Berle předepisuje smluvní lékař zdravotní pojišťovny odbornosti chirurgie, rehabilitace, ortopedie, neurologie nebo praktický lékař. Ze zdravotního pojištění je hrazen maximálně 1 pár berlí podpažních za 2 roky, 1 pár nebo 1 kus berlí předloketních za 2 roky.Chodítka kolová nebo bodová (vyjma chodítek kolových s podpůrnými prvky a dětských chodítek) může předepsat lékař následujících odborností: geriatr, neurolog, lékař se specializací v oboru ortopedické protetiky, ortoped, rehabilitační lékař, revmatolog, chirurg, všeobecný praktický lékař.Abyste mohli získat invalidní vozík hrazený pojišťovnou na předpis, musí vám ho předepsat váš ošetřující lékař a schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Může se jednat o rehabilitačního lékaře, internistu, neurologa či ortopeda.
Kdo muze Predepsat Ortezu : Pouze lékař Vám může předepsat ortézu na úhradu a poskytnout doporučení ohledně toho, jaký typ ortézy by pro Vás byl nejvhodnější. Nejčastěji ortézy předepisuje chirurg, neurolog, ortopedický protetik, ortoped, rehabilitační lékař, revmatolog nebo traumatolog.
Co může předepsat praktický lékař
Na západě mohou praktičtí lékaři předepisovat jakékoliv léky s výjimkou hyperdrahých léků, jako je například biologická léčba, které by měly zůstat v rukou specialistů,“ vysvětluje předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.
Kolik se doplaci za berle : U podpažních berlí pojišťovna hradí maximálně 1 pár jednou za dva roky, maximálně do výše 400 Kč/pár. U předloketních berlí, tzv. francouzských hradí 1 pár (nebo 1 kus, dle potřeby) jednou za 2 roky v maximální výši 300 Kč za kus.
berle jsou hrazeny 1× za dva roky). Při výdeji takových zdravotnických prostředků pacient na zadní stranu poukazu svým podpisem stvrzuje, že v daném období (stanoveném pro vydávaný zdravotnický prostředek) úhradu daného zdravotnického prostředku nečerpal.
Každý pacient, který z jakéhokoliv důvodu není schopen chůze nebo je v chůzi omezen, má právo na úhradu mechanického invalidního vozíku (MIV), pokud mu nestačí jiné pomůcky pro chůzi (hole, berle, chodítka apod.).
Kdo může předepsat elektrický vozík
Váš ošetřující lékař (rehabilitační lékař, neurolog, internista, ortoped) vám předepíše invalidní vozík. Revizní lékař vaší pojišťovny musí nárok schválit.KDO MŮŽE PŘEDEPSAT
Dle typu pomůcky to může být lékař praktický (PRL) nebo odborný, nejčastěji neurolog (NEU), ortoped (ORT), rehabilitační lékař (REH) nebo geriatr (GER).Může vám jej předepsat i praktický lékař Praktičtí lékaři v průběhu tohoto roku budou moci předepisovat mnohem více druhů léků. Usnadní se tím život pacientům i specialistům.
Bez odborného dohledu může lékař s absolvovaným kmenem vykonávat činnosti, které odpovídají rozsahu znalostí a dovedností získaných vzděláváním v základním kmeni. Dále lze vykonávat činnosti, které jsou písemně stanovené školitelem mladého lékaře.
Jaké berle jsou lepší : Berle a hole poskytují oporu při nejisté chůzi. Francouzské berle mají madlo pro držení a předloketní opěrku pro lepší stabilizaci. Podpažní berle jsou určené pro úplné odlehčení jedné nebo obou dolních končetin a uživatel se opírá o berle v podpaží. Vycházkové hole jsou nejzákladnější oporou.
Jak dlouho se musí marodit na invalidní důchod : Pokud si myslíte, že váš zdravotní stav je dlouhodobě nepříznivý a odpovídá invaliditě, můžete si podat žádost o invalidní důchod. *Invalidní důchod vám nikdo automaticky »nepřiklepne«. A to ani v situaci, kdy jste déle než rok na nemocenské. *Žádost o přiznání invalidního důchodu si musíte podat sami.
Jak vyřídit invalidní vozík
Pokud vás trápí zdravotní obtíže, kvůli kterým se bez vozíku neobejdete, navštivte svého lékaře a požádejte ho poukaz na invalidní vozík hrazený pojišťovnou.
- Váš ošetřující lékař (rehabilitační lékař, neurolog, internista, ortoped) vám předepíše invalidní vozík.
- Revizní lékař vaší pojišťovny musí nárok schválit.
Ortopedické vložky na zakázku může dospělému předepsat diabetolog, lékař se specializací v oboru ortopedické protetiky, ortoped, rehabilitační lékař, traumatolog, revmatolog.Pokud užíváte léky na ředění krve, předepsané vaším ošetřujícím lékařem, vždy je třeba před plánovanou operací konzultovat užívání těchto léků s naším chirurgem a anesteziologem.
Jak dostat léky na predpis : Je možné kontaktovat ho a požádat o vystavení a zaslání eReceptu. Nejčastěji se tento postup používá při opakovaném předepisování léků (např. antikoncepce, léky na tlak u chronických pacientů). Vždy je však nutné respektovat rozhodnutí lékaře, který může trvat na osobním setkání s pacientem v rámci jeho léčby.