Kdo vlastní ochrannou známku?
Evropská databáze ochranných známek EUIPO

Ochranná známka EU má pak účinky ve všech členských státech EU. Pro vyhledávání ochranných známek EU je možné využít databázi EUIPO eSearch. Můžete v ní najít informace o všech zveřejněných ochranných známkách či průmyslových vzorech a jejich majitelích a zástupcích.V systému elektronického podání zvolíte formulář P06 – Přihláška ochranné známky. Budete vyzváni k registraci či jednorázovému přihlášení, případně k přihlášení přes Identitu občana. Vyplníte formulář P06. Správnost vyplnění je možné si zkontrolovat pomocí tlačítka v sloupci na levé straně obrazovky.Co s ochrannou známkou v účetnictví Při pořízení ochranné známky účtujete na účet 041 – Nedokončený dlouhodobý nehmotný majetek, následně majetek zařadíte na účet 014 – Ostatní ocenitelná práva.

Kolik stojí registrace ochranné známky : Kalkulátor poplatků

Při podání žádosti o mezinárodní zápis ochranné známky se platí správní poplatek ve výši 2 500 Kč na účet Úřadu průmyslového vlastnictví.

Kdo je oprávněn vymáhat práva z průmyslového vlastnictví

Vymáhat práva z průmyslového vlastnictví je oprávněn vlastník nebo majitel práva, případně další oprávněná osoba podle zákona č. 221/2006 Sb., o vymáhání práv z průmyslového vlastnictví.

Jak dlouho trva zapis ochranné známky : Podání žádosti registrace ochranné známky na Úřadě průmyslového vlastnictví trvá 1-2 týdny. Samotný proces na Úřadě obvykle 5 – 10 měsíců. Platnost známky – priorita – se však vztahuje již k datu samotného podání. Tj., bude-li známka plnohodnotně zapsána, bude zpětně platit již od chvíle, kdy byla podána.

Řízení o registraci národní ochranné známky trvá zhruba 6 měsíců. Řízení o zápisu evropské ochranné známky trvá také kolem 6 měsíců.

Poplatek za registraci ochranné známky se liší podle území, na kterém má platit a také podle toho, jak široké spektrum výrobků nebo služeb má ochranná známka pokrývat. Nejčastěji se pohybují mezi 5 000 až 10 000 Kč. Pro celou EU pak začíná poplatek na 850 EUR.

Co může být ochranná známka

Ochrannou známkou je jakékoliv označení, tvořené zejména slovy, včetně osobních jmen, barvou, kresbou, písmeny, číslicemi nebo tvarem výrobku či jeho obalu nebo zvuky, pokud je způsobilé odlišit výrobky nebo služby jedné osoby od výrobků nebo služeb jiné osoby a je schopno být vyjádřeno v rejstříku ochranných známek …Kde hledat Zapsané ochranné známky můžete vyhledávat v aplikaci TMview. Databáze TMview obsahuje informace o přihláškách a zápisech ochranných známek. Údaje pocházejí od všech národních úřadů EU pro duševní vlastnictví, EUIPO a řady úřadů mimo EU.Za podání přihlášky zaplatíte 1 200 Kč (600 Kč, pokud jste původce), za úplný průzkum 3 000 Kč. Můžete Úřad průmyslového vlastnictví požádat, aby určil, jestli řešení vůbec může být patentováno. Za toto posouzení zaplatíte 5 000 Kč.

Řízení o registraci národní ochranné známky trvá zhruba 6 měsíců. Řízení o zápisu evropské ochranné známky trvá také kolem 6 měsíců. Řízení o zápisu mezinárodní ochranné známky je nesrovnatelně delší. Může probíhat i 2 roky a déle.

Jak dlouho je Úřadem průmyslového vlastnictví zveřejněna na úřední desce ochranná známka : Úřad informuje vlastníka ochranné známky o dni uplynutí doby platnosti zápisu, a to nejpozději 6 měsíců před tímto dnem. Zápis ochranné známky se na žádost jejího vlastníka obnoví, a to vždy na dalších 10 let.

Jaký je rozdíl mezi značkou a ochrannou známkou : Ochranná známka se tedy odlišuje od ostatních značek tím, že je chráněna samostatným zákonem a k označení, které je zapsáno v rejstříku ochranných známek, vznikají jejímu vlastníku absolutní práva.

Jak si udělat copyright

Naprosto nejjednodušší způsob zápisu spočívá ve využití ASCII kódu.

  1. Stiskněte klávesu levý Alt (vlevo dole vedle mezerníku) a nepouštějte ji.
  2. Na numerické části klávesnice vyťukejte číselnou kombinaci 0169.
  3. Pusťte levý Alt a © se napíše.


Autorské právo, často také známé jako copyright, chrání autorská díla a práva jejich tvůrců po dobu, kterou stanovuje zákon. Pouze autor díla má právo rozhodnout, jakým způsobem bude s jeho dílem nakládáno a zda umožní jeho užití prodejem, půjčením, pronájmem, vystavováním nebo jiným způsobem.Poplatek za přijetí přihlášky vynálezu činí 1 200 Kč. Pokud je (jsou) přihlašovatelem(li) výlučně původce(i), tedy vynálezce, činí 600 Kč.

Jak dlouho platí patent : Patent udělený v České republice platí 20 let od podání přihlášky a jeho základní účinek spočívá v tom, že bez souhlasu jeho majitele jej nikdo nesmí využívat. Souhlas k využití patentu se uděluje licenční smlouvou. Patent lze rovněž prodat.