Kdo ví nebo kdoví?
kdovíco (lze psát též kdoví co –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ kdo ví, co), kdožvíjaký (kdožví jaký –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ kdož ví, jaký), kdovíkolik (kdoví kolik –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ kdo ví, kolik), kdožvíproč (kdožví proč –⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ kdož ví, proč) atp.Friedrich Nietzsche citát: „Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak. “překračující obvyklou míru, velmi velký, dobrý ap. syn. bůhvíjaký, bůhví jaký, bůh ví jaký 2, kdovíjaký, kdoví jaký, kdo ví jaký 2: Hrál si na všeználka a čertvíjakého vychovatele.

Kdo ví synonymum : Význam slova, synonyma

Kdo ví – obdobný význam, rozděleně především v otázce – kdo (to) ví

Jak se píše Mám zato

Zato funguje i ve významu spojky odporovací, synonymním výrazem je však, např.: – Učit se nechtěl, zato se uměl prát. V ostatních případech píšeme výraz za to zvlášť, např.: – Mám za to, že je schůze už zbytečně dlouhá.

Kam se ztrácí tažní ptáci : Někteří tažní ptáci ztrácí v první části migračního letu i polovinu své váhy a bez potravních zastávek, kde dojde k opětovnému nabrání energie, by nebyli schopni tah dokončit. Někteří ptáci stráví až 80 % doby migrace na odpočinkových stanovištích.

Typ poprvé – po prvé, zaprvé – za prvé

– s číslovkami (po páté – popáté), – některými zájmeny (po každé – pokaždé). Většinou píšou zvlášť. Zápis obojím způsobem je však možný u všech, např.: – za prvé – zaprvé, po prvé – poprvé.

kladná odpověď na otázku nebo souhlas s nějakým tvrzením, přitakání syn. ano 1: Hm, dobře. Hmm, máte pravdu.

Jak nahradit slovo konkrétní

konkrétní
1. ≠ abstraktní ( umění )
2. určitý , přesný ≠ obecný
3. hmatatelný , zřejmý , skutečný , faktický ≠ abstraktní ( výsledek ), neurčitý

vyjádření času (nadlouho / na dlouho, nastálo / na stálo, navěky / na věky, ale NAVŽDY píšeme pouze dohromady!!!) míra (naplno / na plno, nastejno / na stejno, napolovic / na polovic, ale NAPOLO a NAPŮL píšeme pouze dohromady!!!)mějte: pravidla českého pravopisu.

Víš, jak říkáme ptáčkům, kteří na zimu odlétají pryč do teplých krajin Takovým ptákům říkáme tažní (protože přesunu hejna ptáků se říká ptačí tah, ptáci táhnou do tepla, proto tažní) nebo stěhovaví.

Který pták je savec : Patří mezi ně taky ptakopysk a ježura. Jsou to teplokrevní savci, ale jejich mláďata se líhnou z vajíček. Proto se jim říká vejcorodí.

Jak se píše pokaždé : U příslovečných spřežek vzniklých spojením předložky s číslovkou (po třetí – potřetí) nebo s některými zájmeny (po každé – pokaždé) je správně zápis oběma způsoby.

Jak nahradit slovo říct

říct
1. povědět , sdělit ( fakta ), vyslovit , pronést , vyjádřit ( názor ), ( kniž .) pravit
2. sdělit ( pohledem ), naznačit , prozradit ( tvář pocity )
3. vyjádřit se k čemu , myslet si co
4. nařídit ( udělat ), poručit , přikázat , rozkázat , uložit


slovo "bohužel" je příslovce, patří k mnoha složeným slovům, kde první část tvoří bohu-. Příslovce "bohužel" vyjadřuje lítost, politování mluvčího. Místo "bohužel" můžeme říci "na neštěstí".Základní pravidlo pro shodu přísudku s podmětem v množném čísle je, že pokud je podmět v rodě mužském životném, píšeme -i (muži byli), pokud je v rodě mužském neživotném anebo ženském, píšeme -y (stoly byly, ženy byly), pokud je v rodě středním, píšeme -a (prasata byla).

Jak se píše na víc : Spojení typu na horu – nahoru, na víc – navíc musíme v písmu rozlišovat z hlediska jejich rozdílného významu. Určení směru (doleva, doprava, vlevo, vpravo, napravo, nalevo) se píší výhradně dohromady.