Předislámská Arábie
Střed poloostrova s nehostinnou pouští byl osídlen semitskými nomádskými kmeny, vyznáním většinou polyteistickými, některé však přijaly judaismus, či křesťanství. Samotné náboženství kočovníků byl primitivní animismus a náboženství pro ně v životě mnoho neznamenalo.Alláh (z arab. al-iláh – Bůh) Stvořitel (al-Chálik), Pán (ar-Rabb) všehomíra, Jediný (al-Wáhid), který nemá sobě rovného; zjevuje se v koránu, který je jeho slovem (slovo boží), zvěstovaným Muhammadovi jako prorokovi pro celé lidstvo.Korán je stěžejním dílem připisovaným zakladateli islámu Mohamedovi, jenž ho nejprve diktoval svým věrným, a teprve po jeho smrti byl korán zapsán do podoby psané knihy.
Kdo věří v Alláha : Trojice monoteistických náboženství (tedy judaismus, křesťanství a islám) věří v jednoho Boha, který se označuje různě, například jako Hospodin, Jahve nebo Alláh. Vždycky se ale jedná o tutéž osobu stvořitele a počátečního hybatele všeho bytí. Slovo Alláh je arabským ekvivalentem slova Bůh.
Odkud pochází islám
Počátky islámu jsou spojeny s působením arabského proroka Mohameda († 632) na Arabském poloostrově. Klíčová událost je tzv. hidžra roku 622, kdy Mohamed se svými přívrženci přesídlil z Mekky do Medíny.
Jak vznikl islám : Islám je také nejmladším světovým náboženstvím. Vznikl v 7. století v arabských městech Mekka a Medina. Hlavní postavou je prorok Mohamed, kterého roku 610 navštívil archanděl Gabriel a nařídil mu vytvořit ve jménu boha Alláha nové náboženství – islám, kterým by spojil všechny dosud roztroušené Araby.
Judaismus má jediného Boha stvořitele – Jehova/ Jahve. Stejně jako křesťanství má deset přikázání, které jsou jakousi smlouvou mezi Bohem a nimi za to, že židé jsou vyvolený národ. Boha považují za nejmocnějšího, dokonalého, neposkvrněného.
V islámu je Alláh stvořitelem a všemocným vládcem světa, který proroku Mohamedovi posílal své zprávy pro lidi (a pro tzv. „džiny“) skrze archanděla Gabriela. Tyto zprávy (negramotný) Mohamed recitoval svým společníkům. Korán (v překladu „recitace“) je kolekcí těchto údajných zjevení.
Kdo napsal první Bibli
První kniha Bible se nazývá podle svého tradicí uváděného autora První kniha Mojžíšova či též Kniha Genesis (latinsky: zrození, počátek, původ).V oblasti kultury se jedná o celosvětovou komunitu stoupenců Islámu, neboli muslimů, která pojímá zhruba 1,6 miliardy lidí, tedy asi jednu čtvrtinu světové populace. Součástí této komunity jsou členové nejrůznějších národů a etnických skupin, jejichž jediným společným pojítkem je náboženství.Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovaţuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masoţravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.
Za nejrozšířenější symbol islámu je považován půlměsíc s hvězdou. Jde o původní symbol předislámské arabské kultury, který přežil mnohá staletí. Figuroval též jako geopolitický symbol Osmanské říše.
Co nesmí Islám zobrazovat : Islám má striktně zamítavý postoj k zobrazování nejen Boha, ale i proroků, a dokonce i lidských postav. Překročí-li někdo toto tabu, a to je i příklad zveřejněných karikatur, vnímají muslimové takový akt jako rouhání a urážku islámu. Proto ta vřava na ulicích a nervozita v politických salonech.
Jak se jmenuje prorok a zakladatel islámu : Zakladatel islámu, prorok Muhammad, zemřel roku 632.
Odkud prisli arabove
Arabové obývají hlavně Blízký východ a severní Afriku. Byli to původně kočovní pastevci, neboli beduíni, později obchodníci, řemeslníci a zemědělci na Arabském poloostrově.
Podle Tóry (jedna ze tří částí Tanachu) jsou zakladatelé židovského národa Abrahám, Izák a Jákob, kteří měli víru v jednoho Boha, a jejich synové se nazývají Izraelité. Judaismus je kulturně nacionálním náboženským souborem.Vznik židovského národa se odvozuje od tří praotců, kteří si jako první zvolili jediného Boha – Abraháma, Izáka a Jákoba. Úplně původním územím, ze kterého praotci přišli byla oblast kolem Uru v Mezopotámii. Abrahám dostal příkaz od Boha vyjít z Uru do země, kterou mu Bůh ukáže.
Jak se jmenuje prorok islámu : Muḥammad; 25. dubna 571 Mekka – 8. června 632 Medína, oblast Hidžáz, dnešní Saúdská Arábie), česky zastarale též Mahomet či Machomet, v odborné literatuře Muhammad, plným jménem Abú-l-Kásim Muhammad ibn ʿAbdulláh ibn ʿAbdulmuttalib ibn Hášim ibn ʿAbd Manáf al-Kuraší, byl náboženský a politický vůdce a poslední prorok …