Naleziště Jantar je nalézán zejména v podobě valounků, hlíz a zrn v náplavech a v usazených horninách. Největší nalezené exempláře dosahovaly rozměrů lidské hlavy a váhy přibližně 10 kg. V ČR se nachází ve sladkovodních třetihorních usazeninách české křídy u Valchova, Boršova nebo Velkých Opatovic.Pokud plavou, jde o pravý jantar, pokud jdou ke dnu, je to plast. Tato zkouška ovšem neodhalí padělek z polystyrenu a kopál – obojí také plave. (Kopál je taktéž zkamenělá pryskyřice, pochází zpravidla z Jižní Ameriky a nemá ani vzhledové, ani zdravotní vlastnosti pravého jantaru).Hledání jantaru
Lidé obvykle pracovali v noci: vytvářeli si světlo na vysokém kopci nebo na stromě, aby rozjasnili pobřeží. Po nějaké době lidé začali hledat jantar pomocí speciálních sítí a háčků na mělčinách. Rybáři z Kurské laguny sbírali jantar ze dna moře pomocí kesele – z člunů s dvojitým dnem se sítí a háky.
Jakou cenu má jantar : Tržní cena pěkného kusového jantaru se pohybuje kolem 150 Kč za 1 gram. Se zvyšující se hmotností roste cena geometrickou řadou. Základní cena je ale pouze vodítko a za vzácný jantar se utrácejí astronomické částky.
Kde se těží jantar
Největší naleziště jantaru jsou umístěny na poloostrově Sambia, v Kaliningradu, v Rusku, kde se modrá půda nachází 25-40 m pod úrovní terénu. Zde se jantar těží od roku 1860. Naleziště jantaru jsou také v Rumunsku, v Rusku, na Sicílii, Madagaskaru a všude tam, kde byly podobné podmínky vzniku.
Na co je dobrý jantar : Zastavuje krvácení z nosu. Má očišťující účinky na organismus, harmonizuje trávicí a hormonální systém, čistí a posiluje ledviny, na očistu a prokrvení organismu, zahání deprese, příznivě ovlivňuje hormonální a trávicí systém, pomáhá při revmatismu, dně a zánětech kloubů. Posiluje imunitu, látkovou výměnu.
Co by se vám mohlo hodit na pláž
- žabky nebo sandály.
- opalovací krém s vysokým faktorem.
- krém po opalování
- boty do vody (hlavně na oblázkové pláže)
- nafukovací lehátko nebo kruh.
- deku nebo rohož
- brýle do vody.
- sluneční brýle a klobouk.
Jak na něj Největší naleziště jantaru se nachází na jižním pobřeží Baltského moře. Je tedy třeba vyrazit do Polska nebo Německa, nejlépe po skončení zimních bouří, kdy je jantar vyplavován na mořský břeh. Odborníci doporučují rozhlédnout se po pláži a hledat prohlubně s tmavým materiálem (uhlím).
Jaké účinky má jantar
Jantar potlačuje stres, rezonuje s krkem, léčí štítnou žlázu a další krční problémy. Uzdravuje rovněž žaludek, slezinu, ledviny, játra, močový měchýř a žlučník. Pomáhá při problémech s klouby. Jako elixír se používá při léčbě zranění, protože se jedná o vynikající přírodní antibiotikum.V dnešní době je využíván především ve šperkařství a v užitém umění. Lidé jantar obdivovali už od mladší doby kamenné. Přisuzovali mu mystické a magické vlastnosti, v mnohých kulturách byl používaný jako talisman nebo léčebný prostředek. Cenili si nejen jeho krásy, ale věřili i v jeho blahodárné účinky.Je to hřejivý kámen, který dodává energii a sílu. Přitahuje bohatství a peníze. Pomáhá odbourávat závislost na druhých lidech a potlačuje deprese. Tygří oko je velmi užitečným kamenem při dosahování cílů a hledání vnitřních zdrojů.
Osuška, ručník, deka, podložka
Pokud na pláži nejsou k dispozici lehátka nebo pokud nechcete platit za jejich pronájem, vezměte si s sebou podložku, deku nebo osušku, na které se vám bude pohodlně ležet. Nezapomeňte si také ručník, do kterého se po koupání utřete.
Jak se Oblect na pláž : Co by se vám mohlo hodit na pláž
- žabky nebo sandály.
- opalovací krém s vysokým faktorem.
- krém po opalování
- boty do vody (hlavně na oblázkové pláže)
- nafukovací lehátko nebo kruh.
- deku nebo rohož
- brýle do vody.
- sluneční brýle a klobouk.
Jak hledat jantar v Baltu : „Je potřeba narazit na pláž po bouři, když se uklidní vítr. Pak vystupují jantary z vody,“ radí Ingo. Nebo je možné, což asi turisté moc neocení, vyrazit na jantary v zimě. Když má totiž Balt 3,8 °C méně, je podle Inga jantar lehčí než studená voda a vznáší se v ní.
Jak dlouho nabíjet tygří oko
Tygří železo
Kameny nabíjíme bez problémů na přímém slunci tak dlouho, dokud opět necítíme jejich původní energii.
Tygří oko má svůj původ v zemích na jihu Afriky. Známé naleziště tohoto drahokamu je v pohoří Doorn v JAR. Další naleziště se nacházejí také v Namibii a asijských lokalitách, jako je Čína, Indie, či Myanmar.Základní výbava na pláž nebo k bazénu
Jedná se o plavky, opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem, sluneční brýle, ručník a něco k zabavení, například knížka, čtečka nebo sluchátka. Při cestě k vodě se dámám bude hodit také lehký přehoz, sarong nebo kardigan přes plavky.
Jakou deku na pláž : Stejně jako na piknik se i na pláž hodí spíše velká plážová deka. Nejenže se nemusíte neustále hlídat, zda neležíte na písku, ale uvelebí se na ní pohodlně celá rodina. Nejčastější a nejoblíbenější je plážová deka 200 × 200 cm.