Kde se nachází nejvíce vody?
Oceány a moře. Většinu vody obsahují oceány a moře tvořící souvislou vodní plochu – tzv. Světový oceán. Na něj připadá 361,3 mil.Největší zásoby sladké vody jsou soustředěny v pevninských ledovcích (24 mil. km3), v podpovrchové vodě (23,7 mil. km3) a v jezerech a řekách (13,5 mil. km3).Původ vody na zemi je vysvětlován jako dílo komet a meteoritů obsahujících hydratované křemičitany, které k nám přilétají z oblastí kde je teplota tak nízká, že tam může kondenzovat voda na led.

Proč je moře slané : Jak je naznačeno v předchozím odstavci, většina soli se do moře dostala z pevniny. Sůl se totiž ve velmi malém množství objevuje v půdě, v horninách i v živých organismech. Déšť pak tyto velmi malé částečky soli spláchne a ta se potoky a řekami dostane do moře.

Kde je nejvíce slané vody

Nejvyšší hodnoty salinity tak byly naměřeny v Rudém moři (42 ‰) a naopak nejnižší v Baltském moři (4–6 ‰). V místech, kde se mísí sladká voda se slanou, se nachází tzv. brakické vody.

Kde je nejtvrdší voda : Naopak nejtvrdší vodu potvrdily rozbory v Českém Brodě a Tuchorazi. Tam se hodnota vyšplhala k 4,7 mmol/l. Co se týká vysokých hodnot tvrdosti vody a její dlouhodobé konzumace, nebylo žádnou zdravotní studií prokázáno, že by extrémně vysoký obsah vápníku a hořčíku měl jakékoliv nepříznivé účinky na zdraví člověka.

Nejvyšší podíl soli ze všech větších vodních ploch má moře, které je mořem jen podle názvu – Mrtvé moře – kde je soli 330 gramů na litr. Což už je mimochodem poměrně blízko k tomu, aby voda v tomto slaném jezeře už další sůl vůbec nemohla rozpouštět.

Voda pokrývá více než 71 % jejího povrchu. Více než 97 % plochy vodstva tvoří moře a oceány, sladká voda představuje pouze 3 % hydrosféry.

Kolik procent pitné vody je na Zemi

Podíl pitné vody však klesá ještě níže, což představuje pouze 0,007% celkového objemu vody na naší planetě. Země oplývá neco výš než 1,3 zeta litru vody, ale jen 0,12 % se dá využít na konzumaci, v prumyslu a v zemědělství.Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.Rudé moře patří mezi nejslanější moře světa, v jeho severní části salinita dosahuje až 42‰. Je to způsobeno vysokou teplotou vzduchu a díky tomu značnému odpařování vody, také velmi nízkými srážkami, dále tím, že se do Rudého moře nevlévají řeky a také úzkým spojením s Indickým oceánem.

Nejvyšší podíl soli ze všech větších vodních ploch má moře, které je mořem jen podle názvu – Mrtvé moře – kde je soli 330 gramů na litr.

Kde je nejdražší voda : V roce 2022 platí nejvyšší poplatek za vodoměr obyvatelé Karlových Varů, Jáchymova, Chodova či Božího Daru, a to 2 028 Kč ročně bez DPH. Kupodivu to ale neznamená, že mají drahou vodu. V těchto městech je totiž vysoký roční poplatek kompenzován nižším vodným a stočným za každý spotřebovaný kubík vody.

Která voda na Zemi je nejčistší : Podzemní vody bývají nejčistší

Jemné póry hornin, přes které podzemní voda protéká, zbavují tekutiny všech nečistot. Díky tomu zůstává voda chutná, bez zápachu a s průzračnou barvou. Takovou vodu využívají například Teplice nad Metují, které čerpají vodu z Broumovského výběžku nedaleko od Adršpachu.

Kolik litrů vody má člověk

Voda je pro život naprosto nezbytná. Tvoří více než 50 % lidského těla, u dětí je to dokonce asi 70 %. Tělo vodu neustále vylučuje kůží, střevy (stolicí), ledvinami (močí) a dýcháním, proto je potřeba tekutiny průběžně doplňovat.

– V Tichém oceánu je 700 milionů krychlových kilometrů vody to je 2800 trilionů sklenic vody, neboli 700 trilionů litrů. – O dně oceánů je toho známo tak málo, že máme lepší mapy Měsíce než mořského dna. – Každý rok se do světových oceánů vysype třikrát tolik odpadků, než se z nich vyloví ryb.Slanost různých moří je rozdílná. Mořem s nejčerstvější (tedy nejméně slanou) vodou je Baltské moře, naopak nejslanější vodu má moře Rudé, kam řekami přitéká jen malé množství sladké vody a horký vzduch zvyšuje výpar. Slanou vodu můžeme najít i ve vnitrozemí: některá jezera obsahují větší procento solí než moře.

Co kdyz vypiju slanou vodu : Vypijeme-li slanou vodu, naše tělo musí hustotu tekutin vyrovnat, laicky řečeno slanou vodu „rozředit“. K tomu je ale zapotřebí „stáhnout“ vodu z jiných částí těla, čímž dochází k dehydrataci. Takový stav může skončit až celkovým selháním metabolismu a kolapsem.