Její zástupce lze nalézt po celé Zemi a vyskytují se mezi nimi významní rozkladači, parazité či v průmyslu i potravinářství využívané druhy. Mnoho druhů náleží mezi mutualisty žijící v symbióze s cévnatými rostlinami nebo s řasami.Nejvíce hub obvykle roste na jihozápadních až severozápadních svazích, méně na místech orientovaných na východ až jihovýchod. Houby mají rády klidné prostředí a především dostatek vláhy. Naopak, nesnášejí vítr a příliš sucha. Snažte se proto hledat na místech v závětří a s přiměřenou vlhkostí půdy.Na spodní straně klobouku najdeme rourky (Hřiby) nebo lupeny (Muchomůrky), v nichž se tvoří výtrusy. Jsou to titěrné částečky o velikosti asi setiny milimetru. Pro jednotlivé druhy se liší velikostí, tvarem i barvou. Těchto výtrusů je houba schopna během své zhruba 14-denní existence vyprodukovat i několik miliard.
Jak se liší houby od živočichů : Houby nepatří mezi rostliny, ani mezi živočichy. Tvoří samostatnou skupinu živých organismů. Nemají kořeny, listy ani květy a neobsahují zeleň listovou. Houby čerpají živiny z živých nebo odumřelých rostlin.
Kde ziji houbovci
Jedná se výhradně o vodní živočichy, z nichž většina je mořská. V moři se vyskytují od hloubek 1000 m až k přílivové čáře po celém světě. Sladkovodní druhy jsou pouze ve skupině Desmospongiae. V ČR se vyskytuje asi 6 druhů, které jsou ohrožené znečištěním vod.
Kam patří houby : Mnozí z vás vědí, že houby nejsou ani rostliny ani živočichové, ale tvoří samostatnou říši organizmů. Tato říše, latinsky označovaná Fungi, zahrnuje nejen houby tvořící makroskopické plodnice, ale mnohem širší spektrum organizmů. Mikroskopické, plodnice netvořící organizmy pak tvoří převážnou většinu všech hub.
Nejoblíbenější houbařskou lokalitou je Klánovický les, místními nazývaný také Vidrholec či Fiedrholec, nacházející se mezi Klánovicemi a Újezdem nad Lesy na východě Prahy. Obyvatelé jižní metropole mohou zamířit do Michelského a Kunratického lesa. Houbaře láká i Stromovka, Šárka a desítky dalších zajímavých míst.
Houby rostou i v křivoklátských lesích či Brdech, na Táborsku, jihu Čech, ale také v Orlických horách či Jeseníkách, na Vsetínsku nebo Ostravsku a Karvinsku.
Kde je pochva u houby
Pochva (houby) – orgán u některých hub, nachází se na třeni.Sporangium (též výtrusnice) je struktura, v níž vznikají spory (výtrusy). Sporangium je diploidní (obsahuje dvě sady chromozomů, u rostlin je tedy součástí sporofytu) a spory jsou haploidní, ve sporangiu tedy probíhá tzv. redukční dělení (meiózou). Sporangium se vyskytuje například u rostlin, hub a dalších organizmů.Aristotelská filozofie vymezila jasný rozdíl mezi zvířetem a člověkem. Zvíře je v ní pouhou vegetativní a smyslovou živou bytostí obdařenou schopností pohybu, člověk bytostí rozumnou a společenskou, duchovní, morální, a proto má i nesmrtelnou duši. Od vrcholného středověku si tuto koncepci plně osvojilo křesťanství.
Houby jsou tvořeny průtočnými systémy bez symetrie nebo s náznaky radiální symetrie z buněk odvozených z ektodermu a entodermu. Mezi těmito vrstvami leží rosolovitá mezenchymatická hmota. Nevytvářejí žádné tkáně ani orgány.
Co je to Spongin : Spongin je druh kolagenu. Podobně jako ten je i spongin vláknitého tvaru a nerozpustný ve vodě, jedná se tedy o skleroprotein. Spongin tvoří oporné pletivo většiny živočichů z kmene houbovců (Porifera), zvláště pak těch z třídy rohovití (Demospongiae). Spongin dodává houbě ohebnost.
Co všechno patří mezi houby : Houby nejsou jen hřiby, holubinky, ryzce a křemenáče, které známe z našich lesů a za nimiž se honíme s košíky v rukou. Mezi houby patří i takové podivné organismy, jako jsou slizovky či hlenky, houbami však jsou i plísně, kvasinky, padlí, rzi a sněti, a dokonce i lišejníky, houby žijící v nedělitelném spojení s řasou.
Kam na houby v ČR
Houby rostou i v křivoklátských lesích či Brdech, na Táborsku, jihu Čech, ale také v Orlických horách či Jeseníkách, na Vsetínsku nebo Ostravsku a Karvinsku. „Zaměřte se na vlhčí místa v lese – rokle, prohlubně, vodou nasáklé mechy,“ radí houbař Jiří Hošek.
Pokud bude počasí přát houbám na jižní Moravě vyrazte na ně například do Bukovinky, Babic nad Svitavou, Sentářova či k Ostrovu u Macochy. Mezi místy, kde se daří houbám je i Ždánický les mezi Bučovicemi a Kyjovem nebo okolí obce Šumná, nedaleko Vranova nad Dyjí.Skvělým tipem jsou lesy v okolí Vlkova u Drahotěšic, kde se dá najít spousta hub od hřibů po holubinky. V bukových lesích u Milevska neodejdete s prázdnou stejně tak i v přírodním parku Písecké hory. Také prozkoumejte hráze jihočeských rybníků na Třeboňsku, Vodňansku a v okolí Sudoměře.
Co na zapach z pochvy : Mytí Pravidelná hygiena je při vaginálním zápachu velmi důležitá, ale není radno ji příliš přehánět. Nepoužívejte žádné sprchové gely ani prostředky s barvami či silnou parfemací. Místo toho zkuste na mytí okolí pochvy použít jemné mýdlo a vodu.