoc se tím může výrazně urychlit.místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.

Kdy Nemasirovat : Vůbec nemasírujeme při:

  • infekčních a zánětlivých onemocnění
  • horečnatých onemocnění (chřipka, rýma,…)
  • kožních nemocech.
  • nádorových onemocněních.
  • zánětech kloubů
  • chorobách srdce.
  • akutním úrazu, otevřených ránách.
  • poruchách krvetvorby a srážlivosti.

Co se děje při masáži

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co si vzít s sebou na masáž : Často se nás při objednávání na masáž ptáte, zda si máte vzít něco s sebou. Na to je jednoduchá odpověď. Ne, na masáž opravdu nic nepotřebujete. Stačí když přijdete a budete relaxovat.

Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.

Určitě ne s plným žaludkem

Před masáží je dobré dvě až tři hodiny nejíst, případně jen malou svačinku – kvůli pohodlí, navíc náročné trávení aktivizuje vnitřní orgány, místo aby odpočívaly. Ale nechoďte na masáž ani hladoví a také hned po ní se nehrňte k jídlu.

Co se děje při masáží

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.Samotná délka klasické masáže šíje, hrudníku a břicha by měla být 15 minut. Délka klasické masáže obličeje, zad a končetin by měla trvat přibližně 25 minut. Částečná masáž kloubů může trvat asi 5 minut. Celková klasická masáž by měla trvat přibližně 60 minut a můžeme ji aplikovat 3krát týdně v sérii 10-krát.Kdy thajskou masáž raději odložit Thajskou masáž nedoporučujeme při nádorových onemocněních, akutních zánětech a infekčních onemocněních (i při pocitu teprve začínající nemoci). Návštěvu doporučujeme také až po úplném doléčení zlomenin.

Tlaková masáž slouží ke zlepšení pooperačního hojení jizvy (zlepšuje její prokrvení a pružnost). S prováděním této techniky se začíná, jakmile je rána zcela zahojená (cca 14 dní od odstranění stehů). Většinou několik týdnů po operaci.

Jak se pripravit na prvni masáž : Praktická doporučení před masáží

Doporučujeme těsně před masáží nejíst těžká a tučná jídla, mezi jídlem a masáží dodržte alespoň hodinový rozestup. Na druhou stranu, pokud máte hlad, dopřejte si lehkou svačinku v podobě ovoce, zeleniny nebo müsli. Sepněte si dlouhé vlasy a sundejte si hodinky a šperky.

Jak se Vyslect na masáž : Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky.

Co se děje s tělem po masáži

Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.

Proto je důležité po masáži pít čistou neperlivou vodu, podpoříte tak vyplavení odpadních látek z těla. Díky působení na energetické dráhy, účinky thajské masáže doznívají ještě několik hodin, proto je dobré se poté 2 hodiny nesprchovat a jíst pouze lehká jídla.Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Co se děje s telem po masáži : Sledujte reakce svého těla:

Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.