Kdo může provádět hipoterapii?
Vzdělání pro HTFE – Hipoterapii ve fyzioterapii a ergoterapii (dříve Hipoterapii – HT) Hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE) – léčebný přístup aplikují osoby se speciálním vzděláním ve fyzioterapii nebo ergoterapii, kteří prošli speciálním výcvikem.Hipoterapie není hrazena žádnou zdravotní pojišťovnou, jednotlivé lekce hradí klient. Cena terapeutické jednotky je pro rok 2024 stanovena ve výši 1.200,- kč ( 650,- kč cena dotovaná) .Jednotka hipoterapie trvá v průměru 10 až 20 minut, dle zvážení terapeuta. Zahrnuje taktéž přímý kontakt s koněm (hlazení, krmení). Doporučujeme absolvovat hipoterapeutickou lekci 2x týdně, jako velmi účinným se ukázaly intenzivní pobyty, kdy klient má hipoterapii 2x denně po dobu 5-8 dní.

Co to je hiporehabilitace : Hiporehabilitace je složenina slov hippos (řecky kůň) a rehabilitace. Je chápaná především jako metoda, jež pomáhá osobám s fyzickým postižením, například lidem upoutaným na invalidní vozík, kteří využívají zejména Hipoterapii ve fyzioterapii a ergoterapii.

Jak se nazývá terapie s koňmi

Souhrnný název pro léčbu prostřednictvím koně je hiporehabilitace. Patří mezi animoterapie – terapie, při kterých využíváme spolupráce a ovlivnění člověka zvířetem za přítomnosti specialisty-terapeuta. Je to člověk, který je pro tuto práci kvalifikován a tuto kvalifikaci může doložit certifikátem.

Co dělá fyzioterapie : Fyzioterapie je část rehabilitace, která se zabývá léčbou pohybového systému. K diagnostice, terapii a prevenci používají fyzioterapeuti speciální techniky, většinou manuálního charakteru. Fyzioterapie by měla být metodou první volby při léčbě bolesti a k prevenci bolestí pohybového aparátu.

Aplikace probíhá za pomoci elektrod a to kontaktně, kdy elektrody jsou v přímém doteku s kůží pacienta, nebo bezkontaktně (může být i přes oděv). Doba aplikace je různá podle typu a délky trvání obtíží pacienta, od 3-5 minut u akutních stavů až po 15-20 minut u chroničtějších problémů.

Equus caballusKůň / Vědecký název

Kůň (latinsky: Equus caballus) je domestikované zvíře, patřící mezi lichokopytníky.

Kolik stojí terapie

Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší. Je to tak.Výcvik asistenčního psa stojí 150 000 až 200 000 Kč. Pes je vybírán pro konkrétního zdravotně postiženého člověka. Výcvik je přizpůsoben jeho individuálním potřebám a je nesmírně náročný.Individuální fyzioterapie

Čas Samoplátce
Fyzioterapie (techniky nehrazené zdravotní pojišťovnou) 25/50 min 600/1200 Kč
Tejpování (zakoupení krabičky tejpu) 300-350 Kč
Aplikace crosstapu 5/10/20 Kč
Manuální lymfodrenáž 50 min 1 200 Kč


Odborná způsobilost k výkonu povolání fyzioterapeuta se získává absolvováním akreditovaného zdravotnického magisterského nebo bakalářského studijního oboru pro přípravu fyzioterapeutů nebo tříletého studia v oboru diplomovaný fyzioterapeut na vyšších zdravotnických školách pokud bylo studium zahájeno nejpozději ve …

Jak dlouho trvá elektroléčba : Aplikace trvá nejčastěji 15 minut, u akutnějších a dráždivých stavů je aplikační doba kratší, u chronických chorob a u pacientů méně citlivých na proud je aplikace delší. Obecně se délka aplikace pohybuje v rozmezí 3-20 minut. Počet procedur je obvykle 9-12 v průběhu 3 týdnů.

Jak dlouho trvá rehabilitace zad : Udržení pohybové a opěrné funkce páteře. Ideální doba rekonvalescence a řízené rehabilitace trvá 3 měsíce a po tomto období se pacient vrací do práce. Lázeňská péče 3-6 měsíců od operace. Sportovní aktivity mohou začít v případě, že se pacientovi podařilo dosáhnout dostatečné stability a flexibility páteře.

Jak se latinsky řekne sval

Sval (musculus), často také svalovina, je orgán, jehož funkcí je umožnění aktivního pohybu živočicha nebo jeho části.

V současnosti je největším koněm belgický chladnokrevný valach Priefert´s Radar, který měří 202 cm a váží 1088 kg.Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).

Jak často chodit na terapii : Jsme lidé různí, různě citliví na věci, které v terapii řešíme, a které se kolem nás dějí. Máme různé potřeby. To, jak často máme chodit na terapii je proto velmi individuální. Obecně se doporučuje frekvence 1x za 2-3 týdny.