Kde zazadat o Karticku Pojistence?
Nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro nahlášení ztraceného/poškozeného průkazu je využít on-line formulář (žádost o nový průkaz pojištěnce VZP). VZP následně pojištěnci zašle na jeho e-mail náhradní doklad, a to zpravidla do 2 pracovních dnů. Pojištěnec může také osobně navštívit některou z našich poboček.Jak postupovat při ztrátě průkazu

K vystavení nového průkazu budete potřebovat doklad totožnosti. VZP ČR vystavuje průkaz svým pojištěncům bezplatně, a to i pokud se jedná o duplikát. O vydání průkazu můžete požádat na libovolné ppobočce VZP ČR.Novou kartičku vám vystavíme do 3 týdnů. Posíláme ji poštou, nebo si ji můžete vyzvednout na pobočce. Náhradní doklad, který vám poskytuje stejná práva jako kartička pojištěnce a můžete se jím tedy plnohodnotně prokazovat doma i v cizině, vám zašleme do e-mailu nejpozději do 2 pracovních dnů.

Jak zažádat o novou kartičku pojištěnce 205 : O nový průkaz pojištěnce můžete také požádat telefonicky na lince Informačního centra 810 800 000 nebo 597 089 205, anebo osobně na kterékoliv pobočce ČPZP. Na vybraných pobočkách ČPZP můžete o nový průkaz požádat na počkání, ihned Vám bude vytištěn.

Co delat kdyz nemám Karticku pojišťovny

Ztrátu nebo poškození průkazu pojištěnce musíte jako pojištěnec ohlásit vaší zdravotní pojišťovně do osmi dnů. Po ohlášení vám pojišťovna vydá nový průkaz pojištěnce nebo dočasně náhradní doklad.

Co delat kdyz nemuzu najit Karticku pojišťovny : K dispozici je také on-line formulář žádosti o vystavení průkazu, který zároveň slouží k nahlášení ztráty průkazu. Náhradní doklad pak klienti dostanou do e-mailu nejpozději do 2 pracovních dnů, samotný průkaz si buď vyzvednou na pobočce, nebo jim přijde poštou (podle vyplněné varianty předání).

Průkazy vystavujeme bezplatně. Pokud ztratíte průkaz EHIC v zahraničí a potřebujete čerpat zdravotní péči, můžete se obrátit na naše Call centrum (+420 222 929 199 nebo [email protected]) a požádat o zaslání kopie náhradního dokladu zdravotnickému zařízení.

Požádat o novou kartičku mohou pojištěnci osobně přímo na pobočce své smluvní zdravotní pojišťovny. Hned na místě pak dostanou papírový náhradní doklad, který je plnohodnotnou náhražkou originální verze, tedy té plastové kartičky EHIC.

Jak zažádat o novou kartičku pojištěnce 211

Prostřednictvím e-komunikace: Žádost je možné podat po přihlášení do chráněné oblasti pro registrované uživatele, v sekci „Pojištěnec“, pod odkazem „Samoobsluha“, a to jak pro sebe, tak pro zastupované osoby. V případech, kdy není možné vydat průkaz pojištěnci na počkání, bude doručen do cca 10ti kalendářních dnů.Forma hlášení se může lišit v závislosti na konkrétní pojišťovně, většinou ale stačí zavolat, napsat e-mail nebo navštívit nejbližší pobočku. Nový průkaz vám následně doručí na adresu trvalého bydliště v řádu několika týdnů. Zdravotní pojišťovna vystaví náhradní doklad, který vám slouží do obdržení průkazu pojištěnce.Jak mám postupovat při ztrátě průkazu pojištěnce

  1. aplikaci Moje VZP.
  2. e-mailovou adresu [email protected].
  3. naši infolinku 952 222 222, , nebo.
  4. zajít na nejbližší pobočku VZP.


Zdravotní průkaz pro práci v potravinářství vystavuje obvodní lékař a jeho cena je přibližně 200,- Kč. Jeho platnost je časově neomezená.

Jak zažádat o novou kartičku pojištěnce 213 : Pokud potřebujete vystavit nový žlutý průkaz pojištění, napište na e-RBP, kde Vám nový průkaz nebo prodloužený průkaz na písemnou žádost zašlou na adresu vašeho bydliště.

Co delat kdyz nemám zdravotní pojištění : Co dělat v situaci, když zjistíte, že máte nevyrovnané závazky vůči VZP, a to z titulu neuhrazeného pojistného na zdravotní pojištění, penále nebo pokuty Doporučujeme co nejdříve telefonicky, popř. osobně kontaktovat nejbližší pobočku VZP ČR dle místa trvalého bydliště, popř. dle místa/sídla podnikání.

Kolik se plati zdravotni mesicne

Přehled

OSVČ minimální výše zálohy 2 968 Kč
Paušální platba OSVČ měsíční předpis FÚ pro 3. pásmo 27 139 Kč
OBZP, nezletilý cizinec měsíční pojistné 2 552 Kč
Státní pojištěnec měsíční platba státu 2 085 Kč
Zaměstnanec minimální pojistné 2 552 Kč


Co dělat, když končí platnost průkazu pojištěnce Nemusíte dělat vůbec nic. Data platnosti si hlídá sama příslušná zdravotní pojišťovna. Automaticky vám pak sama pošle novou kartičku, a to na adresu trvalého pobytu, který je také uveden na dokladu.Dokud jste v evidenci úřadu práce, platí za vás pojistné stát. Jakmile z evidence vypadnete, musíte se starat sami. V registru pojišťovny budete vedeni jako osoba bez zdanitelných příjmů a vždy do osmého dne následujícího měsíce musíte zaplatit zdravotní pojišťovně minimální pojistné, které aktuálně dělá 1242 korun.

Co když nebudu platit sociální a zdravotní pojištění : Pokud není pojistné uhrazeno včas nebo ve správné výši, je plátce pojistného povinen platit penále (§ 20 citovaného zákona). Vzniklý dluh na pojistném a penále příslušná okresní správa sociálního zabezpečení vyčíslí a vykvalifikuje právním titulem (platební výměr, výkaz nedoplatků), který je zaslán dlužníkovi k úhradě.