Kdo to je Intervent?
Služby psychoterapeutů mohou být hrazené pojišťovnou, ale většinou jsou placené a každý psychoterapeut má vlastní ceník služeb. Krizový intervent je člověk s výcvikem v krizové intervenci. Jedná se o první psychickou pomoc a podporu.Intervence znamená „zákrok“ či „zásah“. Například kardiovaskulární intervence znamená zásah (nejčastěji chirurgický) do kardiovaskulárního systému apod. Odvozené přídavné jméno je intervenční (viz např. intervenční radiologie).Krizová intervence se zaměřuje na okamžitou pomoc, která má za cíl redukovat ohrožení. Krizovou intervenci může poskytovat např. psycholog, psychoterapeut, psychiatr, ale i sociální pracovník, pedagog nebo student těchto profesí, který má za sebou odborný výcvik v krizové intervenci.

Jak probíhá krizová intervence : Krizová intervence (KI) je terapeutické vedení klienta v krizi, především pomocí krátké psychoterapie. v obvyklém čase není schopen překonat obvyklými metodami řešení problémů. Nastane pak období dezorganizace a zmatku s mnohými marnými pokusy o řešení (1).

Kdo je to Intervent

Intervent a jeho místo v SPIS

Intervent je pracovník ve zdravotnictví, který absolvoval výcvik „První psychická pomoc ve zdravotnictví“, či jiné adekvátní vzdělání, a se zkušeností s krizovou intervencí.

Co je situační intervence : Situační intervence – Sociálně pedagogická práce v situacích s výchovným obsahem, které vznikají v prostoru zařízení. Pracovník při nich vstupuje do interakcí, které nastávají mezi uživateli služby, přináší podněty, reflektuje situaci a používá další techniky, které vytváří či zvýrazní výchovný efekt situace.

Intervent reflektuje psychické potřeby zasaženého, poskytuje informace v rámci svých kompetencí, napomáhá zasaženým orientovat se v obtížné situaci a podporuje adaptaci na nově vzniklou realitu. V případě úmrtí pacienta může intervent doprovázet pozůstalé k zemřelému a podpořit důstojné rozloučení.

Pedagogická intervence slouží zejména k podpoře vzdělávání žáka se speciálními vzdělávacími potřebami ve vyučovacích předmětech, kde je třeba posílit jeho vzdělávání, ke kompenzaci nedostatečné domácí přípravy na výuku a k rozvoji učebního stylu žáka.

Co to je krizove centrum

Zařízení poskytující krizovou intervenci lidem, kteří se ocitli v situaci krize. Krizová centra se řadí mezi nízkoprahová zařízení , kam je obvykle možné přijít osobně bez objednání, v některých krizových centrech také nonstop.Krizová centra jsou určena pro pomoc lidem, kteří se ocitli v situaci, které nejsou momentálně schopni zvládnout sami. Péče je krátkodobá, nenahrazuje se tím systematická ambulantní psychoterapeutická ani psychiatrická péče.Průběh krizové intervence je velmi individuální, může se jednat o jednorázové 50 minutové setkání nebo může být, v případě potřeby, rozložena do více sezení. Zpravidla má služba následující průběh: Zmapování aktuální situace.

2.1 Formy krizové intervence

Formy krizové intervence jsou prezenční, distanční forma pomoci, tváří v tvář, telefonická, internetová a terénní krizová intervence.

Jak funguje krizove centrum : Krizová centra poskytují neodkladnou, bezbariérovou a nestigmatizující psychiatrickou péči. Poskytují různé formy krizové intervence (telefonická, tváří v tvář) a též krátkodobý pobyt na lůžku s intenzivním terapeutickým programem.

Co je intervence v sociálních službách : Krizová intervence je odborná metoda práce s klientem v situaci, kterou osobně prožívá jako zátěžovou, nepříznivou a ohrožující. Sociální pracovník klienta podporuje v jeho kompetenci řešit problém tak, aby dokázal aktivně a konstruktivně zapojit své vlastní síly a schopnosti a využít potenciálu přiro- zených vztahů.

Co je to ambulantní služba

Sociální služby se poskytují jako služby pobytové, ambulantní nebo terénní. Ambulantní služby jsou osobě poskytovány v prostorách působiště organizací, které danou službu poskytují, tj. mimo domácí prostředí klienta. Klient za službou dochází, nebo se musí přesunout na místo, kde je služba poskytována.

Jedná se o první psychickou podporu (nikoliv péči psychologickou či psychoterapeutickou) vedenou vycvičeným zdravotníkem – peerem. Jejím cílem je podpořit zdravotnického pracovníka, zasaženého psychicky nadlimitně zátěžovou situací. Služba je pro zájemce bezplatná.Psychosociální podpora nenahrazuje systematickou psychoterapii, jde především o podpůrné kroky k prevenci psychických následků traumatu. V případě potřeby vám pomůžeme vyhledat další ukrajinsky mluvící odborníky, například klinické psychology nebo psychiatry.

Co je to psychologická intervence : Krizová intervence je psychologická metoda pomoci lidem v akutním stavu tísně, životní krizi, bezprostředně nebo krátce po traumatické události. Cílem krizové intervence je zmírnit dopady tíživé situace, vrátit se psychicky před krizový stav, zvládnout zátěž plynoucí z krize.