Kdo je matka šmoulů?
Stvořil ji pomocí kouzla Gargamel, aby Šmouly špehovala a škodila jim, ale brzy se přidala na jejich stranu. Je to jediná ženská postava mezi Šmouly, později k ní přibylo děvče Sašetka a nakonec Šmoulí babča. Její zálibou je pěstovat kytky okolo svého domku. Některá data mohou pocházet z datové položky.Pierre Culliford alias Peyo – duchovní otec modrých skřítků – a scenárista Yvan Delporte se na Šmoulince vyřádili. Jako by jim už pouze pohádkovost příběhů nestačila. Kdo ví, pod jakými životními dojmy, kterými snad v té době procházeli, se vrhli na břitkou satiru a drobnou šovinistickou jízlivost.Kreslíř Peyo nakreslil do frankofonního belgického komiksu Johan & Pirlouit malé modré trpaslíky 23. října 1958. Zde se objevili po zahrání na kouzelnou flétnu. Skřítkové si získali popularitu, a tak v roce 1959 dostali vlastní příběh v časopisu Le Journal de Spirou.

Jak se jmenuje Šmoula s brýlemi : Použití šmoulů je pro Gargamela různé. Občas šmouly chytá, protože je chce sníst, občas z nich chce vyrobit zlato.

Z jaké země pochází Šmoulové

Šmoulové (v anglickém originále The Smurfs) je americko-belgický animovaný televizní seriál, jehož předlohou byly původní komiksy od Peya. Tento seriál byl v USA vytvořen společností Hanna-Barbera Productions, natáčel se pro televizní stanici NBC a vysílán byl od 12. září 1981 do 2. prosince 1989.

Kde se vzala Šmoulinka : Komiksový příběh Šmoulinka se stal v rámci vydávání kreslených příběhů o šmoulech bezmála legendou. Belgický výtvarník si totiž pro v pořadí třetí rozsáhlý příběh o šmoulech vymyslel novou postavu – šmoulinu, později Šmoulinku, kterou vyčaroval zlý čaroděj Gargamel, aby rozvrátila pohodu ve šmoulí vesničce.

Komiksový příběh Šmoulinka se stal v rámci vydávání kreslených příběhů o šmoulech bezmála legendou. Belgický výtvarník si totiž pro v pořadí třetí rozsáhlý příběh o šmoulech vymyslel novou postavu – šmoulinu, později Šmoulinku, kterou vyčaroval zlý čaroděj Gargamel, aby rozvrátila pohodu ve šmoulí vesničce.

Vymyslel je belgický kreslíř Pierre Culliford známý pod pseudonymem Peyo. Představil je v roce 1958. Od 80. let minulého století dobývají svět jako televizní seriál.

Jak se jmenují všichni Šmoulové

Co jste o nich možná nevěděli Taťka šmoula, šmoulinka, ale i čaroděj Gargamel a jeho kocour Azrael. Přesně před šedesáti lety poznal svět šmouly. Modří skřítkové se nejdřív objevili v belgickém komiksu o středověkém pážeti Johanovi a rychle si získali velkou oblibu.​ŠMOULOVÉ NÁS BAVÍ UŽ 65 LET

Kreslíř Peyo vytvořil první modré postavičky už v roce 1958, tehdy se objevovaly po zahrání na kouzelnou flétnu. Původně vedlejší postavy jeho komiksu si rychle získaly svoje fanoušky a v roce 1959 už měly svůj vlastní komiks.Šmoulí vesnice se jmenuje Júzcar (čti pchúskar) a nachází se v jižním Španělsku v provincii Malaga. V této části Španělska je typické, že mají domy bílou omítku a jsou vidět už z dálky. To se ale v této vesnici změnilo, od roku 2011 jsou všechny domy oděné do modrého šmoulího kabátku.

Vymyslel je belgický kreslíř Pierre Culliford známý pod pseudonymem Peyo. Představil je v roce 1958. Od 80. let minulého století dobývají svět jako televizní seriál.

Kdo je nejstarší Šmoula : Taťka Šmoula a nejstarší ze Šmoulů

Nejstarším Šmoulou je Děda Šmoula, který je otcem Taťky Šmouly. Oděn je do žluté barvy a nosí dřevěnou hůl.

Kdo to je Gargamel : Gargamel je zlý a nepřejícný čaroděj, který se snaží chytit, uvařit a sníst malé Šmouly. A když se mu nedaří to, chce jim alespoň co nejvíc znepříjemnit život. Gargamel proto vymýšlí různé fígle, jak skřítkům přidělávat práci, nebo jim zkazit radost z různých úspěchů.

Jak se řekne anglicky Šmoula

Šmoula {mužský rod }

Smurf {vl. jm.}

Taťka šmoula, šmoulinka, ale i čaroděj Gargamel a jeho kocour Azrael.Co jste o nich možná nevěděli Taťka šmoula, šmoulinka, ale i čaroděj Gargamel a jeho kocour Azrael. Přesně před šedesáti lety poznal svět šmouly. Modří skřítkové se nejdřív objevili v belgickém komiksu o středověkém pážeti Johanovi a rychle si získali velkou oblibu.

Kdo říká nemám rád Šmouly : Šmoula s tužkou za uchem se jmenuje Kutil. To proto, že rád něco kutí, vynalézá, opravuje a staví. Jméno Mrzout dostal Šmoula proto, že je pořád mrzutý a stále říká „nemám rád…“