Ayam cemani, tak zní její přesný název. Vejce prý snáší cémanka do kopy páchnoucího hnoje a pak se z nich líhnou bájní bazilišci. I takový mýtus koluje naším světem o černé slepici pocházející z Indonésie. Tento exotický druh slepice patří mezi nejvzácnější druhy drůbeže.Tmavě hnědá vejce jsou typická pro barneledky, bílefeldky a velsumky. Tyrkysově zelená budou mít vajíčka chilské slepice araukana.Jestli vám jde jen o snášení co největšího počtu vajec, jednoznačnou volbu představují hybridky. Nejsou určeny k množení, v jejich případě jde opravdu hlavně o maximální produkci vajec. Od hybridek se dočkáte vejce téměř každý den, když snáší i přes 300 vajec s hnědou skořápkou ročně.
Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Které slepice snáší modré vajíčka
Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.
Který Ptáček má zelená vajíčka : Slepičky Green shell jsou typu Araukana – barva vaječné skořápky je z cca 80 % zelená. O zelených vejcích se traduje, že mají nízký obsah cholesterolu. Dle zjištění Ústavu chemie a analýzy potravin z roku 2010, jsou skutečně hodnoty cholesterolu ve vejcích Arakauny nejnižší.
Plemeno drůbeže araukany je jedinečné tím, že slepice snášejí tyrkysově zbarvená vejce. Vyznačují se péřovými ozdobami, vrbově zelenými běháky a tím, že nemají ocasy. Araukany pocházejí od indiánů Araukanů v Chile v jižní Americe, podle nichž dostaly své jméno.
U jednotlivých druhů drůbeže se odlišuje, stejně tak i u jednotlivých plemen a jejich typovému zařazení. Určitou roli hrají série a intenzita sášky. Slepice nejvíce vajec snese kolem 9. hodiny ranní, denní doba snášky se u nich vyměřuje od 5 do 15 hodin.
Která slepice snáší černá vejce
Popis. Cemanská slepice se vyznačuje sytě černou barvou. Černé je nejen peří, ale také zobák, hřeben, laloky, nohy a maso. Snášená vejce jsou poměrně velká: jejich hmotnost se pohybuje okolo 45 g.Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.Rozmanitost slepičího jídelníčku je jisté dobrá věc, ovšem nikdy slepičkám nepodávejte vaši oblíbenou čokoládu, slané brambůrky, kofein, syrové sušené fazole a ani čerstvé avokádo. Zapomenout byste také měli na plesnivé nebo shnilé ovoce a zeleninu. Tohle všechno jsou totiž zabijáci slepic.
Slepička Dominant Green shell je středního tělesného rámce, není plachá, na hlavě má krásnou chocholku, její užitkovost je cca 200-220 ks krásně zelených „velikonočních“ vajec/rok. Dle vyjádření lihní Studenec cca 80% slepiček snáší vejce se zelenou skořápkou. Slepičky Green Shell jsou velmi zajímavé.
Kdo snáší modrá vejce : Araucana (araukana)
Snášejí modrá, zelená či modrozelená vejce. Modrou barvu vajec a licousy získaly Araucany pravděpodobně od bažantů, jejichž vejce jsou hnědá, skvrnitá, ale i olivová. Jedna nosnice snese za rok až sto osmdesát vajec. Vejce váží do šedesáti gramů.
Jaký pták má modrá vejce :
Drozd zpěvný | |
---|---|
Čeleď | drozdovití (Turdidae) |
Rod | drozd (Turdus) |
Binomické jméno | |
Turdus philomelos Linné, 1758 |
V kolika týdnech začne slepice snášet
Slepice začínají snášet ve věku 20 až 22 týdnů, tedy zhruba po pěti měsících. Tento věk se však může lišit podle plemene, prostředí a stravy.
Cena nosnice slepice se většinou pohybuje mezi 80 až 100 Kč.Kloaka: u slepic, které snášejí, bývá kloaka zvětšená, vlhká a zarudlá. U slepic, které nenese, bývá kloaka menší, suchá a bledá. Břicho: u slepic, které snášejí, bývá břicho měkké, pružné a široké. U slepic, které nenese, bývá břicho tvrdé, napjaté a úzké.
Co nesmí jíst slepice : Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.