Kde se v ČR prvně objevil internet?
V roce 2011 už bylo k internet připojeno přes 61 % českých domácností. Před 20 lety, 13. února 1992, se na pražském ČVUT konal oficiální akt připojení Československa k internetu. Ačkoli první pokusy s internetem se v Československu odehrávaly již od podzimu 1991, je toto datum považováno za počátek internetu v Česku.Počátky internetu. Jako první byla dálková komunikace mezi počítači vyvinuta pro poloautomatické vojenské radarové systémy (AN/FSQ-7) a jejich obdobu v automatických rezervačních systémech aerolinií na konci 50. let 20. století.Tím, že jde o shluk samostatných síťových celků, byť jsou navzájem propojené, Internet jako takový nemá vlastníka. Existují pouze majitelé jednotlivých dílčích sítí zapojených do Internetu. To mimo jiné znamená, že ve skutečnosti nelze Internet jako takový vyřadit z provozu.

Jak se lze připojit k internetu : Způsoby připojení k internetu

  • telefonní linka (majitelem linky je telefonní operátor) využívá se modem. dříve se používalo vytáčené připojení, později ISDN a dnes různé varianty DSL.
  • kabelová přípojka.
  • optická přípojka.
  • bezdrátová datová síť satelitní síť mobilní telefonní síť
  • elektrická rozvodná síť
  • jiné možnosti.

Kdy se poprvé objevil internet

Z ní vzešel ARPANET – počítačová síť spuštěná 29. října 1969, která se stala zárodkem toho, co dnes chápeme jako internet. Za „otce zakladatele“ jsou považováni Robert William Taylor, který vedl vývoj sítě ARPANET, a Vinton Cerf s Robertem Kahnem, autoři technologie TCP/IP. ARPANET fungoval až do roku 1990.

Proč je rok 1995 tak zásadní pro český internet : 4) Proč je rok 1995 tak zásadní pro český internet a) Do roku 1995 byl internet u nás čistě akademická záležitost, od roku 1995 mohly vznikat první komerční služby na internetu.

Wi-Fi je obecný název pro sítě které jsou na tomto standardu vytvořeny, a to společností IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers).

K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.

Jak si udělat vlastní internet

K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.Bezdrátový internet LTE/5G

Co k tomu, abyste mohli bezstarostně brouzdat po síti, potřebujete Speciální Wi-Fi modem, datovou SIM kartu a volnou zásuvku do elektřiny. A pak už jen stačí vložit SIM kartu do modemu, připojit ho do elektřiny, zapnout modem a připojit se přes PC k síti.K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.

První americká experimentální síť, "ARPANET", vznikla v roce 1969, a v roce 1973 byly položeny základy komunikačního protokolu TCP/IP. Skutečná síť (alespoň částečně dnešní podoby) byla však spuštěna až v lednu 1983, kdy byl zaveden i systém doménových jmén, DNS.

Co bylo před internetem : Kde začal internet

Předchůdce dnešního internetu vznikl už v roce 1969 pod názvem ARPANet (Advanced Research Project Agency Network) a navrhli ho američtí informatici Vint Cerf a Robert Kahn.

Jak si vyrobit WiFi : K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.

Jak rozvest internet po domě

Pro takzvané přemostění můžete použít WiFi směrovač, který zprostředkuje převedení signálu jedné bezdrátové sítě na jinou. Směrovač totiž přijme od primárního směrovače dostatečně silný signál v místě dobré dostupnosti a převede ho následně na jinou WiFi síť, čímž pokryje další prostor (část bytu nebo domu).

Jednodušší řešení nabízí Wi-Fi směrovače neboli extendery, které zajistí převedení signálu jedné bezdrátové sítě na jinou. Extendery mají standardně podobu zásuvkových adaptérů. V místě, kde je kvalita signálu ještě dostatečná, Wi-Fi směrovač zapojíte do elektrické sítě.K vytvoření WiFi sítě se používají buď WiFi routery nebo zařízení zvaná (multifunkční) Access Point (AP). Jejich připojení k síti a zprovoznění je stejné jako v případě obyčejného routeru: stačí je připojit jedním ethernetovým kabelem přímo k internetové přípojce nebo ke stávajícímu routeru.

Co dělat když nemám internet : Přinášíme první várku řešení problémů s WiFi, které zvládne udělat úplně každý.

  1. Restartujte zařízení i router.
  2. Zkontrolujte nastavení WiFi ve vašem zařízení
  3. Zkontrolujte další zařízení
  4. Zkontrolujte kabelové připojení
  5. Aktualizujte ovladače na svém zařízení
  6. Změňte bezpečnostní nastavení WiFi.