Kdy je nejlepší chytat štiky?
Nejpravděpodobnějším místem, kde hledat štiky (a další dravé ryby), bude vždy poblíž jejich zdroje potravy: hejna rybiček. Kde hejna rybiček naleznete závisí na ročním období, přesněji na teplotě vody. Když bude voda teplejší, budou se hejna zdržovat obvykle v mělčích oblastech.Facebook

  1. Zasuňte prsty pod kryt žáber. Jemně zasuňte prsty pod kryt žáber štiky. Je důležité,
  2. Posuňte prsty dopředu. Jemně zasuňte prsty trochu dál pod konec krytu žáber. Znovu připomínáme, že je důležité, abyste nedávali.
  3. Sevřete štiku palcem. Nyní, když jsou Vaše prsty pod žábry, dejte palec pod.
  4. Neubližte rybě

Po záběru čeká dokud se štika poprvé nezastaví, aby nástražní rybku otočila v tlamě. Když se potom vypraví dál, zaseknou.

Na co chytat štiky : Jaké metody na štiku můžeme využít:

  1. Lov na přirozenou nástrahu – živá rybka, mrtvá rybka.
  2. Přívlač na umělé nástrahy – lov na třpytku, woblery, gumové nástrahy mnoho dalšího.
  3. Lov na umělou mušku – muškaření na velké streamery, záležitost pro velké fajnšmekry.

Kdy nejvíce berou štiky

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Kdy se může chytat štika : Kdy se mohou chytat štiky Na mimopstruhových revírech se štika smí lovit od 16. června do 31. prosince.

Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou. Naopak štika příliš neloví (tudíž ignoruje rybářské nástrahy) před bouřkou a jiným rychlým zhoršením počasí a když fouká studený vítr.

Filety štiky rozkrojíme na půl nebo na třetiny (podle toho, jak je štika velká a jak velké porce chceme mít), osolíme je, opepříme a ochutíme citronovou kůrou. Kousky štiky opečeme na rozpuštěném másle nejprve kůží dolů, poté obrátíme a dopečeme.

Kdy nejvíc berou štiky

Podzim je na lov štiky ideální

V těchto podzimních dnech štiku ulovíme okolo jejích úkrytů u dna i ve střední hloubce. Později, když se voda ochladí, stahuje se ke dnu za drobnými rybkami. Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.Podzim je na lov štiky ideální

V těchto podzimních dnech štiku ulovíme okolo jejích úkrytů u dna i ve střední hloubce. Později, když se voda ochladí, stahuje se ke dnu za drobnými rybkami. Právě září a říjen jsou měsíce, kdy je nejsnadnější štiku ulovit, a to když jsou slunečné dny s ranní a večerní mlhou.Není třeba mít zbytečně silný vlasec, který uvidíte ještě pět metrů ve vodě před vámi. Na tento průměr se dá vytáhnout až na břeh štika, 115 cm, pokud netlačíte příliš na pilu a máte trpělivost v souboji. Kdybyste se chystali na sumce, velké štiky, zkrátka velké ryby. Zvolil bych průměr 0,50 mm a více.

Kdy se u nás vytírá štika obecná Štiky se třou od března do dubna.

Kde najit štiku : Štika obecná, neboli „zubatá“, si libuje ve vodách s dostatkem skrýší – nachází se mezi vodními a bahenními rostlinami, pod podemletými břehy, poblíž kořenů stromů, u vývratů i ponořených větví. I ty nejmenší úkryty stojí za to nepřehlížet, pečlivě si vybrat místo k nahození a čekat, až se štika vydá na lov potravy.

Na co se nesmí chytat ryby : Při lovu ryb je podle rybářského řádu zakázáno používání prostředků výbušných, otravných nebo omamných látek a také používat bodců jakéhokoliv druhu, lapaček, udic bez prutů, dále vidlic a rozsošek, jakož i střílet ryby, tlouci ryby, chytat je na šňůry, do rukou a do ok. Kdy končí lov ryb

Kdy se třou štiky

Štiky se třou při březích na jaře, většinou mezi březnem a květnem podle teploty vody, k vytření potřebuje teplovu vody u břehu kolem 7-10 stupňů Celsia. Mlíčák je menší a pohlavně dospívá mezi 1-3. rokem, jikernačka mezi 3-5.

Na velké štiky skvěle fungují měkké plastové nástrahy nejrůznějších tvarů a s různým chodem. Velké gumy, napodobující štiku nebo okouna, jsou perfektní volbou, protože v rybě kromě shánění potravy vzbuzují i rivalitu, která přiměje k záběru někdy i úplně sytou rybu.Postup přípravy

  1. Troubu předehřejeme na 200°C. Rybu očistíme (vč.
  2. Rybu osolíme z obou stran i zevnitř a okořeníme tymiánem.
  3. Do břišní dutiny vložíme pár plátků citronu a další plátky rozložíme po bocích ryby a přivážeme kousky provázku.
  4. Pečeme 40 minut přiklopené, občas přelijeme šťávou.

Kdy se nesmí chytat ryby : Kdy končí lov ryb Rybolov musíte ukončit podle denní doby lovu uvedené v rybářském řádu nebo po ponechání maximálního limitu úlovků. Pro mimopstruhové revíry končí lov v měsících duben, květen, červen, červenec, srpen a září o půlnoci (ve 24:00) a v měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen ve 22:00.