Kdo vyrábí Pampers?
Ve Varšavě Pampers své pleny vyrábí už přes dvacet let a za tuto dobu mířily na český trh pleny vždy z tohoto závodu. V tomto směru se tedy nic nezměnilo. Navíc i kvalita je podle Mirekové stejná jako u výrobků, které se prodávají například v Německu.Samotná kompletace plenek pak probíhá v naší partnerské továrně v Číně v Xiamenu. Původ všech materiálů najdete v popisu každého produktu. Původně jsme chtěli naše plenky vyrábět v České republice, ale finanční možnosti nám to neumožnily.Protože si vaše děťátko zaslouží starostlivou péči o pokožku bez kompromisů, poskytují plenky Pampers Pure Protection až 12 hodin sucha od Pampers. Jejich vlastnosti budete vy i vaše děťátko milovat: mají rozkošný potisk a indikátor vlhkosti od Pampers pro větší jistotu.

Kde se vyrábějí plenky Dada : DADA je polská značka dětských plenek a přebalovacích potřeb. Vyrábí se v České republice a je oblíbená u řady nejen českých maminek. DADA plenky jsou totiž k dostání za velmi přívětivé ceny, přitom však neztrácí na kvalitě, která je pro děti v prvních měsících důležitá.

Kam s plenami

Pleny nejsou tříditelný odpad, vyhazují se do klasických černých popelnic- tedy do směsného odpadu.

Kde se vyrábí Baby Charm : Plenky Baby Charm jsou vyrobeny v závodu Ontex Turnov v České republice.

První zmínku o jednorázové plence udělal Pauli Strǒm ze Švédska v roce 1942. První jednorázové plenky měly vnitřek z mnoha vrstev kapesníkového papíru a byly schopny udržet 100 ml moče, co je asi jedno močení.

Látkové pleny a četnost přebalování

Zpočátku se děti přebalují po každém kojení, později jednou za 2-3 hodiny. Až je dítě větší a savost plenkových kalhotek či čtvercových plen nestačí, je možné savost pleny zvýšit přidáním vkládací pleny, nebo čtvercovou plenou, nebo prostě čímkoliv co saje.

Kam patří použité plenky

Vyhoďte jej proto do směsného odpadu nebo do nádoby na bioodpad. Do klasické popelnice patří i posmrkané či jinak znečištěné papírové kapesníky, z čistě z hygienických důvodů. Totéž platí i pro dětské pleny.Nejlepší pleny dle srovnání

Hodnocení Produkt Orientační cena za ks (Kč)
Top 1 Výborné Vítěz srovnání Bobilo 4,6
Top 2 Velmi dobré Nejlepší cena/výkon Dada Extra Care 3,9
Top 3 Dobré Pro nenáročné Babylove Premium 3,6
Top 4 Výborné Pro náročné Pampers Premium Care 6

Vylepšené pleny Extra Care nyní s ještě měkčím a jemnějším povlakem, šetrným i k té nejcitlivější pokožce. Všechny velikosti plen využívají technologii SeconDRY, která rychle rozvádí vlhkost uvnitř plenky a udržuje ji daleko od pokožky vašeho dítěte. Díky tomu je pokožka miminka okamžitě suchá.

PLENY JEDNORÁZOVÉ – Zabalit do igelitu a do směsného odpadu. Nepálit. PLEXISKLO – Sběrný dvůr. PNEUMATIKY – V rámci zpětného odběru v pneuservisech, sběrný dvůr.

Kam patří rozbité zrcadlo : Rozbité zrcadlo znamená 7 let neštěstí

Nic proti babským radám, ale určitě máme ekologičtější variantu, a to vyhodit je tam, kam patří. Tedy do směsného odpadu.

Kde se vyráběly dětské pleny : Není známo, kdo přesně vymyslel jednorázovou plenu. První se ale objevily ve Švédsku. Nebělená celulózová vlákna držená v gumových kalhotkách v r. 1942.

Kdy začaly jednorazove pleny

První jednorázové plenky byly vytvořeny až po roce 1940. Zajímavou zásluhu na vývoji plen měla také jistá Valerie Hunter Gordon z Velké Británie, která vynalezla plenku z dvojího materiálu – vnější část byla tvořena nylonovou tkaninou a vnitřní lehkou bavlněnou.

Látkové pleny perte vždycky na 60 °C a využívejte co nejdelší program (klidně i 2 hodiny). U slabších totiž programů hrozí, že se nezlikvidují všechny bakterie. V případě střevní infekce nebo opruzenin můžete využít i program na 90 ° C, aby se plenky dezinfikovaly.Zbytky stolice z kalhotek odstraňujte proudem vody. V případě potřeby pak skvrnu bez drhnutí pokapejte tekutým žlučovým mýdlem a nechte chvíli působit. Poté přihoďte ke špinavým plenám a perte jak jste zvyklí – na dlouhý program na 60 stupňů, dohromady se savými vkládacími plenkami.

Co se nesmí házet do popelnice : Směsný komunální odpad

Nepatří sem: látky tekuté, nebezpečné odpady a jiné předměty, které by mohly ohrozit zdraví a bezpečnost osob. uhynulá zvířata, papír, sklo, plast, nápojové kartony, kovy, bioodpad.