Kde platí číslo 112?
Linka 112 je evropské číslo tísňového volání, na které můžete bezplatně volat z pevné linky nebo mobilního telefonu na celém území Evropské unie. Dovoláte se přímo na složky záchranného systému – policii, zdravotnickou záchrannou službu a hasiče.Pokud člověk v nouzi vytočí číslo 112, jeho hovor je automaticky přepojen na volného operátora. V případě přetížení jednoho centra je hovor přesměrován do nejbližšího kraje. Vyškolený operátor zhodnotí situaci a informace předá policii, hasičům nebo záchranné službě v místě, kde je nutný jejich zásah.Měli byste volat tedy pouze v případě, že potřebujete pomoc hasičů, policie nebo zdravotnické záchranné služby, a to na známá čísla 150, 158 nebo 155. Pokud si nejste jisti nebo jste se dostali do situace, kdy je nutné využít všech složek integrovaného záchranného systému, volejte na číslo 112.

Jak funguje tísňové volání bez signálu : Na tísňovou linku se dovoláme zdarma, nepřetržitě, je možné na ni volat bez sim karty, bez signálu operátora nebo bez kreditu. Další výhodou je, že v případě přetížení operátorů linky v daném kraji se hovor automaticky přesměruje na operátory v dalším kraji ČR a volající je ihned a bez čekání odbaven.

Kdo provozuje linku 112

Technologie telefonních center tísňového volání 112 propojuje základní složky integrovaného záchranného systému: Hasičský záchranný sbor České republiky, Policii České republiky a zdravotnickou záchrannou službu. To umožňuje rychlé vyhodnocení vzniklé situace a okamžitou reakci záchranných složek.

Co se stane když omylem zavolám na tísňovou linku : Tresty za zneužití tísňové linky. „Zneužití tísňové linky je trestné – ten, kdo tísňovou linku zneužije, se může dopustit přestupku, poruší tím zákon o elektronických komunikacích, a v takovém případě mu hrozí ve správním řízení sankce až ve výši 200 tisíc korun.

Odpověď zní ano. Nicméně neplatí to pro pevné linky. „Vše funguje jen v rámci mobilních operátorů. Zjednodušeně řečeno, telefonát Američana, který v Česku vytočí číslo 911, bude přesměrován na českou linku 112, kde jsou vyškolení operátoři znalí většiny světových jazyků.

Volání na linku 155

  • Vytočte číslo 155 (ideálně přímo od postiženého)
  • Nechte se vést operátorem a odpovídejte na jeho otázky.
  • Vždy raději popisujte, co vidíte (např.
  • Buďte připraveni sdělit následující informace:
  • Adresu / místo kam má sanitka přijet.
  • Komu voláte sanitku.
  • Co se stalo.

Jaký je rozdíl mezi voláním na linku 112 a 155

I když linka 112 poskytuje nezbytnou službu v různých nouzových situacích a je ideální volbou, pokud je potřeba koordinace více záchranných složek, volání na linku 155 je v mnoha případech vhodnější v situacích, kde je vyžadována především zdravotnická pomoc.V Evropě existuje jen jedno jediné číslo, na které se lze dovolat z mobilního telefonu i v případě, že v něm není SIM karta a není zadán PIN. Jedná se o linku 112, jednotné evropské číslo tísňového volání, a dovolat se na něj lze ve všech zemí EU a dále v Turecku, Švýcarsku, Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.- 158 Policie ČR.

Odpověď zní ano. Nicméně neplatí to pro pevné linky. „Vše funguje jen v rámci mobilních operátorů. Zjednodušeně řečeno, telefonát Američana, který v Česku vytočí číslo 911, bude přesměrován na českou linku 112, kde jsou vyškolení operátoři znalí většiny světových jazyků.

Co říct při volání záchranky : Ve zkratce:

  • Vytočte číslo 155 nebo 112.
  • Sdělte co se přesně stalo.
  • Uveďte místo, kde k události došlo pokud voláte z mobilního telefonu uveďte i město.
  • Informujte dispečera o zraněných (počet osob, které potřebují pomoc, pohlaví, věk)
  • Sdělte dispečerovi jméno a číslo svého telefonu.
  • Upřesněte místo události.

Co když omylem zavolám na tísňovou linku : Ostrava – Majitelé mobilních telefonů každou chvíli omylem blokují mezinárodní tísňovou linku 112, kterou lze přivolat policii, hasiče nebo lékaře. Nouzové číslo, které má být v zemích Evropské unie jednotné pro celý záchranný systém, si totiž lidé často pletou s informační linkou operátora telefonní sítě.

Co znamená 150

V České republice jsou pro tísňová volání vyhrazena tato telefonní čísla: 150 Hasičský záchranný sbor ČR, 155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR.

Integrovaná operační střediska činí na základě příjmu tísňového volání bezodkladná a účinná opatření k odstranění nežádoucího stavu (např. vysílají hlídku na místo události, v případě potřeby zajišťují přítomnost zdravotnické záchranné služby, zajišťují předání dopravních informací veřejnosti).155 Zdravotnická záchranná služba, 158 Policie ČR. 156 Obecní (městská) policie. 112 Jednotné evropské číslo tísňového volání

Co se stane když zavolám 911 : Odpověď zní ano. Nicméně neplatí to pro pevné linky. „Vše funguje jen v rámci mobilních operátorů. Zjednodušeně řečeno, telefonát Američana, který v Česku vytočí číslo 911, bude přesměrován na českou linku 112, kde jsou vyškolení operátoři znalí většiny světových jazyků.