Kde odstranit Milie?
Proces tvorby mílií se nazývá hyberkeratinizace, neboli rychlá tvorba keratinu. Ta způsobuje zhrubnutí vnější vrstvy pokožky, jejíž příčinou je nadměrná tvorba mazu, způsobené nadměrným opalováním, kouřením, mechanickým poškozením pokožky či užíváním některých léků.Drobné bílé nebo nažloutlé perličky okolo nosu a očí miminka jsou milia. Bílé tečky v kůži vytváří keratin. Mílie u dětí není třeba nijak ošetřovat. Tato "dětská krupička" samovolně vymizí za 2-4 týdny.Použijte retinoidy. Dalším snadným a efektivním způsobem, jak se zbavit mílií, je aplikovat na ně topicky krém či sérum s obsahem retinoidů. Pleť totiž dokáží krásně vyčistit. Retinoidy můžete používat kdekoliv na obličeji i těle, doporučuje se však vynechat oblast očních víček, kde je pleť velmi jemná a citlivá.

Co jsou bílé tečky na rtech : Leukoplakie je stav, typicky způsobující šedé nebo bílé skvrny v ústech. Obvykle se objevují na dásních, na horním patře nebo na jazyku.Je to reakce úst na průběžné dráždění sliznic v ústech. Kouření nebo žvýkání tabáku je nejčastějším rizikovým faktorem leukoplakie, tento stav však mohou spustit i jiná dráždidla.

Jak si doma odstranit milie

Správný postup při excizi:

  1. Mějte po ruce ostrou jehlu, extraktor komedonů nebo pinzetku zakončenou do špičata.
  2. Vyčistěte pleť přípravkem na bázy vody jemným ručníkem nebo čistícím kartáčkem a opláchněte.
  3. Jemně pleť vysušte.
  4. Jehlou utvořte v pleti drobnou trhlinu přímo na vršku mílie nebo vedle něj.

Co pouzivat na milie : obvykle se v dětském věku radí při výskytu milií nezasahovat do jejich přirozeného vymizení. Slunce může být jedním z důvodů, proč se mílie objevují, proto doporučuji zařadit pro ochranu jeho pokožky na obličeji dětský krém na opalovaní s ochranným faktorem 50+.

Jak se milií zbavit

Když na pleti ale zůstává několik měsíců, je čas vyhledat odborníka. Milie u dospělých a dospívajících velmi doporučuji odstranit u kosmetičky, nebo dermatologa. Sterilní jehlou se opatrně napíchne a pak se obsah milie vymáčkne.

Nejčastěji se pro tento typ léčby používá některý z těchto lokálních přípravků: adaptalen, benzynol peroxid, retinoid, antibiotické masti nebo kyselina azelaová. V případě, kdy se objeví (nebo zhoršuje) podkožní akné přímo během cyklu, je možné nasadit také hormonální léčbu (antikoncepce).

Kdo odstraní milie

Pokud vás trápí zrnka milie na tmavých kruzích nebo když je na obličeji shluk milie, je možné se obrátit na dermatologa, aby je odstranil.Vitiligo se projevuje výskytem ohraničených bílých skvrn na kůži nebo na sliznicích – proto se mu přezdívá také „nemoc bílých skvrn“. Bílé jsou rovněž vlasy nebo ochlupení, které na postižených místech vyrůstají. Příčinou vzniku bílých skvrn je depigmentace kůže, tedy ztráta kožního pigmentu.Podkožní akné nelze vymáčknout, proto se o to ani nepokoušejte. Namísto toho použijte masku proti akné nebo lokální náplasti na akné.

Milie u dospělých a dospívajících velmi doporučuji odstranit u kosmetičky, nebo dermatologa. Sterilní jehlou se opatrně napíchne a pak se obsah milie vymáčkne. K odstranění se také používá kryoterapie, nebo laser. Pokud se bojíte jehel, můžete vyzkoušet používat alespoň 2% BHA kyselinu na několik týdnů.

Co delat s velkym Pupinkem : Pokud se chcete pupínku zbavit co nejrychleji, vyzkoušejte přiložit kostku ledu na dané místo, tím se póry stáhnou, omezí se začervenání a otok. Poté je dobré pupínek potřít Tea tree olejem, který má skvělé antibakteriální a antivirové účinky, dále můžete používat jílové masky.

Co delat s Pupinkem ktery nejde Vymacknout : U podkožních pupínků, které nejdou vymáčknout, je nejlepším řešením jejich zamaskování. Pokud potřebujete akné dokonale zamaskovat, zkuste použít vysoce krycí korektor Dermacol Korektor Matt Control (koupit v e-shopu). Obsahuje zinek, který vysušuje a má antiseptický účinek.

Kolik stojí odstraneni milií

Ceník

Popis Doba trvání v hodinách Cena
Odstranění milií do 5 min. 250,-
Odstranění milií + 5 min. 50,-
Denní líčení 500,-
Večerní líčení 600,-


Jelikož u podkožního akné ve většině případů vzniká zánět, je potřeba vybrat kosmetické přípravky na akné, které účinně zabíjí bakterie na pokožce. Krém proti akné: I problematickou pleť je potřeba hydratovat a vyživit. K tomu jsou určené krémy proti akné, které mají navíc protizánětlivé účinky.Citronová šťáva. Citronová šťáva má přirozené protizánětlivé vlastnosti, které mohou zmírnit svědění a zarudnutí pupínku. Naneste čerstvě vymačkanou citronovou šťávu na pupínek a nechte působit přes noc. Ráno bude pupínek menší a nebude zarudlý.

Jak si správně vymáčknout pupínek : Nejdříve by měl z pupínku vyjít hnis, poté světle-žlutý mok a nakonec trochu krve. Vymáčknutý pupínek vždy desinfikujte například kosmetickým lihem (koupíte v lékárně) a nebo salicylovým lihem (koupíte v drogeriích). Na vatovou tyčinku dejte líh a potřete jím místo po vymáčknutí.