Kde se nachází emu?
Dromaius novaehollandiae

Emuové jsou hojní na většině území australského kontinentu, ale v Tasmánii byli vyhubeni. Jeho hejna mohou mít i desítky členů. Také se chovají ve farmových chovech, pro maso, olej a kůži.především bobule a semena, ale i jiné části rostlin a hmyz a další členovce. Vydrží poměrně dlouho bez potravy (až několik týdnů). Pijí málo často, ale o to více – když už se dostanou k vodě, vypijí jí velké množství "do zásoby". K trávení rostlinné potravy polykají malé kameny (k rozmělnění potravy v žaludku).Emu je největším původním ptačím druhem Austrálie. Dorůstá do výšky 170 až 190 cm a jeho váha se pohybuje od 25 do 50 kg. Pro srovnání, pštros měří až 3 metry a váží i 130 kg a kasuár má něco kolem 170 cm a váží 45 až 70 kg. Do jídelníčku emu patří zejména rostliny, ovoce a také hmyz.

Kolik snese emu vajec : Dromaius novaehollandiae

Ptáci se jimi za horka ovívají, aby se ochladili. Mají nomádskou povahu, při hledání potravy procestují rozlehlé oblasti. V období rozmnožování se sdružují do párů. Samice snáší 5-15 vajec, která po dobu 8 týdnů zahřívá pouze samec.

Kolik má emu prstů

Od ostatních běžců ho poznáte snadno podle hustě opeřeného krku. Silné nohy se třemi prsty svědčí o jeho běžeckých schopnostech – emu dokáže vyvinout rychlost téměř 50 km/h.

Kde má pštros emu vejce : Samec si vyhrabává v zemi snůškovou jámu, do které samice klade svá vejce. Jedno pštrosí vejce váží až 1,5 kg a je největším vejcem ze všech ptáků. Samec i samice se střídají v sezení na vejcích, které trvá asi 42 dnů. Pštrosi jsou velmi starostliví rodiče, kteří chrání svá mláďata před predátory.

Dodneška neznáme jejich pohlaví, jelikož u emu hnědého se těžko pozná, o jaké pohlaví se jedná. Pohlaví u emu hnědého se rozeznává tak, že samice bubnuje a samec chrochtá, takže čekáme, až nám to bude ve Zvířátkově bubnovat či chrochtat nebo obojí.

Co jí pštros EMU Pštros EMU, který je vlastně australským druhem pštrosa, má podobnou stravu jako jiní pštrosi. Také preferuje směs semínek, listů, ovoce a hmyzu. V zajetí se obvykle krme se směsí bohatou na proteiny a vlákninu, která splňuje jejich nutriční potřeby.

Jak vypadá pštros

Samci jsou převážně černí, s bílými pery na křídlech a případně ocasu, který je u některých poddruhů béžový. Samice jsou šedohnědé. Krk a hlava jsou porostlé jen jemným prachovým peřím. Typické jsou velké oči, široký plochý zobák a silné nohy se dvěma prsty, zakončenými mohutnými drápy.Hmotnostní třídy vajec

S – velikost malá, hmotnost do 53 gramů M – velikost střední, hmotnost 53–63 gramů L – velikost velká, hmotnost 63–73 gramů XL – velikost velmi velká, hmotnost nad 73 gramůEmu je jedním z australských nelétavých ptáků. Tento spíše stepní pták dovede také výborně plavat. O potomky se u emuů stará především otec. Sám sedí necelé dva měsíce na vejcích a po celou dobu se postí.

Třída Ptáci (Aves)
Řád Pštrosi (Struthioniformes)
Rozšíření Afrika (dvě oddělené populace – jižní a východní a střední Afrika)
Biotop poušť a polopoušť (polopouště, savany )
Potrava části rostlin, bezobratlí (části rostlin, bezobratlí)

Kolik váží nejtěžší pták na světě : Nově objevený druh těchto obřích nelétavých ptáků, nazvaný Vorombe titan, měřil na výšku až tři metry a mohl vážit 800 kilogramů, což je více než hmotnost sedmi moderních pštrosů. Překonal tak i některé dinosaury.

Co dělat když najdu ptačí vejce : Vejce ležící někde na zemi nemá moc šancí se zdravě vyvinout, protože může být poškozené delším ležením na slunci, ve vlhku apod. Je lepší nechat je jako potravu jiným živočichům v přírodě. Vejce v opuštěném hnízdě, kam se prokazatelně několik hodin žádný pták nevrátil, je také lepší nechat být.

Kolik stojí mlade pštrosa

Pštrosa můžete celkem snadno sehnat od chovatelů, cena se v inzerátech pohybuje kolem pěti tisíc korun.

O líhnutí Inkubační doba pštrosích vajec je 42 dnů, přičemž vejce se musí pravidelně otáčet, aby nedošlo k přilepení žloutkového vaku. Co se týká teploty v líhni, jsou chovatelé, kteří udržují teplotu v líhni na cca 35°C a jsou chovatelé kteří líhnou při 37°C. Nám se osvědčila teplota 36,2°C.Pštros dvouprstý – Struthio camelus

Běhá rychlostí až 50 km/hod, jeho skoky jsou až 4 m dlouhé. Má velmi silné nohy (úderem nohy může člověku zlomit končetinu nebo dokonce přivodit smrtelné zranění).

Z jakého kontinentu pochází pštros : Nejstarší fosilie zástupce rodu Struthio pochází z raného miocénu (před 25 až 20 miliony let). Tento rod vznikl pravděpodobně v Africe. Ve středním miocénu (před 13 až 5 miliony let) se pštrosi rozšířili také do Eurasie.