Lotrinské vojsko vedli bratři z Boulogne Godefroy, Eustach a Balduin. Oddíly z Provence vedl toulouský hrabě Raimond de Saint-Gilles. Při cestě Huga z Vermandois jižní Itálií se k první křížové výpravě přidal další normanský válečník, kníže Bohemund z Tarentu a jeho synovec Tankred.Třetí křížová výprava proti husitům byla vyhlášena papežem Martinem V. a její zahájení bylo stanoveno na 29. června 1427. Vrchním velitelem této výpravy namířené proti husitským Čechám se stal trevírský arcibiskup Ota ze Ziegenheimu. Silné křižácké sbory vtrhly ze západu do Čech a oblehly Stříbro.křížová výprava (1147 – 1149)
V roce 1144 dobyl mósulský emír Zengí Edessu a křižáci museli vyklidit celé edessské knížectví. To byl podnět k vyhlášení druhé křížové výpravy. Vedl ji císař Konrád III. a francouzský král Ludvík VII.
Kdo vedl křížové výpravy proti husitům : První křížová výprava proti husitům byla vyhlášena 1. března 1420 papežem Martinem V., zvoleným na koncilu v Kostnici, a byla namířena proti českým kacířům – husitům. V čele výpravy stál uherský a římský král Zikmund Lucemburský, který měl po svém zemřelém bratru Václavu IV. oprávněný nárok na český trůn.
Kdo vyhlásil křížovou výpravu do Čech v 15 století
Jiří z Poděbrad byl český král vládnoucí v 15. století. Ač byl jinak úspěšný panovník, jeho husitská víra nebudila mezi evropskými katolickými panovníky důvěru. Papež proti němu dokonce vyhlásil křížovou výpravu.
Proč byla 1 křížová výprava vedená do Jeruzaléma : na synodě v Clermontu vojenskou křesťanskou (křížovou) výpravu. Ta však zaměřena ne na pomoc Byzanci, ale na osvobození Svaté země od „nevěřících“. Cílem výpravy Jeruzalém, místo Kristova utrpení a místo Božího hrobu.
První křížová výprava – 1095, křižáci založili na dobytém území 4 křižácké státy (nejvýznamnějším bylo Jeruzalémské království). bohatnutí italských obchodních měst – Benátky, Janov – jejich lodě dopravovaly křižáky do Palestiny.
Jeruzalém. Byzantský císař se proto obrátil na papeže s žádostí o pomoc. Křížové výpravy proti islámu – celkem 9 Cíl – osvobodit posvátná místa křesťanů od nevěřících a účastníkům bylo přislíbeno odpuštění hříchů a získání půdy na dobytém území. Účastníci výpravy označovali své oděvy křížem.
Jak dopadla 4 křížová výprava
Křižáci 13. dubna 1204 hlavní město byzantské říše dobyli a brutálním způsobem vyplenili. Dobytí a vydrancování Konstantinopole bývá označováno za jedno z nejvýnosnějších a zároveň nejostudnějších dobytí města v dějinách. Pád Konstantinopole znamenal dočasný konec byzantské říše jako celku.49°51′21″ s. š., 13°15′58″ v. d. Husité pod vedením Jana Žižky z Trocnova porazili oddíl plzeňského landfrýdu v čele s Bohuslavem ze Švamberka. Při střetu došlo k prvnímu známému použití vozové hradby v historii husitských válek.Upalování kacířů i křesťanů
Jako velmi krvavou označujeme křížovou výpravu proti albigenským (či katarům). Tu vyhlásil v roce 1208 papež Inocenc III.
Dobytím Akkonu v roce 1291 skončilo období křížových výprav do Svaté země, které od vyhlášení první křížové výpravy papežem Urbanem II. v roce 1095 trvalo bezmála 200 let.
Kdo to jsou křižáci : Křížové výpravy byly vojenské výpravy z dob středověku, které vyhlašoval papež proti muslimům, pohanům a kacířům. Účastníci před zahájením výpravy skládali slib a byli označeni znamením kříže, které si našívali na šaty, a proto se nazývali křižáci (latinsky crucesignati).
Kdo vedl husity po Žižkově smrti : Po Žižkově smrti vedl husity hejtman Prokop Holý. Pod jeho vedením zahnali husité křižácké vojsko v bitvě u Domažlic.
Jak začaly husitské války
Za jejich počátek je obecně označován rok 1419, kdy došlo k pražské defenestraci. Za konec husitských válek bývá nejčastěji považováno vyhlášení Basilejských kompaktát v roce 1436, ale také bitva u Lipan v roce 1434, která období bojů v zemích Koruny české víceméně ukončila.
27. listopadu roku 1095 papež Urban II na Koncilu v Clermontu vyzval9 ke křížové výpravě západní křesťanstvo. Koncil byl zahájen 18. listopadu a otázka vyhlášení první křížové výpravy nebyla prioritou tohoto koncilu, neboť upřednostněn byl spor mezi papežem a Jindřichem IV.Po smrti Jana Žižky si orebité přezdívali sirotci. Nejvíce umírnění husité byli pražané (pražští husité). Centrem severočeských husitů byla města Žatec a Louny.
Co ukradli Plzeňané husitům : Husité byli ze ztráty velblouda velmi smutní a snažili se ho získat zpátky. Nabízeli za něj Plzeňanům obrovské peníze, dokonce i urozeného zajatce, ale marně. Plzeňané pokládali ukořistění velblouda za symbolický obrat k lepšímu a věřili, že díky tomu války brzy skončí.