Pojmenování pochází od Asklépia (latinsky Aesculapius; počeštěně Aeskulap), starověkého řeckého boha lékařství, syna boha Apollóna, jenž léčil všechny nemoci a dovedl oživovat mrtvé. Aeskulapova hůl obtočená hadem (nejspíše užovkou stromovou) je znamením životní síly a zdraví.Asklépios, slavný lékař a později bůh lékařství, byl syn boha Apollóna a jeho milenky Korónidy. Byl nejenom slavným, ale především dobrým lékařem.Bohové sídlili na nejvyšší hoře Řecka na Olympu. Všichni však byli nadáni kouzelnou mocí, takže mohli cestovat po světě a sledovat, co se kde děje. Řekové věřili, že jejich bozi přesně vědí, co kdo dělá, a pokud se jim něco nelíbí, mohou využít své kouzelné moci a zasáhnout.
Kdo byl Asklepios : Je v řecké mytologii bohem lékařství. V mnoha knihách je ztotožňován s egyptskou postavou univerzálního učence a lékaře Imhotepem.
Proč mají lékaři ve znaku hada
Had je často spojován s mudrci a zasvěcenci, kteří mají přístup k tajným a skrytým znalostem. Had je také symbolem lékařství a léčení, což odkazuje na jeho schopnost obnovit se a proměnit se pomocí svlékání kůže. Příkladem tohoto symbolu je kaduceus, hůl s dvěma spletenými hady, která je znakem lékařů a lékárníků.
Kdo byl bůh slunce : Hélios (řecky Ἥλιος, latinsky Sol), syn Titána Hyperíona a jeho manželky a sestry Theie je bůh a zosobnění slunce.
Řekové mají původ v starověkých řeckých kmenech Achájů, Dórů a Iónů, kteří se usadili v Řecku a Malé Asii.
Ambrózie (také ambrozie nebo ambrosie) a nektar jsou slova řeckého původu, která v řecké mytologii znamenají pokrm a nápoj bohů. Smrtelníkům, kteří je pozřou, dají nesmrtelnost a věčné mládí.
Kdo je Asklepion
Asklépion (řecky Ασκληπιείο, latinsky aesculapīum) byl ve starověkém Řecku léčebný chrám zasvěcený bohu lékařství Asklépiovi. Asklépiea jsou nejstaršími ústavními institucemi. Chrámové léčení spočívalo v sugestivním působení na nemocné.Alkaios – syn Perseův
Byl synem hrdiny Persea a jeho manželky Andromedy. Stal se později králem v Tírynthu. Oženil se s dcerou krále Pelopa Lýsidikou (Laonome) a měli spolu dceru Anaxó a syna Amfitryóna, který se po létech stal nevlastním otcem největšího hrdiny Hérakla.Had je symbol, který má mnohostranný a hluboký význam, který se mění podle kontextu a interpretace. Had je symbolem poznání a moudrosti, zla a pokušení, proměny a obnovy, a mnoha dalších aspektů lidského života a zkušenosti.
Pokud se objeví ve snu symbol hada, svědčí o tom, že se v nevědomí děje něco významné. Může to být stejně nebezpečné jako léčivé. Důležitá je jeho barva. Uštknutí hadem – dávejte si pozor na svůj stín, který se zosobnit do určitého člověka ve vašem okolí.
Kdo byl nejvyšším bohem :
Zeus | |
---|---|
Děti | Athéna, Arés, Hébé, Héfaistos, Dionýsos, Hermés, Apollón, Artemis, Perseus, Héraklés, Mínós, Polydeukés, Helena, Tantalos |
Římský ekvivalent | Jupiter |
je nejvyšší řecký bůh, král bohů , bůh blesků | |
multimediální obsah na Commons |
V co věřili keltove : Uctívali prameny, hory, stromy (zvláště duby), některé rostliny (jmelí, šalvěj). V následujícím textu se budeme zabývat keltskými náboženskými představami v době železné, kdy Keltové osídlili prostor střední Evropy, tedy i Čech a Slovenska.
Kam v Řecku k moři
Řecko nikdy není přešlapem, co se dovolené týče.
Všebecně ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Thassos, Kefalonia jsou zelenější. Rhodos, Kréta a Kos jsou místa s úžasnými památkami a píscitými plážemi. Mnoho ostrovů má jak píšcité pláže tak oblázkové, prostě jen si vybrat.
Zásluhy Řeků na evropské kultuře
Dá se říci, že Řekové v podstatě vynalezli drama, komedie i tragédii. I řecké eposy, básně, báje a další literární díla jsou známá v celém světě. Řecké sochařství se vyznačovalo realističností a věrností, jaké nikdy předtím neexistovaly.Nektar jako nápoj věčného mládí, devětkrát sladší než med, bohové pijí místo vína. Ambrózii, jídlo dávající mládí, krásu i nesmrtelnost, užívají někdy bohové také jako čisticí a vonnou mast nebo k léčení ran (proto název ambrózie dávali starověcí lékaři různým životním elexírům nebo krášlícím prostředkům).
Jak se chovali řečtí bohové : Řečtí bohové
Tito bohové se chovali stejně jako lidé, zamilovávali se, hádali se mezi sebou a lhali. Řekové pořádali k uctívání bohů slavnosti a dávali si pozor, aby bohy proti sobě nepoštvali. Také pokládali k sochám svých bohů dary, aby jim bohové pomáhali, např.