Kdo zemrel při nataceni Krakonos a lyžníci?
Při natáčení přímo „na place“ zemřel na infarkt herec Václav Lohniský, v úvodu filmu jsou použity záběry, které ještě natočil.Věra Plívová-ŠimkováKrakonoš a lyžníci / Režisérka

Krakonoš a lyžníci je československá rodinná komedie z roku 1980 režisérky Věry Plívové-Šimkové.Srdeční infarktVáclav Lohniský / Příčina úmrtí

Václav Lohniský zemřel na srdeční infarkt 18. února 1980 při natáčení filmu Krakonoš a lyžníci.

Kdy bude Krakonoš a lyžníci v televizi : Filtr

Stanice Datum Čas
Filmbox 12.02.2023 10:05
NOVA 01.01.2023 18:05
ČT 3 19.04.2022 08:30
ČT1 18.04.2022 07:15

Co se natáčelo v Hradci Králové

Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L.

Kdo hrál Hujer : Viktor Hujer je jednou z vedlejších postav ve filmu Marečku, podejte mi pero z roku 1976. Jedná se o zaměstnance strojírny, jehož velkým snem je stát se mistrem. Aby se mu jeho sen splnil, začne navštěvovat večerní školu, kde se pokusí získat potřebné vzdělání. Postavu ztvárnil český herec Václav Lohnický.

Výroba. Natáčení začalo v červenci 2022 na zámcích Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí; následně štáb navštívil Příchovice u Kořenova, jeskyně na Blanensku, skanzen Veselý kopec i Úštěk.

Petr HapkaKrakonoš a lyžníci / Hudba

Na co zemřel Václav 4

Výbuch husitské revoluce v roce 1419 zastihl krále na Novém Hradě u Kunratic. Když se dozvěděl o nepokojích na Novém Městě pražském, postihl ho s největší pravděpodobností záchvat mozkové mrtvice, na jehož následky 16. srpna 1419 zemřel. Václav IV.Podle legendy byl zavražděn ve Staré Boleslavi služebníky svého bratra Boleslava poté, co se ho sám Boleslav pokusil zabít. Boleslav díky tomu převzal vládu.Rokytnice nad Jizerou, Rokytno

Rokytnice nad Jizerou, část Rokytno, se stala domovem filmařů při natáčení filmu Krakonoš a lyžníci. Dětský film o těžkém životě chudých sklářů na počátku 20. století, novodobém Krakonošovi a zcela novém vynálezu přivezeném z Norska, jakýchsi ski.

Po osmi letech paralelního vysílání je Večerníček od 1. července 2021 vysílán pouze na ČT :D. (od 18:45).

Co se natáčelo na zámku Hluboká : Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Na kterém hradě se točila pohádka : Pohádkový Bouzov

Nádherná stavba hradu obklopená lesy přímo vyzývá filmové štáby, aby se zde usadily a vymýšlely natáčení historických příběhů a pohádek. První pohádka, která se na hradě Bouzov točila se jmenovala O medvědu Ondřejovi.

Odkud je Hujer

Postava byla inspirována skutečným člověkem, kterého Ladislav Smoljak vyučoval ve večerní škole ve Staré Boleslavi. Hujer či hujerismus se postupem času stal obecným označením člověka, jehož vlastnosti nebo jednání jsou podobné této filmové postavě.

Odpověď: Podstatné jméno hujer je zastaralý moravský nářeční výraz; znamená ‚tlusté střevo, žaludek, tlačenka'.Peter BebjakKrakonošovo tajemství / Režisér

Velkou koprodukční pohádku natočil režisér Peter Bebjak podle scénáře Barbary Johnsonové. Kameru měl Martin Žiaran, nádherné kostýmy vytvořil Jan Kocman, hudbu složil Juraj Dobrakov. Kromě České televize se jako koproducenti na pohádce podíleli D.N.A.

Kde se točila pohádka Krakonošovo tajemství : Natáčení začalo v červenci 2022 na zámcích Hrádek u Nechanic a Doudleby nad Orlicí; následně štáb navštívil Příchovice u Kořenova, jeskyně na Blanensku, skanzen Veselý kopec i Úštěk.