Kdo byli germánské kmeny?
Staří Římané označovali za Germány (latinsky Germani) v širším smyslu řadu kmenů. Za hranicemi Římské říše chyběla taková politická jednota, jakou Římané vnutili národům Itálie, jednotlivé kmeny zůstávaly svobodné, vedené svými vlastními dědičnými nebo volenými vůdci.století germánské kmeny. Jmenovitě (řazeny od západu na východ) to byli Sasové, Frankové, Burgundi, Langobardi, Vandalové, Vizigóti a Ostrogóti.V krátkosti o Germánech. Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska.

Kdy žili Germáni : První skutečně germánské osídlení se v Čechách objevuje zhruba kolem poloviny posledního století starého letopočtu. Nápadně se kryje s posledními fázemi osídlení oppid, což běžně vede k názorům, že za koncem keltské civilizace mohou právě Germáni, společně s tlakem, který na Kelty začínali vyvíjet Římané z jihu.

Co to jsou kmeny

kmen (biologie) – jedna ze základních taxonomických kategorií klasifikace organismů kmen (sociologie) – kmenové uspořádání lidí, například indiánský kmen. kmen (mluvnice) – v lingvistice je kmen ta část slova (nejčastěji slovesa), která vznikne po oddělení koncovky; kmen sestává z kořene a kmenotvorné přípony.

Kdy vznikaly germánské státy : V první polovině 3. století se jednotlivé germánské kmeny sloučily v mocnější kmenové svazy, které vážně ohrozily římskou říši v době krize třetího století. V důsledku stěhování národů se v 5. století usadily četné germánské kmeny na římském území, kde si na troskách impéria založily vlastní nezávislá království.

Období Keltů na našem území trvalo asi 400 let. V průběhu 1. století n. l. byly keltské kmeny z našeho území vytlačeny kmeny Germánů.

Na přelomu letopočtu Kelty vytlačili bojovní Germáni. Také se živili zemědělstvím, ale už uměli tvořit i skleněné poháry. V 5. století přišla neklidná doba stěhování národů a Germány vystřídali naši předchůdci Slované.

Kdo Kelty vytlačil z našeho území

Období Keltů na našem území trvalo asi 400 let. V průběhu 1. století n. l. byly keltské kmeny z našeho území vytlačeny kmeny Germánů.Na přelomu letopočtu Kelty vytlačili bojovní Germáni. Také se živili zemědělstvím, ale už uměli tvořit i skleněné poháry. V 5. století přišla neklidná doba stěhování národů a Germány vystřídali naši předchůdci Slované.Algická jazyková rodina

  • Kríové (Cree, Kristinaux, Nehiyonuk, Nehiyaw) Attikamekové (Attikamek, Atikamekw, Tete de Boule, Nehiraw)
  • Montaněsové (Montagnais, Innu-aimun)
  • Naskapiové (Naskapi, Innu)
  • Odžibvejové (Ojibwa, Anishinaabe) Severní Odžibvejové (Northern Ojibwa, Anishinini)


Většina z nich žije v amazonském pralese, ostatní pak na izolovaném ostrově Severní Sentinel v Indickém oceánu (nominálně součást Indie) nebo případně v odlehlých oblastech Nové Guineje.

Kde žili Keltové v Čechách : Keltské oppidum České Lhotice

Oppidum keltského kmene Bójů se nachází nedaleko obce České Lhotice u Nasavrk. Obýváno bylo zhruba v době 150 až 50 let před Kristem, tedy v mladší době železné (tzv. době laténské). Jeho výměra byla přibližně 20 ha a bylo obchodním centrem oblasti.

Kde dnes žijí potomci Keltů : Keltové žili také v Británii, Irsku a pod jižními svahy Alp, kde mezi jinými kmeny najdeme i pro nás důležitý kmen Bójů. Stopy po Keltech ale nacházíme i ve stepích východní Evropy, Přední Asie, stejně jako na pouštích Afriky a mrazivých pláních Skandinávie.

Kdo první osídlil naše území

V 5. století přišla neklidná doba stěhování národů a Germány vystřídali naši předchůdci Slované. Byli to první lidé, kteří se natrvalo usídlili na našem území.

Období Keltů na našem území trvalo asi 400 let. V průběhu 1. století n. l. byly keltské kmeny z našeho území vytlačeny kmeny Germánů.Významné populace původních obyvatel dnes lze stále najít ve vybraných zemích Amerik, jsou jimi zejména: Belize, Bolívie, Kanada, Chile, Ekvádor, Grónsko, Guatemala, Mexiko, Panama, Paraguay, Peru a USA.

Kde původně žili indiáni : Podle dosavadních poznatků se lidé dostali na americké kontinenty suchou nohou z Asie přes takzvanou Beringii. V době ledové ledovce zadržovaly mnoho světové vody. Hladiny oceánů tudíž byly níže než dnes a místa, která dnes zalévají vody Beringova průlivu, byla souší.