Daňoví poradci působí převážně v oblasti daní a účetnictví, jako odborníci poskytující komplexní servis, zahrnující zastupování klienta, poradenství, ekonomické a daňové plánování, zpracování účetnictví, kontrolní činnosti apod. Mnohé z těchto aktivit na trhu nabízejí i další subjekty.Oprávněny k výkonu profese daňového poradce jsou fyzické osoby zapsané do seznamu daňových poradců nebo daňově poradenské společnosti, které daňové poradenství vykonávají pomocí daňových poradců, a které mají tuto činnost jako předmět podnikání zapsánu do obchodního rejstříku.Podle našeho průzkumu si tento typ specialistů v České republice může vydělat až 1 031 988 Kč. Jaký je nejnižší plat pro Daňový poradce poradkyně v České republice Podle našeho průzkumu minimální mzda pro tuto pozici v České republice je 84 999 Kč.
Co dělá daňový specialista : Daňový specialista zajišťuje plnění daňových a odvodových povinností, komunikaci se správcem daně a poskytuje daňové poradenství.
Jak si sehnat daňového poradce
Daňového poradce můžete hledat v našem katalogu účetních nebo na webových stránkách komory daňových poradců ČR (KDPČR). Jejich působení v České republice upravuje zákon č. 523/1992 Sb., který tuto práci povoluje výhradně členům již zmíněné komory.
Kdo mi pomuze s danovym priznanim : S jednoduchými dotazy nejspíš poradí úřednice na finančním úřadě, ale její povinnost to není. Složitější případy vyřeší účetní nebo daňový poradce. Těm je však třeba za jejich služby zaplatit a hlavně, jak se blíží termín daňového přiznání, přibývá jim práce a možná jich budete muset obvolat několik, než uspějete.
Za vykonání kvalifikační zkoušky je nutné uhradit poplatek za zkoušku ve výši 7000 Kč nejpozději 20 dnů před konáním kvalifikační zkoušky nebo její části na bankovní účet Komory daňových poradců ČR.
Pokud se podíváme na Právník platové statistiky v České republice během 8. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 483 516 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 40 293 Kč za měsíc, 10 073 Kč za týden nebo 251,83 Kč za hodinu. Podrobně jsme prozkoumali trh práce pro tuto profesi a odvodili průměrné hodnoty.
Kolik je danovych poradcu v ČR
V Komoře daňových poradců České republiky je zapsáno 4703 jednotlivců a 960 společností.Nejlépe se můžete spolehnout na využití větší účetní firmy. Ty mívají buď své vlastní odborníky, nebo přímé napojení na daňové poradce. Mohou tak vést jak účetnictví, tak kvalifikovaně zpracovat daňové přiznání fyzických i právnických osob.Když nedodáte přiznání ani po výzvě finančního úřadu, bude pokuta aspoň 500 korun, ale může být až pět procent stanovené daně, odpočtu nebo ztráty.
Podle § 38g ZDP: Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 50 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně (§ 36 ZDP).
Kolik je daňových poradců : V Česku v současné době působí 4658 daňových poradců a 941 daňových společností.
Jak se stát daňovým poradce : Daňovým poradcem se může stát jakýkoliv absolvent vysokoškolského studia, který splňuje podmínky zákona o daňovém poradenství a který složí náročnou kvalifikační zkoušku. Samozřejmostí musí být hluboká znalost českých daňových předpisů.
Jaká práce je nejlépe placená
Za poslední čtvrtletí roku 2022 dosahovaly mediánové hodnoty hrubých měsíčních mezd pro nejlépe placené pozice následujících výšek:
- Vrcholoví manažeři velkých společností: 252 876 Kč,
- Řídící letového provozu: 190 704 Kč,
- Vedoucí lékaři: 138 580 Kč,
- Techničtí a výrobní ředitelé: 116 169 Kč,
Pro uplatnění absolventů v justici a řadě dalších právnických profesí zatím české právní předpisy vyžadují absolvování magisterského studijního programu akreditovaného v ČR. Magisterské studium (5 let), bakalářské studium (3 roky) a navazující magisterské studium (2 roky).Došlo k navýšení příjmového limitu, do kterého nemusíte daňové přiznání podat, z dosavadních 15 000 Kč na 50 000 Kč ročně. Pokud tedy vaše hrubé roční příjmy v součtu za celý rok 2023 nepřesáhly 50 000 Kč a nemáte daňovou ztrátu, nemusíte daňové přiznání vůbec řešit. z dosavadních 6 000 Kč na 20 000 Kč ročně.
Co je potřeba k daňovému přiznání : Potřebné doklady pro daňové přiznání: Veškeré příjmy: faktury Vámi vydané, pokladní doklady vydané – doklady k penězům, které jste dostali. Veškeré výdaje: faktury přijaté, účtenky (doklady k penězům, které jste zaplatili). Potvrzení z Úřadu práce, pokud jste byli v evidenci v průběhu roku.