Kdy mám narok na lázně?
Děti a dospělí do 21 let mohou komplexní pobyt opakovat jednou ročně, dospělí starší 21 let už pouze jednou za dva roky. V roce, kdy na komplexní pobyt nárok nemáte, můžete jet na tzv. příspěvkový lázeňský pobyt, u kterého si ale musíte zaplatit stravu a ubytování. Nárok na pracovní neschopnost v tomto případě není.Pokud chcete sami zjistit, jestli máte šanci, podívejte do tzv. indikačního seznamu. V něm jsou nemoci, u kterých máte na lázně nárok, vyjmenované. Najdete ho na stránkách ministerstva zdravotnictví, jako laikům vám ale bude chvilku trvat, než se v tomto odborně psaném dokumentu zorientujete.Podle novely zákona č. 48/1997 Sb. návrh na poskytnutí lázeňské péče vystaví buď registrující poskytovatel zdravotních služeb (dále jen poskytovatel) – praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, gynekolog, doporučující ambulantní odborný lékař, nebo ošetřující lékař při hospitalizaci.

Po jaké operaci je nárok na lázně : Které a kdy Po operaci srdíčka máte nárok na 4týdenní lázeňský pobyt, hrazený zdravotní pojišťovnou. Jedná se důležitou součást celkové terapie, zaměřenou na rehabilitaci a uvolnění psychického stresu. Pomáhá zlepšit pohyblivost hrudníku, podpořit funkci plic a celkově zlepšit kondici.

Kdo Proplaci lázně

Poskytnutí lázeňské péče vám musí doporučit ošetřující lékař na základě vašeho aktuálního zdravotního stavu a návrh musí být schválen revizním lékařem zdravotní pojišťovny.

Jaký je rozdíl mezi rehabilitační a lázeňskou péči : Na pobyt v lázních mají lidé s DMO garantovaný nárok ze zákona. Zákonem je rovněž stanovena jeho délka. Pobyty mají rehabilitační a zároveň relaxační charakter. Odborné léčebny – rehabilitační ústavy zajišťují péči především v případě akutních událostí, jako jsou úrazy, prodělané operace nebo náhlá ochrnutí.

Navštivte svého praktického lékaře nebo ambulantního specialistu, který zpracuje návrh na Vaši lázeňskou péči (komplexní nebo příspěvkovou). Požádejte ho, aby v návrhu uvedl Léčebné lázně Bohdaneč. Návrh je zaslán zdravotní pojišťovně, jejíž revizní lékař podaný návrh schválí či zamítne.

Návrh na lázeňskou péči vystaví buď váš praktický lékař na doporučení odborného lékaře, nebo přímo odborný lékař. 2. Lékař navrhne typ lázeňské péče a pak také vhodné místo. Rozlišujeme lázeňskou péči komplexní a příspěvkovou.

Kolik se přispívá na lázně

Za třítýdenní pobyt v lázních můžete zaplatit zhruba 25 tisíc korun, částka se ale může vyšplhat až k 60 tisícům. Záleží na rozsahu procedur, na místě, které jste si vybrali, na typu ubytování i ročním období. Nebo může mít lázně od pojišťovny.Příspěvkovou lázeňskou léčbu je možné (podle ustanovení § 33 odst. 5 zákona o veřejném zdravotním pojištění) čerpat jednou za 2 roky, nerozhodne-li zdravotní pojišťovna jinak.Revizní lékař schválí Příspěvkovou lázeňskou péči.

Ubytování a stravování hradíte sami přímo v lázních. Schválený návrh zdravotní pojišťovna odešle přímo Vám. S tím se obrátíte na zvolené lázně a pošlete návrh pro přípravu rezervace. Zhruba 2 týdny před nástupem obdržíte zvací dopis s potřebnými informacemi.

„Částky se většinou pohybují od 1200 do zhruba 3000 korun na den,“ shrnuje Alice Müllerová ze Svazu léčebných lázní ČR. Pobyt na 21 dní, který lékaři doporučují nejčastěji, tak začíná na 25 tisících a může se vyšplhat až na částku kolem 60 tisíc. 14denní pobyt v lázních vyjde zhruba na 17 až 40 tisíc korun.

Jak si nechat předepsat lázně : Návrh na lázeňskou péči, který dosud musel vystavovat jedině praktický lékař, může nově vystavit také lékař specialista. Nově máte na výběr: Buď vám odborný lékař vystaví doporučení, na základě nějž vám praktický lékař vystaví návrh na lázně, nebo vám návrh na lázně vystaví přímo váš odborný lékař.

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti o lázně : Délka základního léčebného pobytu dospělých poskytnutého formou příspěvkové péče je 21 dní. Délka opakovaného léčebného pobytu poskytnutého formou komplexní péče u dospělých je také 21 nebo 28 dní, u dětí a dorostu 28 dní. Prodloužení i jeho délka podléhají souhlasu zdravotní pojišťovny.